Logo Logo
Engelliler İçin 86.000 Tl Ve 100.000 Tl Faizsiz Kredi Desteği (Kosgeb+İşkur Hibe Desteği)

Yeni iş yeri kurmak isteyen engelli  girişimciler hem KOSGEB hem de İŞKUR ‘dan aynı anda  yararlanabilir.

İŞKUR’un Engelli Girişimciler İçin Sağlamış Olduğu  Yeni İş Yeri Açma  Hibe  Desteğini almak için İŞKUR ,Engelli Girişimcilerden KOSGEB Girişimcilik Eğitimine katılmalarını ve Girişimcilik Eğitimi Katılım Belgesi almalarını  istemektedir.

İŞKUR’un Engelli Girişimciler için sağlamış olduğu hibe desteğinden yararlanmak için KOSGEB Girişimcilik Eğitimi Katılım belgesi alan girişimciler İŞKUR Engelli Yeni İş Yeri Açma Hibe  Desteğine başvuru yapıp , İŞKUR’dan 36.000 TL   hibe  desteği alabilir, engelliler aynı zamanda sahip oldukları bu Girişimcilik Eğitimi Katılım Belgesi ile  KOSGEB’e başvuru yapıp aynı iş fikri için  KOSGEB Girişimcilik Desteğinden de yararlanıp KOSGEB’den 50.000 TL hibe 100.000 TL   faizsiz kredi desteği alabilir. Bu yolla yeni iş yeri açmak isteyen engelli girişimcilerin toplamda 86.000 TL hibe 100.000 TL   faizsiz kredi desteği alması mümkün.

Fakat!

Devamını Oku...

Burada gözden kaçırılmaması gereken en önemli nokta şudur; ‘’ Örneğin bir mobilya imalat atölyesi kurmak isteyen  engelli girişimci mobilya imalat atölyesi kurmak için hem  KOSGEB hem de İŞKUR’a  aynı anda  hibe desteği  başvuru  yapabilir ama ‘’aynı gider türü için  hem  KOSGEB hem de  İŞKUR’dan hibe  desteği alamaz’’. Yani 25.000 TL tutarında ebatlama  makinesi ihtiyacınız için hem KOSGEB hem de İŞKUR’dan aynı  anda destek alamazsınız. Makul olan durum ise giderlerinizin bir kısmını KOSGEB’e  diğer  kısmını ise  İŞKUR hibe  desteğine  yazmanızdır.( aynı gider kalemleriniz için her iki kurumdan da aynı anda  hibe desteği alamazsınız)

Üstte  belirtilen hibe  destekleri ile ilgili detaylı bilgiye  ve Aracısız Hibe Alma Çözümlerine aşağıdaki yollar ile  ulaşa bilirsiniz;

KOSGEB Girişimcilik Desteği Nedir ? Nasıl Alınır ?

KOSGEB Girişimcilik Eğitimleri Nedir ? Nasıl Katıla Bilirsiniz?

İŞKUR’un Engelli Yeni İşyeri Açma Hibe Desteği Nedir ? Nasıl Alınır ?

Hibe Kurduna Soru Sormak İçin Tıklayınız

Hibe Kurtlarından Tavsiyeler