Logo Logo
Kosgeb Girişimcilik Desteği İçin Aracılık/Danışmanlık Hizmeti Almak

Öncelikle bütün girişimcilere merhaba,

Son 5 yıl içinde KOSGEB Girişimcilik Destek Programı kapsamında 23.300 girişimciye toplamda 400 Milyon TL hibe desteği sağlanmıştır. ‘’2016 yılında ise son 5 yılın toplamına yakın olan 20 bin girişimci için 650 Milyon TL ’yi aşkın kaynak KOSGEB’e  aktarılmış ve 2017  yılı için ise yeni iş yeri kuracak olan girişimcileri daha çok kaynak beklemektedir. !’’

2015 yılında 30.000 TL hibe, 70.000 TL faizsiz kredi desteği olan KOSGEB Girişimcilik Desteğinin 2016 yılında 50.000 TL hibe  ve 100.000 TL faizsiz kredi desteğine  yükseltilmesi ve bu hibe  desteğini almanın kolay olması, yeni iş yeri kurmak isteyen herkesi bu desteği almaya yönlendirmiştir. KOSGEB Girişimcilik Desteğine olan rağbet  konusunda 2016 yılını  2015 ile  kıyasladığımızda  Girişimcilik Destek programına  müracaat eden girişimci  sayısında  neredeyse patlama yaşandığı söylemek yanlış olmaz.(5 kat’a yakın artmıştır) İster küçük ,ister  büyük bir iş yeri açsın herkes KOSGEB Girişimcilik Desteği ile  50.000 TL hibe , 100.000 TL   faizsiz kredi desteği almak istemektedir.

Devamını Oku...

‘’KOSGEB Girişimcilik Desteğini almak oldukça kolaydır, yeter ki bu hibe desteği başvuru sürecinde Nerde Nasıl ve Ne Yapmanız gerektiğini bilin.Girişimcilik Desteği hibe alma  süreci hakkında  doğru ve güncel bilgiler ışığında hareket eden herkes bu hibe  desteğini çok kolay bir şekilde  tereyağından kıl çeker  gibi kolaylıkla  alabilir.’’

Peki, girişimciler KOSGEB Girişimcilik Desteğini almak için nasıl bir yol izlemelidir? Bu hibe desteğini almak için aracı ve iş planı hazırlama firmalarına binlerce lira ödeyerek bu hibe desteğine ulaşmak doğrumu? Kimi girişimcilerin bu hibe desteğine ulaşmak için aracı ve iş planı yazarı firmalara 5.000 TL ’ye kadarda yüksek ücret ödediklerini duymaktayız. Girişimciler bu hibe desteğine tek başlarına hiçbir aracı firmaya ihtiyaç duymadan ve bu firmalara tek kuruş bile ödemeden ulaşamazlar mı?

Devamını Oku...

Bu soruyu benim şahsen cevaplamam bir KOBİ Uzmanı olarak ,meslek etiği bakımından uygun olmaz.Fakat KOSGEB’in resmi web sayfasını( www.kosgeb.gov.tr)   açtığımızda önümüze çıkan ilk uyarı yazıları;

ve KOSGEB’in yayınlamış olduğu kamu spotu reklamları bize konu hakkında en doğru ve tarafsız bilgiyi vermektedir.( https://www.youtube.com/watch?v=eTGp-SgA5mY)

Devamını Oku...

KOSGEB Hibe ve Faizsiz kredi destekleri aracısız verilmektedir aracıya, iş planı(proje) yazarına ihtiyaç yoktur,Herkes KOSGEB Desteklerine bizzat kendi başına müracaat edip  kolayca hibe ve faizsiz kredi desteği alabilir.Fakat girişimcilerin bir çoğu KOSGEB Girişimcilik hibe desteğine ulaşmak için aracı ve fırsatçıların tuzağına düşüp 5.000 TL ’ye varan yüksek rakamlarda iş planı hazırlama ve danışmanlık ücretleri ödemektedir. Bu hibe desteğini almak için aracı ve iş planı hazırlama firmalarına yüksek ücretler ödemek paranızı çöpe atmakla eş değerdir.

KOSGEB ‘in bütün uyarı ve kamu spotlarına rağmen bir çok girişimci yeni iş yeri açarken ne yazık ki boş yere bu fırsatçı, aracı ve iş planı başvuru formu doldurma firmalarına 2.500-3.500 TL arasında  değişen  rakamlarda ücret ödemektedir.( 5.000 TL   ücret ödeyen ve üstüne üstük dolandırılan girişimcileri bile  duymaktayız.)Ben şahsen bu firmaların ülkemiz menfaatlerini esas alıp, KOBİ ve Girişimci Dostu olduklarına inanmıyorum, elbette KOBİ ve İşletme Danışmanlığı helal bir kazançtır fakat girişimcilerin durumunu fırsata çevirip onların kıt kanaat bir bütçe ile iş yeri açma ve hibe alma heveslerini, onlardan yüksek ücret alarak( çoğu zamanda dolandırarak) kursaklarında bırakmak vicdansızlıktır. Böyle bir kazançta vicdansız bir kazançtır ve bu durumu bir  KOBİ Uzmanı olarak kınıyor ve asla  tasnif etmiyorum.

Peki, yeni iş yeri açarken KOSGEB Girişimcilik desteğinden yararlanmak isteyen girişimciler aracı ve iş planı doldurma firmaların gitmeden, fırsatçı ve sözde danışmanlara binlerce lira ücret ödemeden KOSGEB Girişimcilik Desteğinden Nasıl En Etkili ve Verimli Bir Şekilde Yararlana Bilir? Girişimciler bu hibe desteğini Nasıl En Hızlı / Kolay Ve Doğru Yoldan Alabileceklerinin Püf Noktalarını aracı ve iş planı hazırlama firmaların ihtiyaç duymadan Nereden? Nasıl Öğrene Bilir? Bu Mümkün Mü?

Devamını Oku...

KOSGEB Girişimcilik Desteği ile ilgili çevrenizden duyduğunuz veya internetten edinmiş olduğunuz bilgiler ya yanlış veya eksik ve güncelliğini yitirmiştir bu bilgiler ile yola çıkmak yolda kalmak ile eş değerdir.KOSGEB’i arayıp veya bizzat KOSGEB’e gidip bu hibe desteği ile ilgili öğreneceğiniz bilgiler ise ağır mevzuat ve anlaşılması güç bir yönetmelik dilinde olabileceği için pek işinize yarayacağı söylenemez. Tam da bu noktada sizin değerli girişimcilerin bu durumunu fırsata çevirmek isteyen aracı ve sözde danışmanlar ‘’cep telefonu sms’leri, internet reklamları veya çeşitli yöntemler ile sizlerin dikkatini çekip tuzaklarına düşürür ve cebinizden binlerce lira para alır.’’ Ödeyeceğiniz paranın karşılığında size sunulan danışmanlık hizmeti ile KOSGEB Girişimcilik Hibe desteklerine ulaşıp ulaşmayacağınızda başka bir muamma ve istifhamdır?

Yeni kuracağı iş yerine KOSGEB Girişimcilik Desteği almak için umutları ve azıcık sermayesi olan girişimci ve girişimci adaylarının bu hibe desteğini almak için karşılaştıkları zorlu süreç üstte genel olarak özetlenmiştir. Aracı ve iş planı /proje hazırlama firmalarına binlerce lira ödemeden kolay ve hızlı bir şekilde KOSGEB Girişimcilik Desteklerine ulaşmanın başka yolu yok mu?

Elbette var!

Devamını Oku...

Üstelik herkes ama herkes sadece okuma ve yazma bilme şartı ile aracıya, fırsatçıya binlerce lira ücret ödemeden çok hızlı ve kolay bir şekilde KOSGEB Girişimcilik Desteği almak için ihtiyacı olan her şeye hemen sahip olabilir.

Nasıl Mı?

Aracısız Hibe Alma Çözümleri ile ;

Aracısız Hibe Alma Çözümleri kapsamında siz değerli KOSGEB Girişimcilerinin bütün ihtiyaçları düşünülerek hazırlanan Hibe Alma Rehberleri ve  kendi iş plan başvuru formunuzu doldururken bakıp örnek alabileceğiniz yüzlerce farklı sektör  ve iş kolu için hazırlanıp T.Hibe  Desteği Almış İş Planı Örnekleri ile herkes  ama  herkes aracıya, fırsatçıya iş planı yazarına binlerce lira ödemeden çok kolay ve hızlı bir şekilde en doğru ve en ucuz  yoldan çok kolay ve hızlı bir şekilde  KOSGEB Girişimcilik Desteklerine  hemen ulaşabilir. Sizde Aracısız Hibe Alma Çözümleri ile KOSGEB’den 50.000 TL hibe , 100.000 TL faizsiz kredi desteği alma fırsatlarına tıpkı KOSGEB’in sizden istemiş olduğu  gibi bu hibe  desteğini almak için en doğru yol olan, tek başınıza müracaat ederek ulaşa bilirsiniz.

Devamını Oku...

Üstte belirtilen Aracısız Hibe Alma Çözümleri ile herkes kendi başına çok hızlı, kolay ve en doğru yoldan KOSGEB Girişimcilik Desteklerine ulaşabilir.

Çilekli sevenleri de unutmadık, web sitemizde sizlerin kendi hibe başvurunuzu en hızlı ve doğru yoldan tek başınıza yapmanız için özel olarak Hibe Kurtları tarafından özel olarak hazırlanan onlarca ‘’Hibe Alma Rehberi ve T.Hibe Desteği Almış  Girişimci İş Planı Örneği’’ olmasına  rağmen çilekli sevenler için  5. Yılımıza özel ,%60 indirim fırsatları ile Danışmanlık Hizmet Garanti Sözleşmesi ile %100 Kesin KOSGEB Girişimcilik Desteği Alma Garantili Danışmanlık Hizmeti ’de sunmaktayız. Üstelik size hibe desteği alamazsak ödemiş olduğunuz ücret aynı gün içinde iade ediyoruz.

Aracısız Hibe Alma Çözümleri ve KOSGEB Girişimcilik Desteği hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıda belirtilen bölümleri inceleyiniz;

KOSGEB Girişimcilik Desteği Nedir? Kimler Nasıl Bu Hibe Desteğini Alabilir?

KOSGEB Girişimcilik Eğitimi Nedir? Kimler Nasıl Bu Eğitimlere Katıla Bilir?

KOSGEB Girişimcilik Desteği almanın en kolay / en ucuz / ve en doğru yolu Hibe Alma Rehberleri.

Kendi KOSGEB Girişimcilik Desteği iş planı dosyanızı zorlanmadan kolayca ve en doğru şekilde hazırlaya bilmeniz için T.Hibe Desteği Almış KOSGEB Girişimci İş Planı Örnekleri.

 

Hibe Kurduna Soru Sormak İçin Tıklayınız

Hibe Kurtlarından Tavsiyeler