Logo Logo
Kosgeb Girişimcilik Desteği Başvuru Formu( İş Planı) Hazırlamak Zor Mu?

Gerçek bir iş planı hazırlamak elbette zor bir iştir, iş planında yer alan Pazar Büyüklüğü, Pazar Planı, Satış Hedefleri, Beklenmedik Durumlara Karşı Ön Görüler, Mali Tablo ve Hesaplamalar vb. onlarca  bölüm için bin türlü  durum, çeşitli senaryo ve kurgular oluşturmak zorundasınız. 2016 yılı başlarında Ulusal bir ayakkabı firmamızın Alman ortaklıklı yeni bir yatırımı için hazırlamış olduğumuz iş planı yazımı hazırlık aşaması ile birlikte tam 2,5 ay ve 3 KOBİ Uzmanının çalışması ile 1080 sayfa olarak tamamlandı. Evet, böyle gerçek bir iş planını hazırlamak oldukça zordur. Fakat KOSGEB Girişimcilik Destek Programı kapsamında KOSGEB’in Girişimcilerden hazırlamalarını istediği iş planı( başvuru formu)üstte belirtilen düzeyde uluslararası ortaklıklar için büyük firmalar düzeyinde profesyonelce hazırlanması gereken bir iş planı değildir.

Devamını Oku...

KOSGEB Girişimcilik Desteği başvurusu için KOSGEB’e müracaat eden girişimcilerden KOSGEB’in hazırlamasını istediği iş planı;’’Girişimcinin yapacağı işi kısaca, basit ve net bir şekilde samimi olarak anlatmasını istediği hazırlanması kolay bir dokümandır’’. KOSGEB  iş planı ile  sizden ‘’ben sana 50.000 TL hibe, 100.000 TL   faizsiz kredi desteği vereceğim fakat sende yapacağın işi  bana kısaca  anlat ‘’demek istemektedir. Bu sebeptendir ki KOSGEB ‘e müracaat eden hiçbir girişimci,iş planı başvuru formundaki yetersizlik ve eksikten dolayı asla KOSGEB’den eli boş dönmez.Bu hibe desteğine müracaat eden girişimcilerin tamamına yakını hibe desteği almaktadır.

Devamını Oku...

Gerek çevrenizden ve internetten edinmiş olduğunuz bilgiler gerekse size KOSGEB Girişimcilik Eğitimi veren Eğitmenlerin (bazılarının) ,girişimcilere iş planı hazırlamanın zor olduğu yönünde yapmış olduğu telkinler tamamen ‘’asılsızdır.’’ Size KOSGEB Girişimci İş Planı hazırlamanın zor olduğunu, ‘’sizin kendi iş planı dosyanızı hazırlayamayacağınızı,  hazırlasanız bile  eksik ve yanlış olacağı ve bu sebeple tek başınıza asla KOSGEB’den Girişimcilik Desteği alamayacağınızı söyleyenler sizden (sizin iş planınızı ) iş planı hazırlamak için yüksek ücretlerde para talep eden (edecek olan) ard niyetli kişilerin propagandasından ibarettir.’’Sizler için inanması güç olabilir fakat Girişimcilerin KOSGEB başvuru formu hazırlamada en çok korktukları ve zorlandıkları bölüm olan mali tablolar ve hesaplamaları bölümlerini KOSGEB’de işletmenizden sorumlu KOBİ Uzmanı detaylı olarak incelemez,’’ iş planınızdaki nakit projeksiyonlar, mali hesaplamalar ve tahmini satışlar’’ vb. bu mali hesaplamalarda ki yanlış veya eksik sebebi ile iş planınız KOSGEB’den ret almaz.

Devamını Oku...

KOSGEB Girişimcilik Desteği İş Planı formunda girişimcilerin dikkat  etmesi  gereken en önemli nokta; KOSGEB’den talep edilen destekler  bölümüdür. Bu bölümde işletmeniz için gereksiz olan, işletmede üretim ve hizmet amaçlı olarak kullanmayacağınız hiçbir demirbaşı talep etmeyiniz. KOSGEB’den talep edeceğiniz giderleriniz için gerçek piyasa fiyatlarını yazınız. ‘’İhtiyacınız olan giderler için gerçek piyasa  fiyatları KOSGEB Girişimcilik Desteği iş planı başvuru  formunun olmazsa olmazları ve KOSGEB’in sizlerin  hazırladığı iş planlarındaki en önemli beklentisidir.’’Bu konuda siz art niyetli olursanız KOSGEB’de art niyetli olur’’destek talep ettiğiniz bazı demirbaşlara destek vermeye bilir, şişirme fiyatları güncel piyasa  fiyatlarına  hatta  hatta piyasa fiyatlarının altına bile çekebilir.

Devamını Oku...

Üstte belirtilen temel ilkeler çerçevesinde Girişimcilerin kendilerinin hazırladıkları başvuru formları KOSGEB’den kolaylıkla destek alabilir. Herkes kendi KOSGEB Girişimcilik Desteği iş planı başvuru formunu kendi başına çok kolay ve doğru bir şekilde kısa süre içinde hazırlayabilir. Üstelik bin bir türlü zorlukla yeni iş yeri kurmuş ve maddi kaynaklarınızın kıtken iş planı formu doldurmak gibi kolay bir şey için neden iş planı hazırlama firmalarına yüksek ücretler ödeyerek paranızı çöpe atasınız ki?

‘’Kendi İş planı dosyanızı hazırlamak için ihtiyacınız olan tek şey bakıp örnek alabileceğiniz ve bu örnekten yola çıkarak kendi iş planı başvuru formunuzu doldura bileceğiniz t.hibe desteği almış örnek bir iş planıdır.’’

Herkes  tam ve eksiksiz olarak hazırlanmış yani t.hibe  desteği almış bir KOSGEB Girişimci iş planı dosyası örneğinden yararlanarak kendi iş planını çok kolay ve hızlı bir şekilde hazırlayıp KOSGEB’den Girişimcilik Desteği kapsamında  hibe  ve faizsiz kredi desteği alabilir. Üstelik bu yolla aracıya, proje  yazarına –dolandırıcıya – binlerce lira ödemeden  hibe  desteği almış olursunuz.Karar  sizin ! Burada  yer alana Aracısız Hibe Alma Çözümleri ile KOSGEB Girişimcilik Desteğine Ulaşmak Mı? Yoksa Aracı ve proje yazarlarına binlerce lira ödeyip dolandırılmak mı?

Devamını Oku...

Herkes ama herkes,(okuma ve yazma bilme şartı ile ) t.hibe desteği almış örnek bir iş planından yararlanarak kendi KOSGEB Girişimci İş Planı başvuru formunu kolaylıkla hazırlaya bilir.Bunun için iş planı hazırlama firmalarına binlerce lira ödemenize gerek yok, kendi iş planınızı hazırlamanız için ihtiyacınız olan tek şey ‘’T.Hibe Desteği Almış Örnek Bir  Kosgeb Girişimci Başvuru Formu’dur, herkes tam ve eksiksiz olarak  bütün bölümleri doldurulmuş, t.hibe  desteği almış bir iş planı örneğinden yola çıkarak kendi iş planı  başvuru  formunu kendi  başına çok kolay bir şekilde  hazırlayabilir.

Kendi KOSGEB Girişimcilik Desteği İş Planı Başvuru Formunu doldurmak isteyenlerin bakıp örnek alabileceği;  Üretim, İmalat, Satış, Pazarlama yüzlerce sektör ve iş kolu için hazırlanmış ve KOSGEB Girişimcilik Desteği ile T.Hibe Desteği Almış binlerce İş Planı Örneğini görmek için tıklayınız.

Girişimcilik Desteği Nasıl Alınır? Hemen Öğrenmek ve Girişimcilik Desteği Başvurusu Yapmak İçin İhtiyacınız olan her şeye sahip olmak için tıklayınız.

 

Hibe Kurduna Soru Sormak İçin Tıklayınız

Hibe Kurtlarından Tavsiyeler