Logo Logo
Girişimcilik Desteği Hibe Alma Rehberleri

KOSGEB’ten 50.000 TL hibe 100.000 TL   faizsiz kredi  desteği alma  sırası artık sizde !

KOSGEB Girişimcilik Desteğinden  yararlanmak için öncelikle bu hibe  desteğine  Kimler ? Ne  Zaman ?  Nasıl ? ve Hangi Şartlarda Başvuru Yapabilir? sorularına  en doğru ve güncel  yanıtları bulmanız gerekir. Evet, internetten veya KOSGEB ‘in web sitesinden Girişimcilik Desteği ile ilgili ücretsiz bilgi almanız mümkün. Fakat internetten, çevrenizden öğrenmiş olduğunuz bilgiler ya yanlış, ya  eksik yada güncelliğini yitirmiştir.En son 05.01.2017 tarihinde KOSGEB Girişimcilik Desteği Uygulama Usul ve Esasları değişti böylece internette ve çeşitli bloglarda  yer alan yazı ,bilgi ,makale ve videolar çö niteliğine dönüştü. KOSGEB Girişimcilik Desteği için direk KOSGEB Hizmet Merkezi Müdürlüklerinden alacağınız bilgi ise  ağır bir mevzuat dilinde  anlatıldığı için sizler için oldukça ağır ve anlaşılması güç olabilir.

‘’Hangi hibe desteği olursa olsun o hibe desteğini almak için ihtiyacınız olan şey; O hibeyi nasıl en hızlı kolay ve doğru yoldan alacağınızın püf noktalarıdır. Bu altın değerindeki bilgiyi asla internette veya ilgili hibe desteği sunan kurumlardan tam olarak öğrenemezsiniz.’’

Devamını Oku...

Üstte belirtilen 2 yöntem dışında kalan diğer yöntem ise aracı ve proje yazarı bir firma bulup bu firmalara ilgili hibe desteği konusunda yüksek  bedeller ödeyerek(belkide dolandırılarak) danışmanlık hizmeti almaktır. Ancak son yıllarda bir çok işletme ve girişimci hibe alayım derken ,kötü niyetli sözde danışmanların, aracı ve evrakçıların eline düşüp on binlerce lira, bazen de aldığınız hibe miktarı kadar para kaybedip dolandırılmıştır. Girişimci ve işletmelerin bu tarz dolandırıcıların tuzağına düşmemesi için özellikle  KOSGEB yapmış olduğu kamu spotları ve reklamlar ile ;

İŞLETME  VE GİRİŞİMCİLERE KOSGEB DESTEKLERİNE  BİZZAT KENDİLERİNİN BAŞVURMASI GEREKTİĞİNİ ,KOSGEB DESTEKLERİ İÇİN ARACI VE İŞ PLANI YAZARLARINA BAŞVURULMADAN KOLAYCA ALINA BİLECEKLERİNİ SÖYLEMEKTEDİR.

Örnek 1; KOSGEB ‘in Girişimci ve KOBİ’leri   konu hakkında  uyardığı  reklam spotu

https://www.youtube.com/watch?v=eTGp-SgA5mY

Örnek 2;KOSGEB ‘in Girişimci ve KOBİ’leri   konu hakkında  uyardığı  uyarı  reklamı

Örnek 3;KOSGEB ‘in Girişimci ve KOBİ’leri   konu hakkında  uyardığı  uyarı  reklamı

İnternette  yer alan KOSGEB Girişimcilik  Desteği  hakkındaki bilgilerin  eksik, yanlış, karışık ve güncelliğini yitirmiş olması  gerekse ülkemizdeki KOSGEB Girişimcilik Danışmanlığı ve iş planı proje  hazırlatma(danışmanlık) sektörünün kötü niyetli  firma ve kişilerce istila edilmiş olması ve buna paralel iş planı hazırlatma ücretlerinde astronomik düzeyde  yüksek olması(2.500-3.500 TL )  vb. sebeplerinden dolayı  bir çok girişimci ve işletme KOSGEB Girişimcilik desteklerine ulaşamamakta, hakkı olan ve kolayca alabileceği yüz binlerce lira hibe alma  fırsatlarını daha yolun başında  kaçırmaktadır.

KOSGEB Girişimcilik Desteği Hibe ve Kredi Fırsatlarını Kaçırmak İstemiyor,

Aracı ve iş planı yazarlarına  binlerce lira ödemek istemiyorsanız,

3. Bir yol mümkün ;

Devamını Oku...

Artık sizde İnternette boşa zaman kaybetmeden, aracı ve sözde iş planı yazarı kötü niyetli kişilere on binlerce lira para ödemeden çok kolay , hızlı ve en ucuz yoldan KOSGEB Girişimcilik Desteği hibe ve faizsiz kredi desteği alma  fırsatına  erişe bilirsiniz. Nasıl Mı ?

Portalımızda KOSGEB Girişimcilik Desteği için özel olarak hazırlanmış onlarca KOSGEB Girişimcilik Desteği Hibe Alma Rehberi vardır. Bu Hibe Desteği Alma Rehberleri sizlerin KOSGEB Girişimcilik Desteği konusunda bütün ihtiyaçları göz önüne alınarak, Brüksel Uzmanları Danışmanlık LTD ŞTİ çatısı  altında bir araya gelen 25 farklı Çözüm Ortağı Danışmanlık Firmalarımızda çalışan 40’a yakın KOBİ UZMANI’ndan oluşan bir  çalışma  grubu tarafından titizlikle  hazırlanmıştır. Satışa  sunulan hibe  rehberlerinde ilgili hibe  desteği  hakkında  aklınızdaki  bütün sorular, hibe alma  hazırlık aşaması, hibe  başvuru evrakları, ve hibe süreçleri detaylı olarak KOBİ Uzmanı( Hibe Kurtları )tarafından bütün püf noktaları ile özel olarak anlatılmıştır.

Satın aldığınız KOSGEB Girişimcilik Desteği Hibe Alma Rehberleri’nin içinde  yer alan ilgili bölümlerde hem hibe desteği  almanın ‘’püf noktalarını doğru ve güncel bilgileri’’ öğrenecek  hem de bu rehberde yer alan T.Hibe  Desteği Almış Örnek Girişimci İş Planlarından yararlanarak kendi iş planı dosyanızı çok kolay ve hızlı bir  şekilde  hazırlayabileceksiniz.Portalımızdan Aracısız Hibe Alma Çözümü ( Hibe Alma Rehberi veya T.Hibe Desteği Almış Proje Örneği )satın alan binlerce müşterimiz gibi hiçbir aracı ve  proje yazarı firmaya ihtiyaç duymadan ,bu firmalara binlerce lira danışmanlık ve  iş planı hazırlatma ücreti ödeme çok hızlı ve kolay bir şekilde  kendi hibe başvurunuzu yapıp KOSGEB Girişimcilik Desteği alan işletme, girişimci ve yatırımcılar  arasındaki yerinizi  alabilirsiniz.

Portalımızda çok cüzi fiyatlardan satışa  sunulan  ve içinde 1 Adet T.Hibe  Desteği Almış Girişimci İş Planı Örneğininde  bulunduğu KOSGEB Girişimcilik Desteği Hibe Alma Rehberleri aşağıda listede yer almaktadır, belirtilen hizmetlerin aracı ve sözde proje , danışmancı firmalardan alınması  halinde ödemeniz gereken ücretler ile karşılaştırmalı olarakta gösterilmiştir.

HİBE DESTEK PROGRAMINI ADI

ARACI VE PROJE YAZARI FİRMALARIN ÜCRETLERİ*

EN HIZLI  ,DOĞRU VE KOLAY YOLDAN KOSGEB GİRİŞİMCİLİK DESTEĞİ NASIL ALINIR VE 1 ADET ÖRNEK T.HİBE ALMIŞ İŞ PLANI DOSYASI İLE BU REHBERLERDE ARADIĞINIZ  HER ŞEY VAR

PORTALIMIZDA SATIŞA SUNULAN VE İÇİNDE  T.HİBE  DESTEĞİ ALMIŞ İŞ PLANI ÖRNEĞİNİN DE YER ALDIĞI HİBE ALMA  REHBERLERİ

ÜCRETLERİ

KOSGEB GİRİŞİMCİLİK DESTEK PROGRAMI

2.500-3.500 TL PEŞİN ÖDEME

2017  YENİ GÜNCEL KOSGEB’DEN GİRİŞİMCİLİK HİBE VE KREDİLERİNİ ALMA  REHBERİ+1 ADET T.HİBE DESTEĞİ ALMIŞ PROJE ÖRNEĞİ

129 TL

KOSGEB GİRİŞİMCİLİK DESTEK PROGRAMI ENGELLİ

2.500-3.500 TL PEŞİN ÖDEME

ENGELLİLER İÇİN KOSGE’DEN GİRİŞİMCİLİK DESTEĞİ İLE HİBE ALMA REHBERİ+1 ADET T.HİBE DESTEĞİ ALMIŞ PROJE ÖRNEĞİ

129 TL

KOSGEB GİRİŞİMCİLİK DESTEK PROGRAMI

GAZİ

2.500-3.500 TL PEŞİN ÖDEME

GAZİLER İÇİN KOSGEB’DEN GİRİŞİMCİLİK DESTEĞİ İLE HİBE ALMA REHBERİ+1 ADET T.HİBE DESTEĞİ ALMIŞ PROJE ÖRNEĞİ

129 TL

KOSGEB GİRİŞİMCİLİK DESTEK PROGRAMI

GENÇ GİRİŞİMCİ

2.500-3.500 TL PEŞİN ÖDEME

GENÇ GİRİŞİMCİLER  İÇİN KOSGEB’DEN GİRİŞİMCİLİK DESTEĞİ İLE HİBE ALMA REHBERİ+1 ADET T.HİBE DESTEĞİ ALMIŞ PROJE ÖRNEĞİ

129 TL

KOSGEB GİRİŞİMCİLİK DESTEK PROGRAMI

GENÇ İŞSİZ

2.500-3.500 TL PEŞİN ÖDEME

GENÇ İŞSİZLER İÇİN KOSGEB’DEN GİRİŞİMCİLİK DESTEĞİ İLE HİBE ALMA REHBERİ +1 ADET T.HİBE DESTEĞİ ALMIŞ PROJE ÖRNEĞİ

129 TL

KOSGEB GİRİŞİMCİLİK DESTEK PROGRAMI

HERKES

2.500-3.500 TL PEŞİN ÖDEME

HERKES İÇİN KOSGEB’DEN GİRİŞİMCİLİK DESTEĞİ İLE HİBE ALMA REHBERİ+1 ADET T.HİBE DESTEĞİ ALMIŞ PROJE ÖRNEĞİ

129 TL

KOSGEB GİRİŞİMCİLİK DESTEK PROGRAMI KADIN

2.500-3.500 TL PEŞİN ÖDEME

KADINLAR İÇİN KOSGEB’DEN GİRİŞİMCİLİK DESTEĞİ İLE HİBE ALMA REHBERİ+1 ADET T.HİBE DESTEĞİ ALMIŞ PROJE ÖRNEĞİ

129 TL

KOSGEB GİRİŞİMCİLİK DESTEK PROGRAMI

1.DERECE ŞEHİT  YAKINI

2.500-3.500 TL PEŞİN ÖDEME

ŞEHİT YAKINLARI İÇİN KOSGEB’DEN GİRİŞİMCİLİK DESTEĞİ İLE HİBE ALMA REHBERİ+1 ADET T.HİBE DESTEĞİ ALMIŞ PROJE ÖRNEĞİ

129 TL

KOSGEB GİRİŞİMCİLİK DESTEK PROGRAMI

ÜNİVERSİTE  MEZUNU

2.500-3.500 TL PEŞİN ÖDEME

ÜNİVERSİTE MEZUNU GENÇLER İÇİN KOSGEB’DEN GİRİŞİMCİLİK DESTEĞİ İLE HİBE ALMA REHBERİ+1 ADET T.HİBE DESTEĞİ ALMIŞ PROJE ÖRNEĞİ

129 TL

KOSGEB GİRİŞİMCİLİK DESTEK PROGRAMI

YENİ İŞ YERİ AÇMAK İSTEYENLER

2.500-3.500 TL PEŞİN ÖDEME

YENİ İŞ YERİ KURMAK İSTEYENLER İÇİN KOSGEB’DEN GİRİŞİMCİLİK DESTEĞİ İLE HİBE ALMA REHBERİ+1 ADET T.HİBE DESTEĞİ ALMIŞ PROJE ÖRNEĞİ

129 TL

*2013-2017 yılı 86 aracı ve proje yazarı firma gizli müşteri olarak aranmış ve alınan  fiyatların ortalaması hesaplanmıştır

Aracı ve proje  yazarı firmalara 2.500tl-3.500tl  lira ücret  ödemeden sizde portalımızda satışa sunulan Aracısız Hibe Alma Çözümleri arasında yer alan (KOSGEB Girişimcilik Desteği Hibe Alma Rehberi veya T.Hibe Desteği Almış KOSGEB Girişimci İş Planı Örneği )satın alan  binlerce müşterimiz  gibi kendi hibe  desteği başvurunuzu aracı ve proje  yazarı firmalara ihtiyaç duymadan çok hızlı ve kolay bir şekilde yapabilir hibe  desteği alan işletme ve girişimciler arasındaki yerinizi alabilirsiniz.

Artık Herkes 50.000 TL hibe 100.000 TL faizsiz kredi desteği alabilir ,üstelik aracı ve proje yazarlarının eline düşmeden , tek başınıza  ve en doğru yoldan !

KOSGEB Girişimcilik Desteğinden yararlanmak için ihtiyacınız olan herşeye sahip olmak bir tık kadar yakın, işte size sunulan KOSGEB Girişimcilik Hibe Desteği Alma Rehberlerimizin içinde yer alan bölümler;

1.BÖLÜM KOSGEB Hibe  ve Kredileri Hakkında  Genel Bilgiler; Bu  bilgiler ışığında KOSGEB  kurumu  hakkında bilgi sahibi olup  bu kurumun  hangi tür programlar  ile  hangi tür  sektörleri  desteklediği anlatılmıştır.

1.BÖLÜM KOSGEB HİBE VE KREDİLERİNE GENEL BAKIŞ

-KOSGEB  NEDİR

-KOSGEB KİMLERE  DESTEK VERİR ?

-KOBİ NEDİR ?

-KOSGEB  NEDEN HİBE DESTEĞİ VERİR ?

-KOSGEB HİBE VE KREDİ  DESTEKLERİ NELERDİR ?

2.BÖLÜM KOSGEB Girişimcilik Hibe Desteği; Bu Bölümde KOSGEB Girişimcilik Desteği bütün yönleri ile anlatılmakta olup bu desteği kimlerin nasıl hibe alabileceğine dair  bütün ayrıntı ve püf noktalar anlatılmıştır.

2. BÖLÜM KOSGEB GİRİŞİMCİLİK HİBE DESTEĞİ

-KOSGEB GİRİŞİMCİLİK DESTEĞİ NEDİR ?

-KOSGEB GİRİŞİMCİLİK DESTEĞİ NE KADARDIR?

-KOSGEB VE DİĞER  DEVLET HİBE VE TEŞVİKLERİNDE 1. 2. 3. 4. 5. 6. BÖLGE  NE  ANLAMA GELİR ?

-KOSGEB GİRİŞİMCİLİK DESTEĞİ İLE HİBE ALABİLEN İŞLETMELERİN (SEKTÖRLERİN) LİSTESİ

-KOSGEB GİRİŞİMCİLİK HİBE DESTEĞİ ALAN  BAZI İŞ FİKİRLERİ

-KOSGEB GİRİŞİMCİLİK DESTEĞİ VERİLMEYEN SEKTÖRLERİN TAM LİSTESİ

-KOSGEB GİRİŞİMCİLİK HİBE  DESTEĞİ ALAN KİŞİ SAYISI

-KOSGEB GİRİŞİMCİLİK DESTEĞİNDE HİBE MİKTARI NE KADARDIR ?

-GİRİŞİMCİLİK DESTEĞİNDEKİ  SIFIR  FAİZLİ KREDİ MİKTARI  NE KADARDIR ?

-GİRİŞİMCİLİK DESTEĞİ  BAŞVURU ŞARTLARI

-KOSGEB GİRİŞİMCİLİK HİBE DESTEĞİNİ KİMLER  BAŞVURU YAPAMAZ ?

3.BÖLÜM; KOSGEB Girişimcilik Eğitimi; Bu bölümde   KOSGEB Girişimcilik Desteği almak için katılım sağlamanız  gereken bir eğitim olan KOSGEB Girişimcilik Eğitimi bütün yönleri ile  anlatılmıştır.

3. BÖLÜM KOSGEB GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ

-KOSGEB  GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ NEDİR?

-KOSGEB GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ ALAN  KİŞİ SAYISI ?

-KOSGEB  GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİNE KİMLER KATILA BİLİR ?

-KOSGEB  GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİNİ HANGİ KURUM VE KURULUŞLAR VERİR?

-KOSGEB GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ EN YAKIN NEREDE ?

-ÜNİVERSİTEDE ALINAN GİRİŞİMCİLİK DERSİ KOSGEB GİRİŞİMCİLİK SERTİFİKASI  YERİNE GEÇER Mİ?

-KOSGEB GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ  EVRAKLAR NELERDİR?

-KOSGEB GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ SEÇMELERİ NASIL YAPILIR ?

-KOSGEB GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ MÜLAKATINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

-KOSGEB GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ  BAZI SINAV  TEST SORULARI VE CEVAPLARI

-KOSGEB GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ SÜRECİ

-KOSGEB GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ SÜRECİNDE KURSİYERİN DİKKAT  ETMESİ GEREKENLER HUSUSLAR NELERDİR ?

-KOSGEB HİBE DESTEĞİ  ALMIŞ KOSGEB İŞ PLANI ÖRNEĞİ NASIL BULA BİLİRİM?

-KOSGEB GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ KURSU SÜRESİ

-KOSGEB  GİRİŞİMCİLİK SERTİFİKASI  NE ZAMAN ELİNİZE GEÇER?

-KOSGEB GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ  KATILIM BELGESİ  KOSGEB GİRİŞİMCİLİK DESTEĞİ HARİCİNDE  NE İŞE YARAR?

-KOSGEB  GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ KATILIM BELGESİ NE ZAMANA KADAR GEÇERLİDİR ?

4.BÖLÜM; KOSGEB Girişimcilik Desteği Başvurusu; Bu  bölümde  KOSGEB Girişimcilik Eğitimini tamamlayıp hibe  desteği için başvuru  evrak ve işlemleri ,hibe  desteği süreci detaylı olarak örnekler ile anlatılmıştır.

4.BÖLÜM KOSGEB GİRİŞİMCİLİK DESTEĞİ BAŞVURUSU

-KOSGEB GİRİŞİMCİLİK DESTEĞİ BAŞVURUSU  GENEL ŞARTLARI

-KOSGEB GİRİŞİMCİLİK DESTEĞİ İŞLETMENİN RESMİ KURULUŞU

-KOSGEB GİRİŞİMCİLİK DESTEĞİ İÇİN KOSGEB VERİ TABANINA KAYIT

-KOSGEB VERİ TABANI KAYDI İÇİN KOBİ BİLGİ BEYANI VE KOBİ BİLGİ DOKÜMANI İLE BİRLİKTE KOSGEB  VERİLMESİ GEREKEN EVRAKLAR

-KOSGEB  VERİ TABANI KAYDINDAN SONRA  GİRİŞİMCİLERİN YAPMASI  GEREKEN İŞLER

-KOSGEB GİRİŞİMCİLİK DESTEĞİNDE 2.000 TL İŞLETME KURULUŞ GİDERLERİ HİBESİ KAPSAMI NEDİR ?

-KOSGEB GİRİŞİMCİLİK DESTEĞİ 18.000 TL -27.000 TL İŞLETME KURULUŞ DÖNEMİ MAKİNE TEÇHİZAT OFİS  DONANIMI VE YAZILIM GİDERLERİ KAPSAMI NEDİR ?

-KOSGEB GİRİŞİMCİLİK DESTEĞİ 30.000-45.000 TL İŞLETME AYLIK SABİT GİDERLERİ  KALEMİNİN KAPSAMI NEDİR ?

-KOSGEB GİRİŞİMCİLİK DESTEĞİ 100.000 TL İŞLETME SABİT YATIRIM DESTEĞİ FAİZSİZ KREDİSİNİN KAPSAMI NEDİR?

-KOSGEB İŞ PLANI NEDİR ?

-KOSGEB İŞ PLANI ÖRNEĞİ VAR MI

-KOSGEB İŞ PLANI HAZIRLATMAK

-İŞ FİKRİNİZ İÇİN HAZIR KOSGEB İŞ PLANI ÖRNEĞİ

-KOSGEB İŞ PLANI HAZIRLAMAK ZOR MU ?

-HAZIRLADIĞINIZ KOSGEB GİRİŞİMCİ  İŞ PLANI PROJE DOSYASININ KOSGEB  VERİ TABANINA YÜKLENMESİ

-İŞLETMEMDEN SORUMLU KOSGEB KOBİ UZMANI NASIL ÖĞRENE BİLİRİM ?

-KOSGEB BAŞVURU ESNASINDA KOSGEB E SUNULMASI GEREKEN PROFORMA FATURALAR

-KOSGEB BAŞVURU ESNASINDA GİRİŞİMCİNİN SUNACAĞI PROFORMA FATURA ÖRNEĞİ

-KOSGEB GİRİŞİMCİLİK DESTEĞİ İÇİN PROFORMA FATURA ÖRNEĞİ

-KOSGEB KOBİ UZMANI TARAFINDAN  İŞ PLANIN ÖN DEĞERLENDİRMESİ ( KURULA  GİRMEDEN)

-İŞLETMENİZDEN SORUMLU KOBİ UZMANININ İŞ PLANINIZ İÇİN  REVİZYON İSTEMESİ  NE ANLAMA  GELİR?

-KOSGEB GİRİŞİMCİLİK DESTEĞİ KURULUNDA GİRİŞİMCİYE  SORULAN SORULAR

-KOSGEB GİRİŞİMCİLİK DESTEĞİ KURULUNDA NASIL DAVRANMALIYIM

-KOSGEB GİRİŞİMCİLİK KURULU  İŞ PLANI İNCELEME KRİTERLERİ

-KOSGEB GİRİŞİMCİLİK KURULU KARARI

-KOSGEB’İN SİZDEN  REVİZYON İSTEMESİ  NE ANLAMA  GELİR ?

-HİBE ALMAYA HAK KAZANMIŞ İŞ PLANI PROJESİNDE GİRİŞİMCİ  NASIL REVİZYON TALEP EDER

-HİBE ALMAYA HAK KAZANMIŞ İŞ PLANI PROJESİNDE GİRİŞİMCİ  NASIL BİR REVİZYON DİLEKÇESİ YAZMALIDIR

-KOSGEB  GİRİŞİMCİLİK KURUL KARARI SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR

-KOSGEB  GİRİŞİMCİLİK DESTEĞİ TAAHHÜTNAMESİ

-KOSGEB  GİRİŞİMCİLİK DESTEĞİ TAAHHÜTNAMESİ ÖNEMLİ HUSUSLAR

-KOSGEB GİRİŞİMCİLİK DESTEĞİ TAAHHÜTNAMESİ İMZALANDIKTAN SONRA  YAPMANIZ GEREKEN İŞLEMLER.

-KOSGEB KURULUŞ GİDERLERİ  DESTEĞİ İÇİN KOSGEB E  VERMENİZ  GEREKEN EVRAKLAR

-KOSGEB KURULUŞ DÖNEMİ MAKİNE VE TEÇHİZAT YAZILIM  DESTEĞİ İÇİN KOSGEB E  VERMENİZ  GEREKEN EVRAKLAR

-KOSGEB AYLIK SABİT GİDERLER  DESTEĞİ İÇİN KOSGEB E  VERMENİZ  GEREKEN EVRAKLAR

-KOSGEB GİRİŞİMCİLİK DESTEĞİ 100.000 TL İŞLETME SABİT YATIRIM DESTEĞİ FAİZSİZ KREDİSİ İÇİN KOSGEB E  VERMENİZ  GEREKEN EVRAKLAR

-KOSGEB İŞLETME TESPİT TUTANAĞI DÜZENLEME

-KOSGEB GİRİŞİMCİLİK DESTEĞİ SÜRECİ İÇİNDE KOSGEB İN  İŞLETMEYİ TEFTİŞİ

-KOSGEB GİRİŞİMCİLİK HİBESİ ÖDEME TALEP FORMU OLUŞTURMA

5.BÖLÜM; Bu bölümde  yeni iş yeri açmak isteyen girişimcilerin KOSGEB Girişimcilik Desteği kapsamında sıkça  sormuş oldukları sorulara Hibe Kurtları tarafından verilen  en doğru ve güncel cevaplar.

5.BÖLÜM KOSGEB GİRİŞİMCİLİK DESTEĞİ BAŞVURUSU KOSGEB GİRİŞİMCİLİK DESTEĞİ İLE İLGİLİ SIKÇA SORULAN SORULAR*

-KAÇ KİŞİ KOSGEB GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİNE BAŞVURU YAPTI?

-KAÇ KİŞİ KOSGEB GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ ALDI

-KAÇ KİŞİ KOSGEB GİRİŞİMCİLİK DESTEĞİNE BAŞVURU YAPTI VE HİBE ALDI

-BAŞVURU YAPMASINA RAĞMEN KOSGEB GİRİŞİMCİLİK HİBESİ DESTEĞİ ALAMAYAN VAR MI?

-KOSGEB İN GİRİŞİMCİLİK HİBE DESTEĞİ PROGRAMI İLE GİRİŞİMCİLERE NE KADARLIK HİBE VERİLDİ

-KOSGEB GİRİŞİMCİLİK DESTEĞİ ALAN İŞLETME KAÇ YIL FİİLİ OLARAK AÇIK KALMAK ZORUNDA?

-HER HANGİ BİR MESLEKİ YETERLİLİK BELGEM (USTALIK KALFALIK BELGEM )YOK YİNE DE KOSGEB DESTEĞİNDEN YARARLANA BİLİR MİYİM?

-KOSGEB GİRİŞİMCİLİK DESTEĞİ ALAN İŞLETMEDE DEVİR /İFLAS/ ZARAR DURUMLARINDA NE OLUR?

-KOSGEB GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ KATILIM BELGESİNDE AD VEYA SOY AD YANLIŞ YAZILMIŞ NASIL DÜZELTE BİLİRİM?

-KOSGEB GİRİŞİMCİLİK DESTEĞİ ALMAK İÇİN YAŞ ŞARTI VAR MI?

-KOSGEB GİRİŞİMCİLİK DESTEĞİ ALMAK İÇİN CİNSİYET ŞARTI VAR MI?

-BAĞ-KUR BORCU OLANLAR KOSGEB GİRİŞİMCİLİK DESTEĞİ ALA BİLİR Mİ?

-VERGİ BORCU OLANLAR KOSGEB GİRİŞİMCİLİK DESTEĞİ ALA BİLİR Mİ?

-KÜÇÜK İŞLETMELER ( MARKET, MANAV, BÜFE, KUAFÖR VB KÜÇÜK İŞLETMELER) KOSGEB GİRİŞİMCİLİK DESTEĞİ ALABİLİR Mİ.?

-KOSGEB GİRİŞİMCİLİK DESTEĞİ ALAN İŞLETME İŞÇİ ÇALIŞTIRMAK ZORUNDA MIDIR?

-KOSGEB PERSONEL GİDERİMİN SGK SINI ÖDER Mİ?

-KOSGEB  GİRİŞİMCİLİK DESTEK PROGRAMINDA KOSGEB İŞLETME  SAHİBİNİN BAĞ-KUR’UNU ÖNDER Mİ ?

-KOSGEB GİRİŞİMCİLİK DESTEK PROGRAMINDA KOSGEB MUHASEBECİ GİDERİMİ ÖDER Mİ?

-KOSGEB YENİ GİRİŞİMCİ DESTEĞİ SIFIR FAİZLİ KREDİ İLE MALZEME ALABİLİR MİYİM?

-KOSGEB YENİ GİRİŞİMCİ DESTEĞİ SIFIR FAİZLİ KREDİ DESTEĞİ İÇİN BANKA HANGİ ŞARTLARDA TEMİNAT MEKTUBU VERİR?

-KOSGEB YENİ GİRİŞİMCİ DESTEĞİ İÇİN TEMİNAT MEKTUBU ALMADA GÜÇLÜK ÇEKENLER İÇİN KREDİ GARANTİ FONU NEDİR NE İŞE YARAR.?

-KOSGEB YENİ GİRİŞİMCİ DESTEĞİ 100.000 TL FAİZSİZ KREDİSİ GERİ ÖDEMESİ NE ZAMAN KAÇ  TAKSİTTE.?

-KOSGEB YENİ GİRİŞİMCİ DESTEĞİNDE ARAÇ ALIMINA DESTEK VAR MI?

-KOSGEB YENİ GİRİŞİMCİ DESTEĞİNDE BİNA ALIMI VEYA İŞ YERİ ALMAK DESTEKLENİR Mİ?

-KOSGEB YENİ GİRİŞİMCİ DESTEĞİNDE TADİLAT BAKI ONARIM VB İÇ  DIŞ  DEKORASYON DESTEK KAPSAMINDA MI?

-KOSGEB YENİ GİRİŞİMCİ DESTEĞİ İLE İŞ YERİ AÇTIM YEŞİL KARTIM İPTAL OLUR MU?

-KOSGEB YENİ GİRİŞİMCİ DESTEĞİ İLE İŞ YERİ AÇTIM BABAMIN VEYA EŞİMİN SOSYAL GÜVENCESİNDEN ÇIKAR MIYIM?

-KOSGEB YENİ GİRİŞİMCİ DESTEĞİ İLE İŞ YERİ AÇTIM ENGELLİ MAAŞIM KESİLİR Mİ?

-KOSGEB  YENİ GİRİŞİMCİ DESTEĞİ İLE İŞ YERİ AÇTIM ÇOCUK YARDIMIM KESİLİR Mİ,?

-İCRA TAKİBİM VAR KOSGEB GİRİŞİMCİLİK DESTEĞİ HİBESİ ALA BİLİR MİYİM?

-GEÇMİŞTE İCRALIK OLMUŞTUM FAKAT ŞUAN ÖYLE BİR DURUM YOK BU HİBE ALMAMA MANİ MİDİR?

-KOSGEB YENİ GİRİŞİMCİ DESTEĞİ İLE HİBE ALDIM İŞ YERİMİ NE ZAMAN KAPA BİLİRİM?

-KOSGEB YENİ GİRİŞİMCİ DESTEĞİ İLE HİBE ALDIM İŞ YERİMİ BAŞKA BİR ADRESE TAŞIMAK İSTİYORUM NE YAPMAM GEREKİR?

-KOSGEB YENİ GİRİŞİMCİ DESTEĞİ ALDIM BAŞKA HANGİ DEVLET DESTEK HİBE VE KREDİLERİNİ ALA BİLİRİM?

-KOSGEB YENİ GİRİŞİMCİ DESTEĞİ ALDIM KOSGEB’DEN TEKRAR KOSGEB GİRİŞİMCİLİK DESTEĞİ ALA BİLİR MİYİM?

-KOSGEB YENİ GİRİŞİMCİ DESTEĞİ ALDIM BENİM İÇİN UYGUN OLAN DİĞER HİBE VE KREDİLER NELERDİR?

-KOSGEB YENİ GİRİŞİMCİ DESTEĞİ HİBESİ NE ZAMAN ÖDER/ HESABA YATAR?

-KOSGEB YENİ GİRİŞİMCİ DESTEĞİ 100.000TL FAİZSİZ KREDİ NE ZAMAN ÖDER/ HESABA YATAR?

-KOSGEB KREŞ VEYA GÜNDÜZ BAKIM EVİ İÇİN HİBE VERİR Mİ?

-KOSGEB GİRİŞİMCİLİK DESTEĞİ NE ZAMAN AÇILIR?

-KOSGEB NE ZAMAN GİRİŞİMCİLİK DESTEĞİ HİBE VE KREDİ ÖDEMESİ YAPAR?

-KOSGEB YENİ GİRİŞİMCİ DESTEĞİNDE KİRA STOPAJ VERGİSİ

-KOSGEB YENİ GİRİŞİMCİ DESTEĞİNDE PERSONEL SGK’SI

-KOSGEB YENİ GİRİŞİMCİ DESTEĞİNDE KDV VB DİĞER VERGİLER

-KOSGEB GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ KATILIM BELGEMİ  10 YIL SONRA KULLANSAM OLUR MU?

-KOSGEB GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ KATILIM BELGEMİ X İLİNDEN ALDIM Y İLİNDE İŞ YERİ KURA BİLİR MİYİM?

-KOSGEB GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ KATILIM BELGESİ GEÇERLİLİK SÜRESİ NE KADAR?

-KOSGEB GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ KATILIM BELGEMİ KAYBETTİM NASIL ALA BİLİRİM?

-KOSGEB KOBİ UZMANIMI DEĞİŞTİRMEK İSTİYORUM

-KOSGEB GİRİŞİMCİLİK DESTEĞİ İŞ PLANI PROJESİ KURUL KARARI REVİZYON ALMASI NE ANLAMA GELİYOR.

-KOSGEB GİRİŞİMCİLİK DESTEĞİ İŞ PLANI KURUL KARARI RED ALMASI NE ANLAMA GELİYOR.

-KOSGEB NE ZAMAN İŞLETMEME GELİP BAKACAK.

-KOSGEB NAKLİYE, İŞÇİLİK KURULUM E MONTAJ GİDERLERİNİ  KARŞILAR MI?

-KOSGEB KAYIT NASIL YAPILIR?

-KOSGEB VERİ TABANI YILLIK GÜNCELLEME

-KOSGEB GİRİŞİMCİLİK DESTEĞİ KREDİ BAŞVURUSU

-KOSGEB İŞ GELİŞTİRME KREDİSİ NEDİR NASIL BAŞVURU YAPILIR?

-KOSGEB FAİZSİZ KREDİSİ  NASIL ALINIR?

*Bu ve  benzeri aklınıza  takılan onlarca sorunun en doğru ve güncel  cevabı KOSGEB Girişimci Hibe Desteği Alma  Rehberlerinde.

6. BÖLÜM; T.HİBE DESTEĞİ ALMIŞ İŞ PLANI ÖRNEĞİ

Bu bölümde  bütün girişimcilerin KOSGEB Girişimcilik Desteği alma  sürecinde  hazırlayıp KOSGEB’e sunması gereken iş planlarını yazmalarını kolaylaştırıcı piyasa değeri 99 TL olan örnek T.Hibe  Desteği  Almış Bir İş Planı Dosyası  hediye olarak sunulmaktadır. Bu t.hibe desteği almış iş planı örneğinden yararlanarak girişimciler  kendi iş planı dosyalarını kolayca  hazırlayabilir.

Altı bölümden oluşan bu harika KOSGEB Girişimci Hibe Desteği Alma  Rehberleri ile sizde  portalımızdan ürün satın alan binlerce  müşterimiz  gibi hiçbir aracı ve proje yazarı firmaya ihtiyaç duymadan çok hızlı ve kolay bir şekilde  KOSGEB girişimcilik Desteği 50.000 TL hibe 100.000 TL   faizsiz kredi desteğini kullanıp yeni iş yeri açma fırsatına erişe bilirsiniz.

Hibe Kurtlarından Tavsiyeler