Logo Logo
KOSGEB Girişimcilik Desteği Nedir?

Son  dönemde  medyada oldukça sıklıkla  rastladığımız gençlere hibe, projeni getir 50.000 TL hibe  ve 100.000 TL   faizsiz kredi desteği ile iş yerini kur, hibeyi kap ! bu yıl gençler için hibe  yağacak tabirleri ile duyduğumuz KOSGEB hibe  ve kredi destek programının adı ‘’KOSGEB GİRİŞİMCİLİK DESTEK PROGRAMI’’ dır.

Başta  söylemek gerekirse  evet bu hibe  desteği  kapsamında  belli şartlar sağlayan herkes yeni kurmuş olduğu( kuracağı) iş yeri için KOSGEB’den 50.000 TL hibe  ve 100.000 TL   faizsiz kredi desteği alabilir. Üstelik bu program  dahilinde KOSGEB küçük büyük demeden ,imalat mı ? ,pazarlama mı ?  demeden hemen hemen bir çok sektörden iş yeri açmak isteyen Girişimcilere bu hibe  ve kredi desteğini sunmaktadır.

Devamını Oku...

Bu  başlık  altında  KOSGEB’in gençler için sunmuş olduğu  hibe  (50.000 TL )ve faizsiz kredi(100.000 TL ) desteği nedir ?  nasıl alınır? Hangi işler için bu  hibe  ve kredi desteği alınır  en ince  ayrıntısına kadar  aklınızdaki bütün sorulara en doğru ve güncel bilgiler ışığında  cevap vereceğiz. Bu cevapları  hazırlayanlar ise aktif olarak  KOSGEB Girişimcilik Eğitimi  verebilen yani KOSGEB Eğitmen Havuzunda  yer alan alanında  yetkin KOSGEB Girişimcilik Eğitmenliği yapan veya firmamız  bünyesinde çalışıp  girişimciler ve işletmelerin hibe ve kredi desteklerine ulaşmaları konusunda  danışmanlık sun(muş)an profesyonel KOBİ Uzmanları yani tabir yerinde ise Hibe Kurtları ’dır.

KOSGEB Girişimcilik Desteği Programı  halk  arasında KOSGEB Girişimcilik Hibesi , KOSGEB Girişimcilik Desteği, kendi iş yerini açana hibe, yeni iş yeri açana hibe ,KOSGEB Yeni İş yeri açma hibesi, KOSGEB yeni iş yeri açana hibe  veriyor, KOSGEB Yeni Girişimci, KOSGEB Yeni Girişimci Hibesi,Gençlere 50.000 TL hibe ,İş yeri açan gençler için 100.000 TL faizsiz kredi KOSGEB Yeni Girişimcilik hibesi vb. adlar ile anılıp özellikle son yıllarda KOSGEB’in en çok hibe  ve kredi desteği sunduğu hibe programıdır. Bu hibe programı kapsamında  belli şartları  taşıyan 18 yaşından büyük bay, bayan, genç girişimci, üniversite  mezunu işsiz gençler, engelliler, şehit  yakınları ve gaziler %90’a varan oranlarda hibe  ve kredi desteği ile yeni açmış oldukları iş yerleri için  KOSGEB Girişimcilik Destek Programı ile 50.000 TL hibe 100.000 TL faizsiz kredi desteği alabilirler.

Önemli Not:

Devamını Oku...

Kamuoyundaki  yanlış algı  sebebi ile vatandaşlarımız bu hibe  desteğine sadece gençler ( belli bir  yaş aralığındaki) tarafından başvuru yapılacağını sanmaktadır.İster 19, ister 29, isterse  79  yaşında olun herhangi bir yaş şartı olmadan, belli bir takım basit şartları sağlayıp  yeni  iş yeri açmak isteyen  herkes KOSGEB Girişimcilik Desteği ile 50.000 TL hibe 100.000 TL faizsiz kredi desteği alabilir. KOSGEB’in Girişimcilik Destek Programından yararlanmadan iş yeri açanlar( yani bu Devlet desteğinden habersiz olanlar) KOSGEB’ten 50.000 TL hibe 100.000 TL faizsiz kredi desteği fırsatını kaçırmış olanlardır. ( ancak bu durumda olanlar içinde bahsi geçen KOSGEB Girişimcilik Desteği ile 50.000 TL hibe 100.000 TL faizsiz kredi desteği alma fırsatı vardır. Ayrıntılar KOSGEB Girişimcilik Desteği Hibe Alma Rehberlerinde !)

Bu hibe programından kapsamında 2014 yılında 10.207 kişi yararlanıp kendi iş yerlerini açmak için toplamda 107.409.093 TL hibe ve  kredi alırken bu rakam 2015 yılı için 12 bin küsur kişi seviyesini aşmış ve gelecek yıllarda ise yıllık 20. Bin girişimcinin 500 Milyonu  aşkın hibe ve kredi desteği alması beklenmektedir. Bahsi geçen hibe programından yararlanıp  yeni iş yeri açanlar bu hibe kapsamında yeni açılan bir iş yerinin yaşayacağı bütün zorluklar ve mali giderlerini en aza  indirir.

Ülkemizde özellikle son yıllarda oldukça yaygın olan  KOSGEB Girişimcilik desteği ile  yeni iş yeri açma  hibesinde yararlanıp aracı ve proje  yazarı  firmalara binlerce lira ödemeden sizde yeni açmak istediğiniz iş yeri için  KOSGEB’den hibe  ve kredi desteği almak istemez misiniz?

Hibe Kurtlarından Tavsiyeler