Logo Logo
KOSGEB Girişimcilerinin Sıkça Yaptığı En Büyük 5 Hata!

1-Kimisi, KOSGEB bana ve iş fikrime asla destek vermez diyip boşuna karın ağrısı yapıp, stresten kilo veriyor.

Merak etmeyin ve asla panik yapmayın. KOSGEB’den 50.000 tl hibe, 100.000 tl faizsiz kredi desteğini yani KOSGEB Girişimci Desteğini sizde kolayca alabilirsiniz. Girişimcilerin esas düşünmeleri gereken iki önemli konu var;

- Sermaye; Cebinizde, faaliyete koymak istediğini iş fikrini gerçekleştirmek için gerekli olan sermayenin en az 4’te 3’ü kadar bir nakit paranız varsa KOSGEB Girişimci Desteği tam size göre.Siz yeter ki hangi aşamada hangi evrak ve işlemi yapmanız gerekiyor,onu çok iyi bilin.

-KOSGEB Girişimci Desteğini unutun er yâda geç, ha 1 ay önce, ha 1 ay sonra KOSGEB’in bu güzel şirin desteğini alacaksınız. Esas yoğunlaşmanız ve kafa yormanız gereken konu, ‘’açmış olduğunuz iş yeri için nasıl bir yol izlerseniz,daha çok memnun müşterileri kazanırsınız ? Bunun en kısa cevabı ise günümüz şartlarında piyasaya ‘’Ters Röveşata’’ atmaktır.Bu günlerde herkesin diline pelesenk olan ve çokça duyduğu bu Ters Röveşata Nedir ? Size burada işkence yapmaya hiç niyetim yok, onun için hemen konuya gireceğim;

Ters Röveşata=Yeniliktir-inovasyondur-İster imalat, ister hizmet sektöründe, ister küçük isterse büyük bir işletmeniz olsun eğer , faaliyete koyduğunuz veya faaliyete koyacağınız iş fikrinde (ister ürün üretimine, isterse hizmet sunumuna yönelik) muhakkak bir yenilik yapın.Kimse kusura bakmasın artık yenilik yoksa ekmekte yok ! Yeniliğin müşteri boyutu ve işletme boyutu gibi iki önemli ekseni vardır. Yenilik hem pazara- müşteriye, daha doğrusu mutlu müşteriye- hem de işletmeye fayda sağlamalıdır. Sıkı bir yenik kısa vadede para, uzun vadede ise daha çok paraya dönüşebilmelidir.

2-Kimisi de KOSGEB’i ve Girişimcilik Destek sürecini hiç sallamıyor eksik ve yanlış, bilgi ve evraklar oluşturup kolayca alabileceği bir hibe ve faizsiz kredi fırsatını kaçırıyor.

Açık bir şekilde burada bir kez daha belirtmek isterim, KOSGEB Girişimcilik Desteğini almak oldukça çok kolaydır.KOSGEB Girişimcilik Desteğini alamamak ise, almaktan daha kolaydır.KOSGEB bir kamu kurumu, Girişimcilik Desteği ise Devletin KOSGEB marifeti ile sunduğu bir destek programı,Girişimcilik Desteği ise belirli bir takım ‘’yönetmelik ,uygulama usul ve esaslara göre’’ yararlanıcılara-girişimcilere- sunulan 50.000 tl hibe , 100.000 tl faizsiz kredi desteğidir.Yani size sunulacak olan hibe ve kredi, belirli bir takım şartlara haiz olan girişimcilere, belirli kural ve kaideler çerçevesinde sunulur.Bu desteği almak için girişimcilerin destek öncesi, destek hazırlık, destek başvuru ve destek süreci kapsamında yer alan evrakları ve işlemleri adım adım ve doğru bir şekilde yapması beklenir.Buna paralel olarak bu desteği almak isteyen girişimcilerin, bütün bu süreçlerde yapacaklarını doğru bir şekilde planlayıp arşivlemeleri beklenir.

3-Kimisi katakulli çevirme peşinde,( var olan işletmeyi bir girişimciye devir, eski demirbaş gösterme veya şişirme fiyat yazma) ama KOSGEB’e tosluyor.

Siz,KOSGEB Desteğin hayatınızda ilk defa alıyor olabilirsiniz , fakat KOSGEB’de işletmenizden sorumlu KOBİ Uzmanı bu desteği, her gün sizin gibi 10’larca KOBİ ve girişimciye vermektir.KOSGEB neyin, ne olduğunu çok iyi biliyor.Var olan işletmeyi terki ticaret edip ,eşi veya çocuğu adına açan girişimcilere buradan açıkça belirtmek isterim, KOSGEB bunu artık yemiyor.Devir yapılmış olan işletmeleri çeşitli yollarla yapmış olduğu araştırma ve gözlemler ile hemen buluyor, KOSGEB’den ödeme almış olsanız bile bu ödemeyi sizden yasal faizi ile geri istiyor.Bunun gibi katakulli yolarından olan ve KOSGEB tarafından hemen fark edilen yöntemlerin başında demirbaşlar eski ise bunları yeni ve sıfır göstermek , demirbaşların fiyatını piyasa fiyatının çok üstünde yazmak.KOSGEB, kendisine sunulan demirbaş ,makine ve teçhizata ilişkin sizden detaylı teknik özellik istemektedir.Bunun nedeni ise ilgili demirbaşlarına ilişkin detaylı bir fiyat araştırması yapmaktır.Bu fiyat araştırması için internet veya diğer tedarikçileri telefon yolu ile arayıp gizli müşteri görüşmesi yapar.Size tavsiyemiz ; demirbaş giderleriniz için asla şişirme fiyat yazmayınız,KOSGEB’e toslarsınız.

4-Kimisi gitmiş,sözde bir danışman bulmuş ve iş planı hazırlatmak için 3.500 tl ödemiş. Hem KOSGEB Girişimci Desteğinden hem de cebindeki 3.500 tl’ den olmuş.

Üstte belirtilen ve girişimciler tarafından yapılan en büyük hataların trajik olanı ise Dolandırıcılar tarafından hibe vaatleri ile dolandırılmak. Danışman Firması görünümlü kişi veya son zamanlara şirket- firmalar- tarafından KOSGEB Girişimcilerinin hibe vaatleri ile sıklıkla dolandırılmaktadır. Gerek internette gerekse yazılı ve görsel basında binlerce KOSGEB Girişimcisinin, danışmanlık firması görünümlü kişi veya firmalar tarafından dolandırıldığı haberi yer almaktadır. KOSGEB’in size aracı ve danışman firmaya gitmeyin demesinin başlıca sebepleri budur, yani dolandırılırsınız.

5-Kimisi de hibe cengâveri olmuş, abartmıyorum tam 1.000 defa KOSGEB’e gitmiş gelmiş, son gidişinde yarı yolda uyumuş. KOSGEB Girişimci Desteğinin tamamını alamasa bile en azından KOSGEB’den 3-5.000 tl ancak alabilmiş.

Kendinizden emin olun ve kendinize herkesten fazla güvenin bu en doğal hakkınız, fakat unutmayın ki bu çağda hız ve bilgi her şeydir. Bu sebeple KOSGEB’de iyi ve gayretli bir KOBİ Uzmanına denk gelmenizi hepiniz için umut ediyorum , bu KOBİ Uzmanı belirli kural ve kaideler çerçevesinde sunulan KOSGEB Girişimci Desteğini tek başınıza ve aracısız bir şekilde almanız için size bir çok fayda sağlayabilir , böyle bir durumda çok şanslı olduğunuzu söyleyebilirim, çünkü böyle bir durum çok enderdir.Girişicilik desteğini almak için girişimcilerin destek öncesi, destek hazırlık, destek başvuru ve destek süreci kapsamında yer alan evrakları ve işlemleri adım adım ve doğru bir şekilde yapması gerekir , bunları tek başınıza öğrenmek için en az 1000 defa KOSGEB gidip gelmek zorunda kalabilirsiniz.Hibe cengâveri girişimcilerde sıklıkla gördüğümüz üzere, ilgili destek programını kısıtlı zaman içinde tüm çabalarına rağmen tam olarak öğrenemiyor ve bu sebeple, KOSGEB’den 50.000 tl hibe , 100.000 tl faizsiz kredi desteği alabilecekken, sade 3-5.000 tl ‘lik bir destek alması söz konusu olabiliyor.Evet KOSGEB ‘e bir daha başvurma hakkınız olsa, aynı hata ve yanlışları yapmaz ve beklide bu defa 15-20.000tl , hatta bir daha başvuru yapabilseniz, bu defa edinmiş olduğunuz bilgi ve deneyimle 35-40.000 tl, beklide 50.000 tl hibe 100.000 tl faizsiz kredi desteğinin tamamını alacaksınız. Fakat şunu açıkça söylemek gerekiyor; KOSGEB Girişimci Desteği herkes için sadece 1 defaya mahsus sunulur.

KOSGEB Girişimci Desteğini tam ve eksiksiz almak için yani 50.000 tl hibe , 100.000 tl faizsiz kredi desteğini adeta kazımak için illaki aracı ve danışman bir firmaya gidip,binlerce lira ödemek ve dolandırılma riski ile karşı karşıya kalmak zorunda da değilsiniz.Sizde binlerce girişimci gibi KOSGEB Girişimci Desteği hakkında bütün ayrıntı ve püf noktaları hemen öğrenebilirsiniz. Üstelik aracı ve sözde proje yazarı danışman firmalara binlerce lira ödeyip dolandırılmadan.

Nasıl Mı?

Web sitemizde yer alan ve sizler için özel olarak, alanında profesyonel ve deneyimli KOBİ Uzmanı(Hibe Kurtları) tarafından hazırlanan Hibe Alma Rehberleri ile çok hızlı ve kolay yoldan ,KOSGEB Girişimci Desteğinin nasıl en hızlı ve kolay yoldan hemen öğrenebilir ve gerek bu rehberlerde gerekse web sitemizde yer alan diğer, T.Hibe Desteği Almış KOSGEB Girişimci İş Planı Örneklerinden yararlanarak kendi iş planınızı çok hızlı , kolay ve en doğru yoldan hemen hazırlayabilirsiniz.Bütün ihtiyaçlarınızı düşündük, herkes ama herkes KOSGEB Girişimci Desteğine kolayca aracısız bir şekilde binlerce lira ödemeden ulaşsın diye ;

Girişimcilik Desteği Hibe Alma Rehberi satı alan herkese piyasa değeri 99 tl olan 1 adet T.Hibe Desteği Almış KOSGEB Girişimci İş Planı Örnekleri hediye veya,

Herkes kendi KOSGEB Girişimci İş Planı Mali Tablo ve Hesaplamalarını kolayca yapabilsin diye, web sitemizden T.Hibe Desteği Almış KOSGEB Girişimci İş Planı Örneği satın alan herkese tam 49 tl değerinde KOSGEB Girişimci Desteği Hesap Robotunu ücretsiz hediye olarak sunmaktayız.

Sizlerin, KOSGEB Girişimcilik Desteğine aracısız ve tek başınıza kolayca ulaşabilmeniz için özel olarak hazırlanan Aracısız Hibe Alma Çözümlerine (Girişimci Hibe Alma Rehberleri, Girişimci İş Planı Örnekleri ) rağmen kimisi çilekli sever, onarı da unutmadık !

KOSGEB Girişimci Desteğine alanında profesyonel KOBİ Uzmanı( Hibe Kurtları) refakatinde hemen ulaşmak isteyen girişimciler için piyasa fiyatını yarısının da altında ve %100 Kesin Destek Alma Garantili KOSGEB Girişimcilik Desteği Danışmanlık Hizmeti sunmaktayız. Üstelik bizden alacağınız hizmetlerin hangi sürede ve hangi standartlarda size sunulacağı sizinle yapılan Danışmanlık Hizmet Garanti Sözleşmesinde en ince ayrıntısına kadar yazar. Sizinle yapılan Danışmanlık Hizmet Garanti Sözleşmesi gereği olarak, size KOSGEB Girişimcilik Desteği alamaz isek bize ödemiş olduğunuz ücretin tamamı en fazla 5 iş günü içinde geri iade ediyoruz.(yanlış duymadınız.)

Hibe Kurtlarından Tavsiyeler