17 Mart 2012
Yorumlar:  401

 

is plani ornegi kosgeb İŞ PLANI ÖRNEKLERİ

 

”İnternette  bir iş planı örneği bulan veya  işi  daha ileri götürüp bir  girişimcinin internette  kendi sektörü ile ilgili eksiksiz bir iş planı bulması  olanaksızıdır.İş planı gibi  kıymetli hele hele  KOSGEB girişimcilik kurulunu o kuruldan ne cevap çıkacağı asla kesin olmayan  durumun karşınına kim internentten bulma  bir iş planı ile çıkmak ister ki size  tavsiyemiz hiç risk almadan %100  destek  alma garantili iş planı hazırlama   danışmanlık hizmet paketimizi satın almanızdır.Bu paket programın  detaylarına bu site üzerinden ulaşa bilirsiniz.Veya  internette sinirli sinirli dolaşıp iş planı örneği ve iş planı örnekleri arayın ve bulamayın.”

 

Bir çok  sektöre  ait iş planı örneği dosyası aşağıda yer almaktadır.Bu iş planı örnekleri Brüksel Uzmanları Danışmanlık tarafından müşterilerimiz için  %100 Destek Alma  Garantili Danışmanlık Hizmet Paketimiz kapsamında hazırlanmış iş planı örnekleridir.Her iş planı   hazırlandığı işletmeye ve o işletmenin bulunduğu pazar profiline,müşteri yapısına, sermaye ve sabit  yatırım  tutarına  doğrudan   bağlıdır bu sebep ile işletmeniz için gerçek bir iş planı  hazırlamak istiyorsanız  ve  hazırlamış olduğunuz bu iş planı örneği ile  KOSGEB Girişimcilik Kurulunu  etkilemek istiyorsanız  size   iş planı örneği  hazırlatırken  danışmanlık almanızı tavsiye ederiz.Danışmanlık firmasına hazırlatılan iş planı  beklenmedik durumlarda hem işlemeniz için  bir  acil  eylem planı  hemde geçerli bir  yol  haritasıdır.

1-KOSGEB Girişimci İş Planı Örneği İş Planı Örnekleri Dosyası Hırdavat ve İnşaat Malzemeleri Satış Dükkanı

 

3.7 Ürün/Hizmet Tanımı

 

Toptan ve perakende satışını yaptığımız ürünlerin başında  boyalar( silikon, plastik,vb)  laminat parkeler , fayanslar, tesisat malzemeleri ve envai çeşit hırdavat bulunmaktadır

*  Boyalar  Müşteri Talebine Göre       1.Kalite, 2.Kalite , 3.Kalite olmak üzere  çeşitli  ebatlarda özel kutusunda (15lt,10lt,5lt) satılmaktadır .

.Satışını .yaptığımız başlıca boya  çeşitleri Polisan, Marshall,  Tuşba, Dyovb)Tablo 2. kalite 15 lt boya fiyatı içindir

   **Fayans çeşitlerimiz müşteri talebine  göre; 1.Kalite, 2.Kalite , 3.Kalite olmak üzere çeşitli ebatlarda  satılmakta ve  satışını yaptığımız  başlıca   markalar Temsa, Hitit, Kütahya, Çanakkale vb markalardır.

Tablo 2. kalite fayansın m2 fiyatı içindir

***Laminant Parke çeşitlerimiz müşteri talebine  göre; 1.Kalite, 2.Kalite , 3.Kalite olmak üzere satılmakta ve  satışını yaptığımız  başlıca   markalar Çamsan, Serflor, Peli ve Moonloc markalardır.

Tablo 2. kalite laminant parkenin m2 fiyatı içindir  ve ücrete montajda dahildir.

****Tesisat Malzemeleri;Müşteri talep ve bütçesine uygun olacak şekilde 1. ve 2. kalite ürünler başta olmak üzere işletmemiz  tesisat ürünleri  reyonunda  temiz su, pis su , atık su, ısı  sistemleri vb    çeşitli ebat ve ölçülerde   metal ve plastik borular  ve boru  dirsekleri,  bağlantı noktaları , vanalar ve vana çeşitleri , musluk ve musluk çeşitleri, banyo armatürleri, klozet ve lavabolar, banyo aksesuarları,  bahçe fıskiyeleri, musluk çeşitleri ve  daha  birçok tesisat ürünü bulunmaktadır.

*****Hırdavat çeşitleri; Müşteri talep ve bütçesine uygun olacak şekilde 1. ve 2. kalite ürünler başta olmak üzere işletmemiz hırdavat ürünleri  reyonunda  matkap ve matkap çeşitleri, matkap uçları, penseler, tornavidalar, şiş kesme makasları, fayans tokmakları eldivenler,  balyozlar, mujlar,iş elbiseleri , halatlar,  maskeler,anahtarlar, kesici delici takımlar, havalı el aletleri, bijon anahtarları ,levyeler, çektirmeler, kapı kolları, elektrik  düğmeleri,testere ve zımparalar vb birçok hırdavat  ürünü bulunmaktadır.

Tabloda  bahsi geçen Tesisat ve Hırdavat malzemeleri kümülatif olarak değerlendirilmiştir ve işletmemizdeki alım satım işlemleri  Tesisat ve Hırdavat reyonlarımız için toplu mal alımı şeklinde yapılmıştır.(Ör:Tesisat işleri reyonumuz için  çeşitli nitelik ve nicelikteki tesisat malzemeleri  her alımda 5000 tl‘ye   mal olacak ve bu  mallar  ortalama %50 kar ile  toplamda 10000 tl’ye  satılacak.)…. İş planı örneği ve iş planı örnekleri dosyasının  devamını(tamamını) indirmek için tıklayınız

 

 

 

 

 

TÜRKİYE’DE İLK DEFA !

KOSGEB GİRİŞİMCİLİK DESTEĞİNDE

%100 DESTEK ALMA

 

GARANTİSİ!!!

İşinizi Şansa Bırakıp Sakın Riske Atmayın!!!

 

 danismanlik hizmet paketi İŞ PLANI ÖRNEKLERİ

Bir önceki yazımız olan KOSGEB İŞ PLANI ÖRNEĞİ KİTAPLARI başlıklı makalemizde iş planı örneği ve iş planı örnekleri hakkında bilgiler verilmektedir.

401 responses on “İŞ PLANI ÖRNEKLERİ

 1. çağdaş erkol diyor ki:

  Ben şu anda çalışmayan bir matematik öğretmeniyim. İzmir Karşıyaka’da Özel ders bürosu ve ya etüt merkezi açmak istiyorum. MEB in uygulamaya koyduğu yeni yapılandırmacı yaklaşıma uygun bir eğitim projem var. Bu plan dahilinde KOSGEB den destek alabilir miyim?

 2. erol arıtı diyor ki:

  yemekcılık işi yapmak istiyorum kosgeb den destek alabilir miyim?

 3. Tamer diyor ki:

  Düğün,sünnet,nişan organizasyonları yapmak için organizasyon firması kurmak istiyorum.Kosgebten destek alabilirmiyim.

  • editor diyor ki:

   ORGANİZSAYON İŞLERİ KOSGEB İN DESTEKLERİ KAPSAMINDADIR. ANCAK YAPACAĞINIZ İŞİ İŞ PLANI PROJESİNDE EKSİKSİZ VE PROFESYONELCE ANLATIP KOSGEB İ İKNA ETMELİSİNİZ.

 4. zeynep diyor ki:

  merhabalar ben dekoratif amaçlı mum üretip bunun perekende ticaretini yapmak istiyorum ..KOSGEB den destek alabilirmiyim…

  • editor diyor ki:

   ZEYNEP HANIM EVET BU İŞ KOLU KOSGEB İN DESTEKLERİ KAPSAMINDADIR.EKSİKSİZ VE PROFESYONEL BİR İŞ PLANI PROJESİNİ KOSGEB E SUNMANIZ HALİNDE DESTEK ALABİLİRİSNİZ. %100 DESTEK ALMA GARANTİLİ EKSİKSİZ VE PROFESYONEL İŞ PLANI PROJESİ HAZIRLATMAK İÇİN UZMANLARIMIZ İLE İRTİBATA GEÇİNİZ.

 5. Çiğdem atcali diyor ki:

  Merhaba su an MEB dan sertifika veren bir kuruluştan egitim almaktayim ve şirket kurup bir güzellik salonu devralmak istiyorum . KOSGEB Yatırımcı teşviki alabilir miyim? Alabilirsem Şirketi önce mı kurmalıyım yoksa destege başvurduktan sonra mı ? Cevabınıza göre uzmanlarınıza temasa gecmek istiyorum. Teşekkür ederim.

  • editor diyor ki:

   ÇİĞDEM HANIM KOSGEB GİRİŞİMCİLİK DESTEĞİNDEN HİBE ALMAK İÇİN. 72 SAATLİK KOSGEB UYGULAMALI YENİ GİRİŞİMCİLİK SERTİFİKASI( KURS KATILIM BELGESİ ALMALISINIZ)

 6. naci diyor ki:

  merhabalar ben rent a car işi yapmak istiyorum bunun için kosgeb den destek alabilirmiyim

  • editor diyor ki:

   rent a car KOSGEB girişimcilik desteği kapsamındadır.Ancak bu iş fikri dahilinde personel istihdamı olmadığından iş planı projesi eksiksiz ve profesyonelce yazılmalı ve KOSGEB girişlimcilik kurulu ikna edilebilsin aksi halde desteği alamazsınız.

 7. Osman diyor ki:

  Merhaba,
  Ben kobiler ve bireysel gelişim için seminerler ve eğitimler verecek bir bir şirket açmak istiyorum destek alabilir miyim?

  • editor diyor ki:

   evet kosgeb bu yönde destek verir.

   • ilay balkan diyor ki:

    Osman diyor ki:
    25 Haziran 2012, 06:29
    Merhaba,
    Ben kobiler ve bireysel gelişim için seminerler ve eğitimler verecek bir bir şirket açmak istiyorum destek alabilir miyim?
    Cevapla
    editor diyor ki:
    25 Haziran 2012, 10:43
    evet kosgeb bu yönde destek verir.
    bu yazıya istinaden bir şey sormak istiyorum. eğitime destek vermiyosa kosggeb bu konuma neden veriyor. bende eğitim ve danışmanlık merkezi açmak istiyorum ama bu koşula destek vermiyormuş. nasıl bir yol izleyebilirim?

 8. Sarp KAYA diyor ki:

  Makina Mühendisiyim. Orta doğu’ya (İran-Irak_Suudi Arabistan) yurt içinden temin ettiğim yerli yabancı üreticilere ait enerji izleme, elektronik haberleşme üniteleri ihracatı yapacağım.
  Bu kapsamda şirket kurup destek alabilir miyim?

 9. sümeyra diyor ki:

  ben halkla ilişkiler son sınıfım öğrenimim bitmeden nasıl bi proje hazırlayacağım konusunda uzmanlarınız yardım ediyomu. ve yapmam gerekenler konuusunda yardımcı olunurmu.aslında yaşadığımız şehirde hiç havuz yok havuzlu bi spor salonu açmamız mümkünmü

 10. Nurhan Çakır diyor ki:

  Ben iç giyim perakende satış dükkanı açmak istiyorum KOSGEB kapsamında bir işmidir iç giyim ….

 11. Ersin diyor ki:

  otomobil yetkili servisiyiz.servisimizi büyüteceğiz ve yeni makina,ekipmanlar ,mobilyalar,teçhizatlar alacağız.Hangi kurumlardan destek(hibe,kredi) alabiliriz.Bu iş dalı ile ilgili proje hazırlıyormusunuz ?

  • editor diyor ki:

   KOSGEB KOBİ PROJE DESTEK programından 150.000 tl ye kadar hibe alabilirisiniz.
   KOSGEB
   KALKINMA AJANSLARI
   TKDK
   MFİB
   SANAYİ BAKANLIĞI
   VB kurumların tamamına proje hazırlıyoruz.

 12. tarık temiz diyor ki:

  unlu mamülleri fırını açmak istiyorum
  kosgeb’den yardım alabilirmiyim.

  • editor diyor ki:

   evet KOSGEB unlu mamuller için GİRİŞİMCİLİK DESTEĞİ PROGRAMINDAN destek sunabilir. Ancak Girişimcilik Belgesi aldıktan sonra KOSGEB Girişimcilik Kurulunu ikna edecek düzeyde eksiksiz ve profesyonelce hazırlanmış bir iş planı projesi hazırlamanız gerekmekte .Aksi halde desteği alamazsınız.

 13. meryem diyor ki:

  sektörlerin kosgebten yararlanabilmeleri için projeyi kim hazırlıcak kendimiz mi yoksa sanayi bakanlığı TDK MFİB Mİ?

 14. ibrahim diyor ki:

  suanda hali hazırda esnafım.ikinci bi sube olaraktan yasadıgım yere nazaran oldukca lüks bir cafe(pastane) acmayı planlıyoruz.dedigimiz üzere mekanın lüks olması sebebiyetiyle sermayemizin sınırlarını biraz geniş tutmamız gerektiginden dolayı kosgeb’den faydalanmak istioruz.lakin nereden ne sekilde baslayacagımızı bilemioruz.bize bu konuda yol gösterebilirmisiniz.Teşekkürler..

  • editor diyor ki:

   KOSGEB KOBİ PROJE DESTEK PROGRAMI İLE ŞUBENİZ İÇİN ; PERSONEL, YAZILIM, PERSONLE EĞİTİMİ, 10-15 BİN TL ARASINDAN DEMİRBAŞ, PROMOSYON MATERYALLERİ İÇİN BİR DESTEK ALABİLİRİSNİZ.

   • Barış diyor ki:

    Merhaba ;

    Ispartada bir cafe acmak veya devir almak istiyorum. istanbuldaki girimşicilik kursuna gitmem yeterlimi yoksa ıspartada kurs açılmasını mı beklemeliyim. Birde devir aldığımız zamanda kosgebden yararlanabilirmiyim yoksa sıfırdan yenimi açmamız lazım, Şimdiden teşekkürler cevabınız için

    • editor diyor ki:

     BARIŞ BEY; İSTEDĞİNİZ İLDE KURSA KATILIP SERTİFİKA ALDIKTNDAN SONRDA DİLEDİĞİNİZ İLDE İŞ YERİ KURABİLİRSİNİZ.

 15. yalaz diyor ki:

  slm eşim pizza ustası bende kasiyerlik yapıyorum.kendi işimizi kurmak için kosgeb den destek alabilir miyiz?

 16. ibrahim erdoğan diyor ki:

  merhebalar. Ben bir tavuk çiftliği ve ona bağlı olarak yumurta ve tavuk eti entegre tesisi kurmak istiyorum bunun için sermayem yok KOSGEB’den destek alabilirmiyim ve son başvuru tarihi ne zamandır. Şimdiden teşekürler.

 17. zuhal korkmaz diyor ki:

  merhabalar,
  Kendi üretimi olan el sanatı(çini) eserlerini satan sanatçılar yasal işletmeleri yoksa nasıl ve hangi destekten yararlanabilirler. Vergi muafiyetleri olduğundan işletme kurmadan kobi olunabilirmi?

 18. yalaz diyor ki:

  danışmanlık hizmetiniz antalya da varmı?

 19. onur diyor ki:

  Merhaba,
  Ben sigorta acenteliği açmak istiyorum. Destek alabilirmyim

 20. gülten diyor ki:

  merhaba ben bayan kuaförü dükkanı açmak istiyorum kosgebten yararlanabilirmiyim

 21. kazım satıcı diyor ki:

  merhaba alüminyum küpeşte ustasıyım.fason iş yapıyorum.yaptığım iş ile alakalı show room açmak istiyorum destek almam mümkün olur mu…

  • editor diyor ki:

   işletme kurmanız gerekmekte.KOSGEB iş kolunuz için destek sağlayabilir.KOSGEB TEN DESTEK ALMAK İÇİN EKSİKSİZ VE PROFESYONELCE HAZIRLANMIŞ BİR İŞ PLANI SUNMANIZ GEREKMEKTE

 22. Selehattin FİDAN diyor ki:

  Üniversite mezunuyum ve 6 yıldır reklam işinde çalışıyorum
  Kendime ait tabela imalat ve reklam atölyesi kurmak istiyorum destek alabilirmiyim

  • editor diyor ki:

   SELEHATTİ BEY MERHABA;
   EVET KOSGEB BAHSİNİ ETTİĞİNİ İŞ KOLUNA DESTEK SAĞLAR.
   ÖNCELİKLE KOSGEB İN GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİNE KATILMALISINIZ VE GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ KATILIM BELGESİ ALMANIZ GEREKMEKTE.

 23. Ekrem Kartal diyor ki:

  merhabalar,
  ben kalker kırma işi yapmak istiyorum ve sanırım KOSGEB in buna maddi destegi var, peki destegin boyutu nedir, yani tüm maliyetler için destek miktarını % lik bir oran verebilirmisiniz,

 24. Erdoğan ŞEKER diyor ki:

  Merhabalar
  Emekli Öğretmenim. Ahşap Hediyelik Eşya İmalatı yapabileceğim bir atölye açmak istiyorum. Şu an için el testeresi ile çalışıyorum. Atölye kurmak için ne yapmam ve nereye baş vurmam gerekiyor. KOSGEB’den destek alabilirmiyim? http://kiltestereci.blogspot.com/ adresinde yaptığım çalışmalardan bazı örnrkler bulunuyor.
  İyi çalışmalar.

  • Selehattin FİDAN diyor ki:

   MERHABA
   daha önce de aramış bana yardımcı olmuştunuz
   İSTANBUL-pendik de açılacak kurs için müracaat ettiğim
   de EMEKLİLER kursa katılamaz ve kosgeb desteğinden yararlanamaz diye geri çevrildim.
   EMEKLİLER yararlanabilir mi?
   BANA KURS BAŞLAMADAN ACİL CEVAP VEREBİLİRMİSİNİZ
   SAYGILARIMLA

 25. volkan diyor ki:

  Takı Toka Aksesuar Çanta Kemer Giysi Ve Ayakkabı Satabileceğim Bir Mağaza Açmak İstiyorum Bunun İÇin Destek Sağlarmı Kosgep.
  Teşekkür Ederim.

 26. berna diyor ki:

  mrb ben 8 yıldır yurt müdürlüğü yapıyorum ve kendi yurdumu açmak istiyorum eğitim sektörüne giriyor nasıl yola çıkacağımı bilemedim destek alabilirmiyim

 27. Canan diyor ki:

  Merhaba ben eski eşyaları değerlendirmek ve kültürümüzü yaşatmak amaçlı bir dükkan acmak istiyorum Antika dükkanı gibi birşey KOSGEB den bunun için destek alabilirmiyim

  • editor diyor ki:

   evet bahsini ettiğiniz iş kolu KOSGEB in Destekleri kapsamından,ancak iş planı projeniz eksiksiz ev profesyonelce hazırlanmalı.

 28. aslı diyor ki:

  Merhaba ben ev hanımıyım. Şarküteri ve sabah kahvaltısı üzerine bir mağaza açmak istiyorum. Tahminime göre kuruluş maliyeti dolaplar-masa sandalye- tabak- çatal kaşık. vb. 20-40.000 civarında kurulum maliyeti, şarküteri için gerekli mallar hariç ve 2bay-2 bayan çalışan düşünüyorum. Bu açmayı düşündüğüm şarküteri ve sabah kahvaltısı mağazası için destek alabilirmiyim onaylanırsa ne kadarı destek kiredisi çıkar.

  • editor diyor ki:

   ASLI HANIM;
   KOSGEB GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ ALMAK VE GİRİŞİMCİLİK HİBESİ ALMAK 2011 YILINA GÖRE 2012 YILI BAŞLARINDAN İTİBAREN ZORLAŞMIŞTIR HEM GİRİŞİMCİLİK KURSUNA KATILMA ŞARTLARI ZORLAŞMIŞ HEMDE EĞİTİMİ BİTİRİP SERTİFİKAYI ALMAK. TÜM BUNLARDANDAN ÖNEMLİSİ ARTIK HER ÖNÜNE GELEN İŞ PLANI SUNUP DESTEK ALAMAMKTA BU SEBEPLE KOSGEB GİRİŞİMCİLİK DETSEĞİNİ ALMAK İSTİYORSANIZ SİZE TAVSİYEMİZ REFERASNLARI OLAN DANIŞMAN FİRMALAR İLE ÇALIŞMANIZDIR. AKSİ HALDE SON GÜNLERDE ELİNE HER ÇANTA ALAN BASİRETSİZ VE BİLGİSİZ İNSALAR DANIŞMANIM DİYE PİYASA CİRİT ATMAKTA GİRİŞİMCİLERİN HEM HAYALLERİ İLE OYNAMAKTA HEMDE PARALARINI ALMAKTADIR.

   KOSGEB İN GİRİŞİMCİLİK DESTEĞİ BAHSİNİ ETTİĞİNİZ İŞ KOLUNDA SİZE %100 DESTEK ALMA GARANTİSİ İLE İŞ PLANI HAZIRLAYA BİLİRİZ. 0534 706 55 17 NUMARADAN BRÜKSEL UZMANLARI GİRİŞİMCİLİK DESTEĞİ DEPARTMANI SORUMLU PERSONELİ ERDAL HARMAN İLE GÖRÜŞÜN .

 29. keziban diyor ki:

  çeğiz işi yapıyorum işimi değiştirmek istiyorum çeğiz işinde kullanılcakhertürlü malzeme şatışı yapmak istiyorum kosgebin girişimcilik desteği varmı nasıl bir yol izlemem gerekiyor

  • editor diyor ki:

   KOSGEB’ E EKSİKSİZ VE PROFESYONELCE HAZIRLANMIŞ BİR GİRİŞİMCİ İŞ PLANI SUNMANIZ HALİNDE DESTEK ALRIISNIZ AKSİ HALDE İŞ PLANINIZDA EKSİK OLURSA DESTEĞİ ALAMAZSINIZ. DANIŞMANLIK FİRMALRINDAN DESTEK ALINIZ.

 30. AYSEL AKAN diyor ki:

  ben yeni smmm oldum. büro açtım. belli sayıda mükellefim var ama bu meslekte çok yeniyim ve çok tecrübesizim. kosgebden destek alabilirmiyim.

 31. mehmet alkan diyor ki:

  iyi günler hazır giyim sektörü için kosgeb in desteği varmı 2. si satılıcak mallar konum gereği imitasyon (çakma) bu bir sorun teşkil edermi

 32. ozan diyor ki:

  ben 4 yıllık kimya bölümü mezunuyum bulundugum ılde sıvı deterjan ve antıfırız uretımı yapmak istıyorum kosgebden yardım alabılırmıyım ayrıca kosgeb kursları ne zaman acılıyor bilgi verirsenız teşekkür ederim iyi günler

  • editor diyor ki:

   OZAN BEY; KOSGEB BAHSİNİ ETTİĞİNİZ SEKTÖRE DESTEK SUNAR ANCAK GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİNE KATILMALI VE KURS SONRASINDA EKSİKSİZ VE PROFESYONELCE HAZIRLANMIŞ BİR İŞ PLANINI KOSGEB E SUNMAK VE KOSGEB İ İKNA ETMEK ZORUNDASINIZ. GÜNCEL KURS DUYURULARI İÇİN BULUNDUĞUNUZ İLDEKİ KOSGEB VEYA İŞKUR U ARAYINIZ.

 33. mehmet alkan diyor ki:

  Tekrar rahatsız ediyorum fakat 2 ortaklı bir şirket kurmak istiyorum fakat 2 ortağında girişimcilik sertifikasını alması gerekiyormu 1 ortak yeterlimi ?
  teşekkürler

 34. EYLEM ÖZGÜR diyor ki:

  merhaba ben hayvancılıkla ilgili bir proje düşünüyorum ama sermayem yok KOSGEB bana yardımcı olurmu.

 35. Melek Akan diyor ki:

  merhaba ben organik gıda ürünlerini satabileceğim bir dükkan açmak istiyorun.bunlar zeytinyağı,KURU BAMYA ,KURU İNCİR,KIRMIZI TOZ BİBER,ZEYTİN,ZEYTİNYAĞLI SABUN gibi, bunların hepsini kendim hazırlayıp satmak istiyorum.bu konuda kosgebten destek alabilirmiyim.

  • editor diyor ki:

   MELEK HANIM; KOSGEB GİRİŞİMCİLİK KURSLARINA KATILIN VE SERTİFİKANIZI ALDIKTAN SONRA %100 DESTEK ALMA GARANTİLİ PROJE HZIRLATMAK İÇİN BİZİ ARAYINIZ.

   • emrah diyor ki:

    Kardesimle veya tek başima bir rent a car açmak istiyorum kosgeb bu konuda hibe verirmi? Siz bu konuda proje hazirlarmisiniz? Hazirlarsaniz bu bana ne kadara mâl olur? Mail atarsaniz sevinirim

 36. MURAT SELÇUK diyor ki:

  slm ben konyaakşehirde yaşıyorum işkur ve kosgebin ortaklaşa yapmış olduğu girişimcilik kursuna katılacam inş. kendim indirimli elekrik abone merkezi açmayı düşünüyorum acaba kosgeb destekler mi

  • editor diyor ki:

   MURAT BEY; KOSGEB BİTKİSEL ÜRETİM , HAYVANSAL ÜRETİM, SPOR, EĞLENCE, EMLAK, BANKACILIK, EĞİTİM VS SEKTÖRLERİ DESTEKLEMEZ BUNUN DIŞINDA KALAN TÜM SEKTÖRLER KOSGEB İN POTANSİYEL DESTEĞİ AKSAMINDADIR ANCAK. KOSGEB TEN HİBE ALA BİLMEK İÇİN İŞLETMEYE UYGUN PROGRAMA PROJE HAZIRLAMAK GEREKİR. HAZIRLANAN PROJE İSE EKSİKSİZ VE PROFESYONEŞCE HAZIRLANMALI. TERCİHEN DANIŞMAN FİRMARDAKİ PROFESYONEL KOBİ UZMANLARI HAZIRLAMALIDIR. GİRİŞİMCİLİK DESTEĞİ İÇİN SİZE TAVSİYEMİZ İŞİ İYİ BİLEN REFERESLARI OLAN DANIŞMAN FİRMALAR İLE ÇALIŞMANIZDIR.
   İNTERENETTE YER ALAN EKSİK İŞ PLANI ÖRNEKLERİNE İTİBAR ETMEYİZ.

 37. emre diyor ki:

  İhracat danışmanlık firması açmak istiyorum.Kosgeb bu iş planına destek verir mi ?

 38. adem diyor ki:

  25 yaşında sakarya üniversitesinde uzaktan eğitim endüstri mühendisliği 2. sınıf öğrencisiyim. girişimci olmak istiyorum ama henüz bir fikrim yok. babam sivasta küçük ölçekli olarak müteahitlik yapıyor. belli bir proje düşünemedim henüz fakat sizler bana yardımcı olabilir misiniz?

 39. salim diyor ki:

  sebze ve meyve halinde dükkanım var.kosgebden yardım alabilirmiyim

 40. umit diyor ki:

  ben deri ayakkabı imalatı için atölye kurmak istiyorum yarın mülakata girip sertifika için ön çalışmaya başlayacağım ne yapmalıyım

 41. rasit diyor ki:

  ben bayan deri ayakkabı imalatı yapıyorum maddi sıkıntılar yaşıyorum KOSGEBden yardım alabilirmiyim

  • editor diyor ki:

   RAŞİT BEY; KOSGEB GİRİŞİMCİLİLK KURSU MÜLAKATI İÇİN SİTEMİZDE YER ALAN MÜLAKAT BÖLÜMÜNÜ OKUYUNUZ.
   KOSGEB GİRİŞİMCİLİK DESTEĞİ ALABİLMENİZ İÇİN SERTİFİKA ALMANIZ VE KOSGEB E YAPACAĞINIZ İŞİ EKSİKSİZ VE PROFESYONELCE HAZIRLANMIŞ BİR İŞ PLANI HAZIRLAYIP SUNMANIZ GEREKMEKTE. %100 DESTEK ALMA GARANTİLİ KOSGEB GİRİŞİMCİ İŞ PLANI HAZIRLATMAK İÇİN BRÜKSEK UZMANLARI DANIŞMANLIK LTD ŞTİ GİRİŞİMCİLİK DEPARTMANI İLE İRTİBATA GEÇİNİZ 0534 706 55 17 İYİ ÇALIŞMALAR

 42. Selehattin FİDAN diyor ki:

  EMEKLİ OLANLAR BU DESTEKDEN YARARLANABİLİRMİ
  LÜTFEN ACİLEN CEVAP YAZABİLİRMİSİNİZ

 43. Selehattin FİDAN diyor ki:

  LÜTFEN
  İSTANBUL-pendik de açılan bir kursa müracaat ettim
  Emekli olduğum için geri çevrildim
  Kurs tarihi yaklaşıyor
  EMEKLİLER BU İLK GİRİŞİMCİ DESTEĞİNDEN YARARLANABİLİRMİ
  ACİLEN CEVAP SAYGILARIMLA

 44. FERİT DEMİR diyor ki:

  merhabalar

  yaklaşık iki senedir medikal işiyle uğraşıyorum (eczane ürünlerinin toptan ticaretiyle) kendi yerimi açıp bazı ürünlerin ithalatını yapmak istiyorum.kosgeb ithalata desetek veriyor mu bilgi için şimdiden teşekkürler.

 45. Esra Şanal diyor ki:

  Merhaba,
  Üniversite mezunuyum.SSK’dan bu yıl emekli oldum.Çocuk kitapları yazıp resimliyorum.Basıma hazır vaziyette çalışmalarım var.Yayınevleri ile hakkımı alamadığımdan çalışmak istemiyorum.Kitapları kendim matbaada bastırıp yanımda çalışabilecek kişiler ile pazarlamak istiyorum.Hibe kredilerden faydalanabilirmiyim?

 46. ebru diyor ki:

  biz optik gözlük sektorundeyiz 6ay oldu işletmemiz var bize kredi desteği sağlanırmı

 47. yunus diyor ki:

  Mrb yaklaşık 6 aydır optik sektöründeyim kendi işimde… kosgep’den hibe dışında kredi imkanı sağlanabilirmi… tşkler.

  • editor diyor ki:

   EBRU HANIM VE YUNUS BEY ; KOSGEB’İN YILDA BİR DEFA KREDİ FAZİ DESTEĞİ AÇILIR BU DESTEK İÇİN KOSGEB VERİ TABANINDA KAYITLI GÜNCEL BİR İŞLETME OLMANIZ LAZIM. KREDİLER İÇİN İSE BANKAYA GEREKLİ HİPOTEKLERİ VERMENİZ GEREKLİ ARDINDAN %0 FAİZLİ KREDİ DESTEĞİNİ ALABİLİRSİNİZ.( BANKA ORTALAMA 1500-2500 ARASI İŞLEM ÜCRETİ ALABİLİR)

 48. selin diyor ki:

  mrb’lar
  universiteden tekstıl ogrtmenlıgı bolumunden mezunum 2 yıldır magazacılık sektorunde calısıyorum ve guzel sanatlar tasarım bolumunden mezun arkadasımla beraber özel koleksıyon hazır gıyım atolyesi ve magazası olmak uzere 2 katlı bır yer acmak ıstıyoruz bunun ıcın kosgebten nasıl destek alabılırız.tesekkurler

 49. arda akman diyor ki:

  Merhaba

  KOSGEB üreticisi yurtdışında olan bir firmanın ürünlerini yurtiçinde satmak için (gıda sektöründe) hazırlanan bir iş planı için destek verir mi?

  • editor diyor ki:

   ARDA BEY: KOSGEB BİTKİSEL ÜRETİM, HAYVANSAL ÜRETİM, SPOR, EĞLENCE, EĞİTİM, BANKACILIK, SİGORTACILIK, EMLAK VB SEKTÖRLERİ DESTEKLEMEZ BUNUN DIŞINDA KALAN BÜTÜN SEKTÖRLER KOSGEB İN DESTEĞİ KAPSAMINDADIR ANCAK YAPILACAK İŞ PLAN^’NDA VEYA PROJE SUNULACAK PROGRAM DAHİLİNDE İŞ PLANI PROJENİZ EKSİKSİZ VE PROFESYONELCE HAZIRLANMALI. DANIŞMANLIK FİRMALARINDAN İŞ PLANI YAZIMI KONUSUNDA DESTEK ALMALISINIZ.

 50. seval yıldız diyor ki:

  Ben Seval Yıldız 2 çocuk annesiyim.Eşimden 3 yıl önce ayrıldım ve aylık nafaka alıyorum.Şuan 15000Tl birikmiş param var + 7000tl değerinde arabam var.Kendime küçük çalplı Ankara Ostim mahallesinde bakkal dükkanı açmayı düşünüyorum.Kendim ve yanımda 1 adet ssk lı eleman çalıştırmak istiyorum:kosgebin girişimci destek kredisinden yararlanabilirmiyim?Kosgeb e kayıt olup gerekli sertifikayı almam gerekiyor mu? Kredi için olumlu cevap alırmıyım daha önce hiçbir bankadan kredi yada kredi kartı almadım.Vadesiz hesabım var bankada
  Saygılar şimdiden cevabınız için teşekürler

  • editor diyor ki:

   SEVAL HANIM ; MERHABA EVET SEKTÖRÜNÜZ KOSGEBE DESTEĞİ KAPSAMINDADIR. SERTİFİKA ALDIKTAN SONRA 0534 706 55 17 NUMARDAN ŞİRKETİMİZ GİRİŞİMCİLİK DEPARTMANINDAN %100 DESTEK ALMA GARANTİLİ PROJE HAZIRLATA BİLİRSİNİZ.

 51. yücel köse diyor ki:

  iyi günler,ben yapay çiçek tanzimi ve çiçekçiliğin tüm fonksiyonlarını
  içeren bir işletme kurmak istiyorum,,kosgebin bu işletme için sunduğu bir imkan varmı ???

 52. serkan diyor ki:

  merhaba ben türkiyede şu anda çok az üretimi olan lezzet olarak çok beğenilen bir mantar olan istiridye mantarı üretmek için bir üretimhane kurup yanımda da en az 1 ssk lı işçi çalıştırmak istiyorum. kurulum bedeli yaklaşık 20000-30000TL kosgeb ten hibe desteği alabilir miyim?

 53. serhat diyor ki:

  merhaba ben 10 yıl zeytın zeytın yagı sektörunde depolama imalat pazarlama işi yaptım son yıllarımda verdıgım urunlerın parasını alamadıgım için iflas ettım zeytın zeytın yağı imalat paketleme için destek verılıyormu ve şunuda sormak istiyorum bankalardan kırmızı kalem yemiş kişiler bu destekten faydalanabiliyormu yoksa bankaların kırmızı kalem yemiş kişilere kredi vermediği gibi bir olay varmı

 54. gülden diyor ki:

  mrh ben sosyal hizmetler okumaktayım kreş yada huzurevi açmak istiyorum kosgeb’den bu alanda yararlanabilirmiyim ?

 55. nevin diyor ki:

  merhaba ben agda salonu açmak istiyorum kendi meslegim ama belgem yoktur bu iş üzerine kosgebten destek alabilirmiyim ?

 56. ozlem diyor ki:

  merhabalar ben kek , tiramisu, cikolatali tatlilar, kahfe ve cay cesitlerinin oldugu kafe; pastane tarzi bir yer acmak istiyorum destek alabilirmiyim?

  • editor diyor ki:

   ÖZLEM HANIM; KOSGEB GİRİŞİMCİLİK KURSUNA KATILIN SERTİFİKA ALIN BİZDEN %100 DESTEK ALMAK GARANTİLİ PROJE HAZIRLATMA DANIŞMANLIĞI ALIN DESTEĞİ ALIRISINIZ.

 57. Barış diyor ki:

  Merhaba ;
  Ispartada bir cafe acmak veya devir almak istiyorum. istanbuldaki girimşicilik kursuna gitmem yeterlimi yoksa ıspartada kurs açılmasını mı beklemeliyim. Birde devir aldığımız zamanda kosgebden yararlanabilirmiyim yoksa sıfırdan yenimi açmamız lazım, Şimdiden teşekkürler cevabınız için..

 58. kaan şahin diyor ki:

  devlet kurumunda sözleşmeli çalışıyorum kosgeb eğitimine katılablirmiyim ?

 59. esad diyor ki:

  merhaba bayan iç giyim ve çeyiz malzemeleri satan bir dükkan açmak isyorum bu konu hakkında bilgi alkma istiyorum

 60. ABBAS diyor ki:

  merhaba ben mardin den kosgeb katılımcıbelgesine sahihibim cam takma kesme işleri su tesisatı atık su işleri uydu çanak kurma sistemleri ve benseri tadilatlarını yapmaktayım ben bu işlerimi büyüterek destekten faydalana bilirmiyim

 61. suleymanfnd diyor ki:

  merhabalar ben elektrık muhendisiyım. asansör firması kurmayı düşünüyorum acaba hıbe ve destek kredısi alabılırmıyım. aynı zamanda asansörlerde kullanılmak uzere elektronık kart yapmayı ve pazarlamayı dusunuyorum.saygılarımla.

 62. ömer diyor ki:

  ben rent a car açmak istiyorum, öncelikle KOSGEB’in desteği var mı? varsa, ne tür bir desteği var? hibe ne kadar alabilirim, artı ne kadar faizsiz kredi alabilirim? son olarak herhangi bir sertifika almam gerekiyor mu?

 63. serhat diyor ki:

  bir yıllık bir bakkal dükkanım var. KOSGEB’in bu alanda hibe ve kredi desteği almak istiyorum. bu konuda ne yapmam gerekiyor.

 64. ayşegül diyor ki:

  merhaba ben reklam ajansı açmak istiyorum kosgeb destek olur mu? Erkek arkadaşımda yönetmen;senaryolarını sinema filmi olarak çekmek istiyor,bu konuda destek verir mi kosgeb,film ekibini kendisi kuracaktır,sadece sermaye eksiktir lütfen bilgilendirin?

 65. küçük ada diyor ki:

  Kreş işletmecisiyim kosgeb ten faydalanabilirmiyim.

 66. Ercan Mutlu diyor ki:

  Merhaba ben Kitabevi,kırtasiye ve yayın dağıtım üzerine yapmak istiyorum PROFESYONELCE HAZIRLANMIŞ BİR GİRİŞİMCİ İŞ PLANI sunmam halinde destek alabilirmiyim.

 67. nuray diyor ki:

  merhabalar bende yeşillikci (çiçekçilere eğrelti, ormangülü vb.)ticareti yapmayı düşünüyorum. KOSGEB’den bu projeye destek alabilirmiyim?

 68. ramazan diyor ki:

  merhaba, uzun zamandır araştırma yapıyorum. Ben Hizmet sektöründe emeklilik işlemleriyle ilgili danışmanlık hizmeti yapmak istiyorum. 2. olarak ta kırtasiye ve ofis malzemelerinin bölge satış ofisi ya da bayilik satışını düşünüyorum kosgebten destek alabilirmiyim. Uygun oluyorsa mail adresime cvp yazarsanız sevinirim. sizinle iletişime geçmek istiyorum.

 69. ramazan diyor ki:

  Merhaba, Ben 1 2 gün önce burdan msj göndermiştim. bir iki iş fikriyle ilgili cvp verdiğinizi umarak bugün baktım fakat bırakın cvbı yorumum bile yok silindimi yoksa siz mi kaldırdınız merak ettim. eğer duruyorsa cvp alabilir miyim?

 70. ramazan diyor ki:

  ben msjı görmedim ekim ayı yoktu kusura bakmayın. fakat cvp yazmamışsınız, cvp yazarsanız sevinirim. iyi çalışmalar.

 71. umut diyor ki:

  merhaba ; köy yerinde göçü -kısmende olsa- engellemek , her köye bir kobi kapsamında süt üreticiliği alanında faaliyet göstermek üzere küçükbaş hayvan yetiştriciliği projesi sizce kurs komisyonundan nasıl sonuc alır ve bunun bir örneği şimdiye kadar size rastladı mı.?

 72. ibrahim03 diyor ki:

  mrhb ben sıfırdan bir işyeri açmak isyiyorum işyerim halı satış magazası açmak istiyorum hangi desteklerden ve ajanslardan yararlana bilirim ve nasıl faydalanabilirm bilgi verirseniz memnun olurum ilginiz için tşk ederim saygılarımla

 73. ferah diyor ki:

  ben dış giyim toptancılığı yapıyorum.eşim imalatını.işimizi büyütmek için kobi desteğinden nasıl yararlanabilirim.cevaplarsanız sevinrim

 74. mete mert diyor ki:

  merhaba

  30 ekimde işkurun girişimcilik seçme sınavına katıldım ve kazandım .ancak 2 kere kurs yeri belirttikleri halde 1 gün kala iptal edililerek ileri bir tarihe ertelendi.birtürlü eğitime başlamadılar. bu aralar bende kuracağım işin planını hazırladım. tekne ve gemi yapımı ve bakımı için bir iş yeri açmayı düşünüyorum. bunun için hibe krediden ve 70.000 tl faizsiz krediden yararlanabilirmiyim. şimdiden teşekürler.

 75. yeşim39 diyor ki:

  merhabalar ben askeri malzeme dükkanı açmak istiyorum ne yapmalıyım. destek alabilirmiyim

  • editor diyor ki:

   YEŞİM HANIM; KOSGEB GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİNE KATILIN KURS ESNASINDA VEYA SERTİFİKA ALDIKTAN SONRA BRÜKSEL UZMANLARI DANIŞMANLIK LTD ŞTİ GİRİŞİMCİLİK DEPARTMANINI ARAYINIZ SEKTÖRÜNÜZ DESTEK KAPSAMINDA. BU DESTEĞİ ALABİLMEK İÇİN EKSİKSİZ VE PROFESYONELCE HAZILANMIŞ BİR İŞ PLANI’NI KOSGEB E SUNMANIZ GERELMEKTE BAHSİ GEÇEN BU İŞ PLANINI HAZIRLATMAK İÇİN DANIŞMANLIK FİRMALARI İLE İRTİBATA GEÇİNİZ . AKSİ HALDE DESTEĞİ ALAMAZSINIZ…

 76. gönül diyor ki:

  Merhaba 12 yıllık tiyatro oyuncusuyum. kendi çocuk tiyatromu açıp animasyonlar, tiyatro gösterileri vb. etkinlikler yapmak istiyorum fakat kosgeb bunu destekliyormu bilmiyorum. yardımcı olurmusunuz.

 77. hazar ismet diyor ki:

  rent a car /kiralık oto/ açmak istiyorum kosgeb kredilerinden yararlanabilir miyim.

 78. tuna şahin diyor ki:

  bende arkadaşın dediği gibi bir rent a car /kiralık oto/ firması açmak istiyorum kosgeb kredilerinden yararlanabilir miyim.

 79. ceyda diyor ki:

  merhaba ben su bayiliği açıp toptan ve parakende satış yapmak istiyorum.ev hanımıyım.kosgeb ten hibe desteği ve kredi alabilirmiyim.lütfen biran önce cevap yazarsanız çok sevinirim.TEŞEKKÜRLER

  • editor diyor ki:

   CEYDA HANIM ; KOSGEB GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİNE KATILIN KURS ESNASINDA VEYA SERTİFİKA ALDIKTAN SONRA BRÜKSEL UZMANLARI DANIŞMANLIK LTD ŞTİ GİRİŞİMCİLİK DEPARTMANINI ARAYINIZ SEKTÖRÜNÜZ DESTEK KAPSAMINDA. BU DESTEĞİ ALABİLMEK İÇİN EKSİKSİZ VE PROFESYONELCE HAZILANMIŞ BİR İŞ PLANI’NI KOSGEB E SUNMANIZ GERELMEKTE BAHSİ GEÇEN BU İŞ PLANINI HAZIRLATMAK İÇİN DANIŞMANLIK FİRMALARI İLE İRTİBATA GEÇİNİZ .FİRMAMIZ %100 DESTEK ALMA GARANTİLİ İŞ PLANI HAZIRLMAKTADIR. AKSİ HALDE DESTEĞİ ALAMAZSINIZ…

   BAŞARILAR BOL ŞANLAR

 80. sabri avcı diyor ki:

  merhaba.yaşadıgım ilcede çilek yetiştirilmekte ihtiyactan daha cok çilek var bende çilek reçeli üretmek istiyorum.kosgeb bu konuda proje hazırlamak istiyorum proje hazırlamada nerden yardım alabilirim bilğilendirirseniz sevinirim şimdiden tşkürler.

  • editor diyor ki:

   SABRİ BEY; SERTİFİKA ALDIKTAN SONRA BRÜKSEL UZMANLARI DANIŞMANLIK LTD ŞTİ GİRİŞİMCİLİK DEPARTMANINI ARAYINIZ SEKTÖRÜNÜZ DESTEK KAPSAMINDA. BU DESTEĞİ ALABİLMEK İÇİN EKSİKSİZ VE PROFESYONELCE HAZILANMIŞ BİR İŞ PLANI’NI KOSGEB E SUNMANIZ GERELMEKTE BAHSİ GEÇEN BU İŞ PLANINI HAZIRLATMAK İÇİN DANIŞMANLIK FİRMALARI İLE İRTİBATA GEÇİNİZ . AKSİ HALDE DESTEĞİ ALAMAZSINIZ…

 81. metin diyor ki:

  petshop açmak istiyorum kosgeb den destek alabilirmiyim

 82. Gökhan diyor ki:

  Merhaba,

  Kosgeb franchise ile kurulan iş yerleri için destek veriyor mu?

 83. ERCAN diyor ki:

  MERHABA..BEN YAŞADIĞIM ŞEHİRDE HİÇ OLMAYAN BİR İŞ KURMAK İSTİYORUM.. BOWLİNG SALONU AÇMAK İSTİYORUM.. KOSGEB’İN BUNA DESTEĞİ NEDİR YADA BU KONUDA BİR DESTEĞİ VARMIDIR.. TEŞEKKÜRLER

 84. sevda küçükşehir diyor ki:

  İyi Çalışmalar

  Aşure üretimi (vs. sütlü tatlı) ve marketlere pazarlamaya yönelik bir iş projemiz var.
  Geri ödemesiz kredilerden yararlanabilirmiyim. Girişimcilik Destek Programından nasıl yararlanabilirim?
  Teşekkürler

 85. Erhan diyor ki:

  Merhaba, ben bilişim teknolojileri çalışanıyım. Faaliyet konularım programlama,Reklam ve görsel tasarımdır Önceden grafiker olrak reklam sektöründe çalışmaktaydım.
  Kendi işimi kurmak istiyorum hem reklam hizmetleri veren hemde yazılım üreten bir firma açmak istiyorum. İlk etapta cep telefonları için eğitim amaçlı yazılımlar daha sonraki aşamalarda oyun programları üretmeyi hedefliyorum. Şirket için yeni macintosh tabanlı bilgisayarlar ve test plartformları reklam hizmetleri işçinse bir baskı makinesine gibi çeşitli cihazlara ihtiyacım var. Acaba mali destek alabilir miyim? ve alabilirsem bunun tahmini tutarı ne olur? teşekkürler…

 86. nurcan diyor ki:

  ben ev hanımıyım evimde perde dikişi yapıyorum ve kendime mefruşat mağazası açmak istiyorum kosgeb destek verirmi

 87. MERT diyor ki:

  merhaba iyi günler istanbulun bir ilçesinde devlet hastanesının karsısında biryere cafe restront açmak istiyorum kosgeb bu projeye destek verir mi ?

 88. Zübeyde diyor ki:

  Merhaba, ablam bir örgü evi açmak istiyor. Acaba KOSGEBden bununla iligli yardım alabilirmi ve böyle bir dükkanın maaliyeti ne olur?

 89. Berna diyor ki:

  selamlar ben babamla birlikte ev yoğurdu işine girmeyi düşünüyoruz imalatını kendimiz yapıcaz. kosgeb bu konuda yardımcıl olabiliyor mu?

 90. ferhat güleç diyor ki:

  merhabalar ben plastik,demir.bakır alüminyüm gibi katı atıkları topluyorum yani kısaca hurdacılıkyapıyorum kendime bir yer açmak istiyorum bunları topyacagım sevkiyatını yapağım kosgeb ten yardım albilirmiyim

 91. ibrahim koca diyor ki:

  küçük çaplı elma üreticisiyim şarap veya elma sirkesi üretip kendi ürünümü veya piyasada üretilen ürünleri değerlendirmek istiyorum bu konuda desteğe ihtiyacım var ne yapabilirim.

 92. selami işlek diyor ki:

  merhaba ben 200 metre kare alan ıcerısınde pasta ımalatanesı kurmak ıstıyorum kosgepden bukonude destek alabılırmıyım

 93. selami işlek diyor ki:

  ben işyerimi kurdum vergi levham var ruhsatım calısma izinlerim var işlerimi buyutmak için destek alabiliyormuyum

 94. zaferrr diyor ki:

  Merhabalar ,

  Ben istanbulda akssuar ürünlerinin satıldığı ve küçük çaplı üretimin yapıldığı bir mağaza açmak istiyorum bunun için hibe desteği alabilirmiyim.

  Teşekkürler

 95. yunus diyor ki:

  mrb ben restaurant kiralamak istiyorum kosgebten bunun için destek alabilirmiyim acaba

 96. mustafa gülbaş diyor ki:

  bitkisel ürünler,bitkisel kozmetik ve baharat işini yapmak istiyorum kosgeb ten faydalanabilir miyim

  • editor diyor ki:

   MUSTAFA BEY; EVET KOSGEB BAHSİ GEÇEN SEKTÖRÜ DESTEKLER ANCAK İŞ PLANI PROJENİZ EKSİKSİZ VE PROFESYONELCE HAZIRLANMALI VE BAŞVURU EVRAKLARI TAM OLMALIDIR.

 97. umur diyor ki:

  iyi günler ben iç giyim magazası acmayı planlıyorum acaba kiramı verecekmi kosgeb ?? ve sizin danışmanlık şirketinin alacagı ucret ne kadardır?

  • editor diyor ki:

   Girişimcilik Desteği departmanı bünyesinde KOSGEB Girişimcilik sertifikası alan girişimciler eksiksiz olarak desteklemek için aşağıda bahsi geçen hizmetleri bir paket olarak sunmaktayız;

   1- Girişimci İş Fikrinin geliştirilmesi.

   (Yapacağınız iş ile ilgili en yeni güncel ve inovatif teknik ve yöntemlerin bilgisini size sunuyoruz)

   2-KOSGEB Girişimcilik Desteği için başvuru evrak ve işlemleri için danışmanlık.

   (Başvuru evrakları, iş ve işlemleri konusunda danışmanlık sağlıyoruz.)

   3- %100 Destek almanız garantisi ile iş planı projesi hazırlama.

   (Girişimci İş Planlarınızı %100 destek almanızı sağlayacak düzeyde profesyonel KOBİ Uzmanları hazırlıyor)

   4-İş Planı, KOSGEB tarafından destek aldıktan sonra Girişimcilik Desteği süresinde bu destek ile ilgili iş ve işlemlerde 2 yıl boyunca danışmanlık hizmeti yapılmaktadır.

   (KOSGEB’in İş Planınızı desteklenmesinin ardından Girişimcilik Desteği ile ilgili iş ve işlemlerinizde 08:00-19:30 saatleri içinde bizi arayabilir, Girişimcilik Destek Süreci ve yapılacak iş ve işlemler konusunda doğru ve güncel bilgi alabilirsiniz.)

   Türkiye’de İlk Danışmanlık Hizmet Garanti Sözleşmesi ile %100 destek garantisi.

   Türkiye’de İlk Projenin Desteklenmemesi durumundan %100 para iade garantisi.

   Girişimcilik Hibesi almanızı şansa bırakmadan, iş planınızın destek almayacağı fikrinden korkmadan ve destek süreci içinde yalnız kalmamak için üstte yer alan Girişimcilik Desteği Danışmanlık paketimizden yararlanmak için aşağıdaki formu doldurunuz 24 saat geçmeden alanından profesyonel KOBİ Uzmanlarımız sizi arasın.

   %100 DESTEK ALMA GARANTİLİ KOSGEB GİRİŞİMCİ İŞ PLANI PROJESİ HAZIRLATMAN İÇİN 7/24 BRÜKSEL UZMANLARI DANIŞMANLIK LTD ŞTİ GİRİŞİMCİLİK DEPARTMANI GENEL KOORDİNATÖRÜ ERDAL HARMAN’I ARAYINIZ 0534 706 55 17

 98. zehra diyor ki:

  ben erdal beyle görüştüm önce bütün harcamaları siz yapacaksınız a dan z ye makina masa sandalye aklınıza ne gelirse daha sonra faturasını ibraz edip geri alacaksınz diyor.sizde ayrı şeyler söylüyorsunuz her kafadan biir ses çıkıyor ya anlamadım ki ne yapmaya çalışıyorsunuz.stede resmi kurulumunu yapın demirbaş malzeme sakın almayın yazıyor çıldırdınız heralde zaten alacak paramız olsa devletten niye yardım dilenelim demi yani

  • admin diyor ki:

   ZEHRA HANIM; ERDAL HARMAN BEY BRÜKSEL UZMANLARI DANIŞMANLIK LTD ŞTİ BÜNYESİNDE GİRİŞİMCİLİK DESTEĞİ DEPARTMANI SORUMLU PERSONELLERİNDEN EN KIDEMLİ PERSONELLERDEN BİRİDİR. KOSGEB VE GİRİŞİMCİLİK DESTEĞİ HAKKINDA NE SÖYLEMİŞ İSE DOĞRUDUR. 8. AYDA KOSGEB GİRİŞİMCİLİK DESTEĞİ MEVZUATTINDA DEĞİŞİKLİK YAPTI. 8. AYDA YAYINLANAN MEVZUATTAN ÖNCE GİRİŞİMCİ SADECE İŞ YERİNİN YASAL KURULUMUNU YAPAR VE PROFORMA FATURALAR İLE BİRLİKTE İŞ PLANINI KOSGEB E VERİRDİ VE KURULUN TOPLANMASINI BEKLERDİ VE DEMİRBAŞ ALAMAZDI KURUL 1 -2 AY İÇİNDE TOPLANIRDI VE GİRİŞİMCİ BOŞ İŞYERİ İÇİN KİRA ÖDERDİ. TABİ MALİYE BOŞ İŞ YERİNE AÇILIŞ VERİRSE İŞ YERİNİ AÇARDI.

   KOSGEB GİRİŞİMCİNİN MAĞDUR OLMAMASI İÇİN BOŞ İŞYERİ İÇİN KİRA ÖDEMEMESİ İÇİN 8. AYDA YAPTIĞI MEVZUAT DEĞİŞİKLİĞİ İLE ŞU İBAREYİ EKLEDİ… İŞLETMENİN YASAL KURULUM TARİHİNDEN İTİBAREN 1 YIL İÇİNDE ALINAN ÜRÜNLER İÇİN FATURA ALINACAK ÜRÜNLER İÇİN İSE PROFROMA FATURA ALINIZ DİYOR.
   BURDA İŞ SİZE KALMIŞ İSTERSENİZ FATURA ALIN İSTERSENİZ PROFROMA FATURA.
   İŞİNİZİ RİSKE ATMAK İSTEMİYOR İSENİZ %100 DESTEK ALMA GARANTİLİ PROJE HAZIRLATMAK İÇİN BRÜKSEK UZMANLARI DANIŞMANLIKTAN DANIŞMANLIK ALINIZ.

   İYİ ÇALIŞMALAR
   İYİ GÜNLER VE İYİ YILLAR

 99. ahmet diyor ki:

  mrb ben ahmet ben fırın acmak istiyorum destek detayları nedir

 100. ali diyor ki:

  Sıcak şarap dükkanı açmak istiyorum kosgeb bu tür projeleri destekliyor mu?

 101. izzet diyor ki:

  mrhblar ben afyonkarahisar bolvadin ilcesinden izzet bolvadinde bir beyaz et ùzerine şarküteri açmak istiyorum bu konuda kosgepden yardım destek alabilirmiyim yapaçagınız yardımlar için şimdiden teşekkürler

  • admin diyor ki:

   İZZET BEY; ÖNCELİKLE KOSGEB İN UYGULAMALI YENİ GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİNE KATILINIZ VE BİZİ ARAYINIZ. SEKTÖRÜNÜZ DESTEK KAPSAMINDA ANCAK PROJENİZİ DANIŞMAN FİRMA HAZIRLAR İSE DESTEĞİ ALIRSINIZ.

 102. kenan tasalı diyor ki:

  merhaba 5 yıllık şirketim bünyesinde öğrenci ve personel taşımacılığı yapıyorum turizm taşıma sektörünede girmek istiyorum herhangi bir destek programından yararlanabilirmiyim

 103. hüseyin durmuş diyor ki:

  merhaba ben Hüseyin durmuş kendime iş kurmak isdi yorum hidrolik pnömatik mekanik ve sıhhi tesisat bilgim var KOSGEBE DESDEYİ ALABİLİRMİYİM neyapmam gerekir

 104. eren diyor ki:

  merhaba ben aluminyum seramik üretimi yapan bir firmada stok ve logistige sorumlusuyum bizim sektörde ürünler 4 asamadan geçtikten sonra satışa hazır hale geliyor bu sektörde en büyük eksiklerden biri gerekli ekipmanlarla beraberinde sürkülasyonu saglayacak yapıların olmayısı ben bu eksikliği giderebilmek adına hibe yada teşvik alabilirmiyim suan hale hazırda sektörün ihtiyaclarını karsılamak adına firma kurdum işi biraz daha büyütüp al sattan biraz daha üretme kısmına gecmek istiyorum bana izlemem gereken yolları söylermisiniz sagolun şimdiden kolay gelsin

  • admin diyor ki:

   EREN BEY; KOSGEB UYGULAMALI YENİ GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİNE KATILIN SERTİFİKA ALDIKTAN SONRA %100 DESTEK ALMA GARANTİLİ PROJE HAZIRLATMAK İÇİN BİZİ ARAYINIZ.

 105. kemalettin demir diyor ki:

  engelli oteli açmak istiyorum destek alabilirmiyim

 106. kemalettin demir diyor ki:

  engelli bakım evi yada oteli için destek alabilirmiyim

 107. rıdvan diyor ki:

  Fitness ve spor merkezi açmayı düşünüyorum kosgeb destek verir mi acaba ?

 108. beytullah diyor ki:

  merhaba ben elektik malzemeleri onarımı için bi işletme açmak istiyorum bu konuda kosgebden destek alabilirmiyim

 109. adnan diyor ki:

  selamlar ben şarküteri acmak istiyorum nasıl bı destek almalıyım

  • admin diyor ki:

   ADNAN BEY; SEKTÖRÜNÜZ DESTEK KAPSAMINDA ,GİRİŞİMCİLİK KURSLARINA KATILIN %100 DESTEK ALMA GARANTİSİ İLE BİZİ ARAYINIZ 0534 706 55 17

 110. Sümeyye diyor ki:

  Merhabalar bizim cocuklara yönelik büyük bir oyun evi projemiz var, maddi olarak baya yüksek olacagindan,başvurumuzu yapsak kredil alabilirmiyiz acaba?

 111. deniz diyor ki:

  merhaba ben aydında pvc üretim atölyesi olan 3 işçi çalıştıran biriyim. showroom açmak ve mevcut atölyemize bir takım yenilikler yapıp makine ve aletlerimizi yenilemek, iş kolumuzu genişletmek(otomatik panjur ve kapı sistemleri vb.) için kosgeb tesvikinden yararlanabilirmiyim?
  aydında bize yardımcı olacak bir danışmaklık ofisiniz varmı.Profesyonel bir danışman firmanın yönlendirmesine ihtiyacım var.teşekkürler..

 112. isa tarla diyor ki:

  medikal ortopedi ameliyat malzemeleri satışve hizmeti vermek üzere bir işletme kürmak istiyorum destek almak için girişimcilik kursuna gidecek vaktim yok genede destek alabilirmiyim girişimcilik kursu dişinda kalan konularda kosgebi rahatlıkla ikna edebilecegimi düşünüyorum

 113. mehmet diyor ki:

  Ben organik cilek yetiştirmek istiyorum sera kurmam gerekiyor kosgep destek verirmi?

 114. mehmet diyor ki:

  slm ben bitlisin bir ilçesinde ikamet ediyorum bağkurluyom mağazam var burada tekstil üzerinde imalat açmak istiyorum acaba nerden nasıl yararlana bilirim kusgebe baş vurdum bağkurlu olduğum için kabul etmediler yardımcı olsanız sevinirim saygılar

 115. Ramazan diyor ki:

  Merhaba

  Elektrik teknikeriyim, inşaat elektriği, tamir, bakım ve onarım alanında çalışmak için elektrikçi dükkanı açmak istiyorum. İstanbul ataşehirdeyim. Sizce hibe kredisi alabilirmiyim?

  • admin diyor ki:

   RAMAZAN BEY; SEKTÖRÜNÜZ İÇİN DESTEK ALIRIZ %100 DESTEK ALMA GARANTİLİ DANIŞMANLIK HİZMET PAKETİMİZDEN İSTİFADE ETMEK İÇİN 0534 706 55 17 NUMARAYI ARAYINIZ …

   YASAL UYARI; İNTERNETTE VEYA ÇEVRENİZDE KİM OLDUĞU NE OLDUĞU BELLİ OLMAYAN DANIŞMANLIK FİRMASI OLMAYAN KİŞİ VE KİŞİLERDEN UZAK DURUNUZ.
   SİZE ÇOK CÜZZİ ÜCRETLER İLE PROJE İŞ PLANI YAZMAYI VAADEDEBİLİRLER ANCAK BUNLAR DONADIRICIDIRLAR ,MALİYE VE POLİS TARAFINDAN İZLENMEKTEDİRLER
   300-350 TLDEN İŞ PLANI YAZARIM DİYEN İSMİ-CİSMİ -FİRMASI OLMAYAN DOLANDIRICILARA İNANMAYIN

 116. caglar diyor ki:

  Merhaba ben ordudan yazıyorum lise mezunuyum yurtdısında okudum . evde bakım hizmeti veren bir şirket açmak istiyorum yada dogrudan hizmet veren bir isdihdam burosu açmak istiyorum . Kosgeb bunu desteklermi desteklemesse bu alanda hangi yolu izlemeliyim.

  • admin diyor ki:

   ÇAĞLAR BEY MERHABA; İSTİHDAM BÜROLARI SEKTÖRÜNE DESTEK ALIRIZ %100 DESTEK ALMA GARANTİLİ DANIŞMANLIK HİZMET PAKETİMİZDEN İSTİFADE ETMEK İÇİN 0534 706 55 17 NUMARAYI ARAYINIZ …

   YASAL UYARI; İNTERNETTE VEYA ÇEVRENİZDE KİM OLDUĞU NE OLDUĞU BELLİ OLMAYAN DANIŞMANLIK FİRMASI OLMAYAN KİŞİ VE KİŞİLERDEN UZAK DURUNUZ.
   SİZE ÇOK CÜZZİ ÜCRETLER İLE PROJE İŞ PLANI YAZMAYI VAADEDEBİLİRLER ANCAK BUNLAR DONADIRICIDIRLAR ,MALİYE VE POLİS TARAFINDAN İZLENMEKTEDİRLER
   300-350 TLDEN İŞ PLANI YAZARIM DİYEN İSMİ-CİSMİ -FİRMASI OLMAYAN DOLANDIRICILARA İNANMAYIN

 117. aslı uzun diyor ki:

  meraba ben medya sektöründe çalışıyorum. geçen yıl Kosgeb sertifikamıda aldım. kendime ait reklam, tanıtım firması kurmak istiyorum. bu projeye destek sağlanıyor mu? teşekkür ederim kolay gelsin

  • admin diyor ki:

   ASLI HANIM MERHABA; REKLAM TANITIM SEKTÖRÜNE DESTEK ALIRIZ %100 DESTEK ALMA GARANTİLİ DANIŞMANLIK HİZMET PAKETİMİZDEN İSTİFADE ETMEK İÇİN 0534 706 55 17 NUMARAYI ARAYINIZ …

   YASAL UYARI; İNTERNETTE VEYA ÇEVRENİZDE KİM OLDUĞU NE OLDUĞU BELLİ OLMAYAN DANIŞMANLIK FİRMASI OLMAYAN KİŞİ VE KİŞİLERDEN UZAK DURUNUZ.
   SİZE ÇOK CÜZZİ ÜCRETLER İLE PROJE İŞ PLANI YAZMAYI VAADEDEBİLİRLER ANCAK BUNLAR DONADIRICIDIRLAR ,MALİYE VE POLİS TARAFINDAN İZLENMEKTEDİRLER
   300-350 TLDEN İŞ PLANI YAZARIM DİYEN İSMİ-CİSMİ -FİRMASI OLMAYAN DOLANDIRICILARA İNANMAYIN

 118. Hasan diyor ki:

  Merhaba;
  Ben çuval çeşitleri imalatı fabrikası kurmak istiyorum destek alabilirmiyim hibe kredi alabilirmiyim

  • admin diyor ki:

   HASAN BEY MERHABA; DESTEK ALIRIZ %100 DESTEK ALMA GARANTİLİ DANIŞMANLIK HİZMET PAKETİMİZDEN İSTİFADE ETMEK İÇİN 0534 706 55 17 NUMARAYI ARAYINIZ …

   YASAL UYARI; İNTERNETTE VEYA ÇEVRENİZDE KİM OLDUĞU NE OLDUĞU BELLİ OLMAYAN DANIŞMANLIK FİRMASI OLMAYAN KİŞİ VE KİŞİLERDEN UZAK DURUNUZ.
   SİZE ÇOK CÜZZİ ÜCRETLER İLE PROJE İŞ PLANI YAZMAYI VAADEDEBİLİRLER ANCAK BUNLAR DONADIRICIDIRLAR ,MALİYE VE POLİS TARAFINDAN İZLENMEKTEDİRLER
   300-350 TLDEN İŞ PLANI YAZARIM DİYEN İSMİ-CİSMİ -FİRMASI OLMAYAN DOLANDIRICILARA İNANMAYIN

 119. aykut diyor ki:

  Merhaba ben sağlık bölümü olan medikal ve optik üzerine olan bir dükkan açmak istiyorum ve yanımda 2 adet sgk lı personel çalıştırmak istiyorum. Bunun için acaba kosgeb eğitim ve hibe desteği alabilirmiyim.

  • admin diyor ki:

   AYKUR BEY MERHABA; SEKTÖRÜNÜZDE ÜLKE ÇAĞINDA 15 KOSGEB İŞ PLANI HAZRLADIK VE DESTEK ALDIK SİZEDE DESTEK ALIRIZ %100 DESTEK ALMA GARANTİLİ DANIŞMANLIK HİZMET PAKETİMİZDEN İSTİFADE ETMEK İÇİN 0534 706 55 17 NUMARAYI ARAYINIZ …

   YASAL UYARI; İNTERNETTE VEYA ÇEVRENİZDE KİM OLDUĞU NE OLDUĞU BELLİ OLMAYAN DANIŞMANLIK FİRMASI OLMAYAN KİŞİ VE KİŞİLERDEN UZAK DURUNUZ.
   SİZE ÇOK CÜZZİ ÜCRETLER İLE PROJE İŞ PLANI YAZMAYI VAADEDEBİLİRLER ANCAK BUNLAR DONADIRICIDIRLAR ,MALİYE VE POLİS TARAFINDAN İZLENMEKTEDİRLER
   300-350 TLDEN İŞ PLANI YAZARIM DİYEN İSMİ-CİSMİ -FİRMASI OLMAYAN DOLANDIRICILARA İNANMAYIN

 120. ibrahim diyor ki:

  merhaba ben burdurdan ısı yalıtım malzemeleri ve laminant parke satışı için iş yeri açmak istyorum yanında sigortalı bir eleman çalıştırmak istiyorum Kosgeb’ten hibe desteği ve kredi alabilirmiyim cevaplarsanız sevinirim saygılarımla

  • admin diyor ki:

   İBRAHİM MERHABA; SEKTÖRÜNÜZDE ÜLKE ÇAPINDA 9 KOSGEB İŞ PLANI HAZIRLADIK VE DESTEK ALDIK SİZEDE DESTEK ALIRIZ %100 DESTEK ALMA GARANTİLİ DANIŞMANLIK HİZMET PAKETİMİZDEN İSTİFADE ETMEK İÇİN 0534 706 55 17 NUMARAYI ARAYINIZ …

   YASAL UYARI; İNTERNETTE VEYA ÇEVRENİZDE KİM OLDUĞU NE OLDUĞU BELLİ OLMAYAN DANIŞMANLIK FİRMASI OLMAYAN KİŞİ VE KİŞİLERDEN UZAK DURUNUZ.
   SİZE ÇOK CÜZZİ ÜCRETLER İLE PROJE İŞ PLANI YAZMAYI VAADEDEBİLİRLER ANCAK BUNLAR DONADIRICIDIRLAR ,MALİYE VE POLİS TARAFINDAN İZLENMEKTEDİRLER
   300-350 TLDEN İŞ PLANI YAZARIM DİYEN İSMİ-CİSMİ -FİRMASI OLMAYAN DOLANDIRICILARA İNANMAYIN

 121. asiye gul diyor ki:

  merhaba ben girişimcilik eğitimini ve sertifikamı aldım. önce iş yerini açıp sonra mı proje hazırlanacak, yoksa önce proje sonra iş yeri mi açılacak?
  bilgi verirseniz sevinirim

 122. asiye gul diyor ki:

  merhaba ben girişimcilik eğitimini ve sertifikamı aldım. önce iş yerini açılıp sonra mı proje hazırlanacak, yoksa önce proje sonra iş yeri mi açılacak?

 123. asiye gul diyor ki:

  merhaba ben sertifikamı aldım. önce iş yerini açılıp sonra mı proje hazırlanacak, yoksa önce proje sonra iş yeri mi açılacak?

  • admin diyor ki:

   ASİYE HANIM MERHABA; EŞ ZAMANLI OLARAK YAPARSANIZ İSABET OLUR %100 DESTEK ALMA GARANTİLİ DANIŞMANLIK HİZMET PAKETİMİZDEN İSTİFADE ETMEK İÇİN 0534 706 55 17 NUMARAYI ARAYINIZ …

   YASAL UYARI; İNTERNETTE VEYA ÇEVRENİZDE KİM OLDUĞU NE OLDUĞU BELLİ OLMAYAN DANIŞMANLIK FİRMASI OLMAYAN KİŞİ VE KİŞİLERDEN UZAK DURUNUZ.
   SİZE ÇOK CÜZZİ ÜCRETLER İLE PROJE İŞ PLANI YAZMAYI VAADEDEBİLİRLER ANCAK BUNLAR DONADIRICIDIRLAR ,MALİYE VE POLİS TARAFINDAN İZLENMEKTEDİRLER
   300-350 TLDEN İŞ PLANI YAZARIM DİYEN İSMİ-CİSMİ -FİRMASI OLMAYAN DOLANDIRICILARA İNANMAYIN

 124. erdal diyor ki:

  mrb benim şu andakendime ait asansör montaj ve bakım şirketim var ben imalat açmak istiyorum şirketim oldugu için bana destekyok girişimcilikten eşimin üzerinden destek alabilirmiyim

 125. cemal diyor ki:

  slm ankarada çuval fabrikası yok bu işte tecrübelim bu konuda kosgeb yardımı olurmu acaba çuval fabrikası kurmak isterim çok karlı bir iş yada kurmak isteyen olursa yardımcı olurum hibe desği alabilirmiyim acaba

 126. Arif Özkan diyor ki:

  Merhaba, ben apart pansiyon işletmeciliği yapmak istiyorum, bu sektör KOSKEB destek kapsamında olup olmadığını, destek kapsamında ise şirket kurmak kurs tan öncemi, yoksa sonra mı olacak.

  • admin diyor ki:

   ARİF BEY MERHABA; SEKTÖRÜNNÜZ DESTEK KAPSAMINDA %100 DESTEK ALMA GARANTİLİ DANIŞMANLIK HİZMET PAKETİMİZDEN İSTİFADE ETMEK İÇİN 0534 706 55 17 NUMARAYI ARAYINIZ …İŞ PLANI ÖRNEĞİ DANIŞMANLIĞINIZI BAŞLATTIĞIMIZ ZAMAN SÜREC HAKKINDA DETAYALI BİLGİ TARAFINIZA İLETİLECEKTİR.

   YASAL UYARI; İNTERNETTE VEYA ÇEVRENİZDE KİM OLDUĞU NE OLDUĞU BELLİ OLMAYAN DANIŞMANLIK FİRMASI OLMAYAN KİŞİ VE KİŞİLERDEN UZAK DURUNUZ.
   SİZE ÇOK CÜZZİ ÜCRETLER İLE PROJE İŞ PLANI YAZMAYI VAADEDEBİLİRLER ANCAK BUNLAR DONADIRICIDIRLAR ,MALİYE VE POLİS TARAFINDAN İZLENMEKTEDİRLER
   300-350 TLDEN İŞ PLANI YAZARIM DİYEN İSMİ-CİSMİ -FİRMASI OLMAYAN DOLANDIRICILARA İNANMAYIN

 127. Hüseyin diyor ki:

  Mrb ben güzellik merkezi açmayı düşünüyorum bu iş alanında koskeb in desteği varmı.cevabınız için şimdiden teşekkürler

 128. merhaba ben yerel bir radyoyu devralmak istiyorum.anonim şirketi.kosgeb kredilerinden yada hibelerinden fadalanabilirmiyim?geri dönerseniz sevinirim.

 129. alev diyor ki:

  MERHABALAR BEN IZGARA ÜZERİNE Bİ YER AÇMAK İSTİYORUM KOSGEB BU KONUYLA ALAKALI BANA YARDIMCI OLURMU ?

  • admin diyor ki:

   ALEV HANIM MERHABA; %100 DESTEK ALMA GARANTİLİ DANIŞMANLIK HİZMET PAKETİMİZDEN İSTİFADE ETMEK İÇİN 0534 706 55 17 NUMARAYI ARAYINIZ …İŞ PLANI ÖRNEĞİ DANIŞMANLIĞINIZI BAŞLATTIĞIMIZ ZAMAN SÜREC HAKKINDA DETAYALI BİLGİ TARAFINIZA İLETİLECEKTİR.

   YASAL UYARI; İNTERNETTE VEYA ÇEVRENİZDE KİM OLDUĞU NE OLDUĞU BELLİ OLMAYAN DANIŞMANLIK FİRMASI OLMAYAN KİŞİ VE KİŞİLERDEN UZAK DURUNUZ.
   SİZE ÇOK CÜZZİ ÜCRETLER İLE PROJE İŞ PLANI YAZMAYI VAADEDEBİLİRLER ANCAK BUNLAR DONADIRICIDIRLAR ,MALİYE VE POLİS TARAFINDAN İZLENMEKTEDİRLER
   300-350 TLDEN İŞ PLANI YAZARIM DİYEN İSMİ-CİSMİ -FİRMASI OLMAYAN DOLANDIRICILARA İNANMAYIN

 130. erkan cicioğlu diyor ki:

  merhaba ben fotoğraf stüdyosu açmak istiyorum bu alanda destek varmı ilginize teşekkür ederim .

  • admin diyor ki:

   ERKAN BEY MERHABA; %100 DESTEK ALMA GARANTİLİ DANIŞMANLIK HİZMET PAKETİMİZDEN İSTİFADE ETMEK İÇİN 0534 706 55 17 NUMARAYI ARAYINIZ …İŞ PLANI ÖRNEĞİ DANIŞMANLIĞINIZI BAŞLATTIĞIMIZ ZAMAN SÜREC HAKKINDA DETAYALI BİLGİ TARAFINIZA İLETİLECEKTİR.

   YASAL UYARI; İNTERNETTE VEYA ÇEVRENİZDE KİM OLDUĞU NE OLDUĞU BELLİ OLMAYAN DANIŞMANLIK FİRMASI OLMAYAN KİŞİ VE KİŞİLERDEN UZAK DURUNUZ.
   SİZE ÇOK CÜZZİ ÜCRETLER İLE PROJE İŞ PLANI YAZMAYI VAADEDEBİLİRLER ANCAK BUNLAR DONADIRICIDIRLAR ,MALİYE VE POLİS TARAFINDAN İZLENMEKTEDİRLER
   300-350 TLDEN İŞ PLANI YAZARIM DİYEN İSMİ-CİSMİ -FİRMASI OLMAYAN DOLANDIRICILARA İNANMAYIN

 131. ramazan bütün diyor ki:

  binalarda ısı yalıtım montalama işleri yapmak istiyorum .kosgeb gerekli inşaat malzemelerimi ve biro giderleri gibi giderleri karşılarmı ve uyumlu olurmu

 132. Mehmet diyor ki:

  Ben Tarla balıkçılığı yapmak istiyorum programınızda tarla balıkçılığına hibe kredi imkanı varmıdır….

 133. ekrem öztemür diyor ki:

  ben tavşan üretim çiftliği kurmak istiyorum bunun için destek alabilirmiyim

 134. erhan diyor ki:

  merhaba kolay gelsın.ben fıtness antrenoruyum kendı salonumu acmak ıstıyorum bu konuda hibe alabılme ımkanım varmı acaba

  • admin diyor ki:

   ERHAN BEY MERHABA; SEKTÖRÜNÜZE KOSGEB DESTEK VERMEZ ! %100 DESTEK ALMA GARANTİLİ DANIŞMANLIK HİZMET PAKETİMİZDEN İSTİFADE ETMEK İÇİN 0534 706 55 17 NUMARAYI ARAYINIZ …İŞ PLANI ÖRNEĞİ DANIŞMANLIĞINIZI BAŞLATTIĞIMIZ ZAMAN SÜREC HAKKINDA DETAYALI BİLGİ TARAFINIZA İLETİLECEKTİR.

   YASAL UYARI; İNTERNETTE VEYA ÇEVRENİZDE KİM OLDUĞU NE OLDUĞU BELLİ OLMAYAN DANIŞMANLIK FİRMASI OLMAYAN KİŞİ VE KİŞİLERDEN UZAK DURUNUZ.
   SİZE ÇOK CÜZZİ ÜCRETLER İLE PROJE İŞ PLANI YAZMAYI VAADEDEBİLİRLER ANCAK BUNLAR DONADIRICIDIRLAR ,MALİYE VE POLİS TARAFINDAN İZLENMEKTEDİRLER
   300-350 TLDEN İŞ PLANI YAZARIM DİYEN İSMİ-CİSMİ -FİRMASI OLMAYAN DOLANDIRICILARA İNANMAYIN

 135. defne diyor ki:

  Merhaba,
  Ben yanımda 5-10 kişi çalıştırabileceğim. triko atolyesi kurmak istiyorum destek alabilirmiyim?

  • admin diyor ki:

   DEFNE HANIM MERHABA; %100 DESTEK ALMA GARANTİLİ DANIŞMANLIK HİZMET PAKETİMİZDEN İSTİFADE ETMEK İÇİN 0534 706 55 17 NUMARAYI ARAYINIZ …İŞ PLANI ÖRNEĞİ DANIŞMANLIĞINIZI BAŞLATTIĞIMIZ ZAMAN SÜREC HAKKINDA DETAYALI BİLGİ TARAFINIZA İLETİLECEKTİR.

   YASAL UYARI; İNTERNETTE VEYA ÇEVRENİZDE KİM OLDUĞU NE OLDUĞU BELLİ OLMAYAN DANIŞMANLIK FİRMASI OLMAYAN KİŞİ VE KİŞİLERDEN UZAK DURUNUZ.
   SİZE ÇOK CÜZZİ ÜCRETLER İLE PROJE İŞ PLANI YAZMAYI VAADEDEBİLİRLER ANCAK BUNLAR DONADIRICIDIRLAR ,MALİYE VE POLİS TARAFINDAN İZLENMEKTEDİRLER
   300-350 TLDEN İŞ PLANI YAZARIM DİYEN İSMİ-CİSMİ -FİRMASI OLMAYAN DOLANDIRICILARA İNANMAYIN

 136. huriye diyor ki:

  Ben kayın veya istiridye mantarı yetiştirmek için tesis kurmak istiyorum .Koskep bana yardım eder mi ?

  • admin diyor ki:

   HURİYE HANIM MERHABA; BAHSİNİ ETTİĞİNİZ SEKTÖR DESTEK KAPSAMINDA DEĞİL

   YASAL UYARI; İNTERNETTE VEYA ÇEVRENİZDE KİM OLDUĞU NE OLDUĞU BELLİ OLMAYAN DANIŞMANLIK FİRMASI OLMAYAN KİŞİ VE KİŞİLERDEN UZAK DURUNUZ.
   SİZE ÇOK CÜZZİ ÜCRETLER İLE PROJE İŞ PLANI YAZMAYI VAADEDEBİLİRLER ANCAK BUNLAR DONADIRICIDIRLAR ,MALİYE VE POLİS TARAFINDAN İZLENMEKTEDİRLER
   300-350 TLDEN İŞ PLANI YAZARIM DİYEN İSMİ-CİSMİ -FİRMASI OLMAYAN DOLANDIRICILARA İNANMAYIN

 137. islam diyor ki:

  merhaba ben playstation (konsollu oyun ) işletmeciliği kurmak istiyorum destek verilirmi bana ?

  • admin diyor ki:

   İSLAM BEY MERHABA; SEKTÖRÜNÜZ DESTEK KAPSAMINDA DEĞİLDİR KOSGEB OYUN VE EĞLENCE SEKTÖRÜNE DESTEK VERMEZ.

   YASAL UYARI; İNTERNETTE VEYA ÇEVRENİZDE KİM OLDUĞU NE OLDUĞU BELLİ OLMAYAN DANIŞMANLIK FİRMASI OLMAYAN KİŞİ VE KİŞİLERDEN UZAK DURUNUZ.
   SİZE ÇOK CÜZZİ ÜCRETLER İLE KOSGEB PROJE İŞ PLANI YAZMAYI VAADEDEBİLİRLER ANCAK BUNLAR DOLANDIRICIDIRLAR ,MALİYE VE POLİS TARAFINDAN İZLENMEKTEDİRLER
   BU KİŞİ VEYA KİŞİLER İNTERNETTE İŞ YERİ ADRESİ ŞUBE VEYA MERKEZİ OLMAYAN TELEFONU OLMAYAN
   300-350 TLDEN İŞ PLANI YAZARIM DİYEN İSMİ-CİSMİ -FİRMASI OLMAYAN DOLANDIRICILARDIR BU ŞARLATANLARA İNANMAYIN

 138. mikail aksoy diyor ki:

  merhaba ben lastikci dükkanı söküp takma dükkanı açmak istiyorum veya elektrikli ev aletleri tamir dükkanı açmak istiyorum yardım alabilirmiyim acaba

  • admin diyor ki:

   MİKAİL BEY MERHABA; %100 DESTEK ALMA GARANTİLİ DANIŞMANLIK HİZMET PAKETİMİZDEN İSTİFADE ETMEK İÇİN 0534 706 55 17 NUMARAYI ARAYINIZ İŞ PLANI ÖRNEĞİ DANIŞMANLIĞINIZI BAŞLATTIĞIMIZ ZAMAN SÜREC HAKKINDA DETAYALI BİLGİ TARAFINIZA İLETİLECEKTİR.

   YASAL UYARI; İNTERNETTE VEYA ÇEVRENİZDE KİM OLDUĞU NE OLDUĞU BELLİ OLMAYAN DANIŞMANLIK FİRMASI OLMAYAN KİŞİ VE KİŞİLERDEN UZAK DURUNUZ.
   SİZE ÇOK CÜZZİ ÜCRETLER İLE PROJE İŞ PLANI YAZMAYI VAADEDEBİLİRLER ANCAK BUNLAR DONADIRICIDIRLAR ,MALİYE VE POLİS TARAFINDAN İZLENMEKTEDİRLER
   300-350 TLDEN İŞ PLANI YAZARIM DİYEN İSMİ-CİSMİ -FİRMASI OLMAYAN DOLANDIRICILARA İNANMAYIN

  • admin diyor ki:

   MİKAİL BEY MERHABA; SEKTÖRÜNÜZ DESTEK KAPSAMINDA %100 DESTEK ALMA GARANTİLİ DANIŞMANLIK HİZMET PAKETİMİZDEN İSTİFADE ETMEK İÇİN 0534 706 55 17 NUMARAYI ARAYINIZ İŞ PLANI ÖRNEĞİ DANIŞMANLIĞINIZI BAŞLATTIĞIMIZ ZAMAN SÜREC HAKKINDA DETAYALI BİLGİ TARAFINIZA İLETİLECEKTİR.

   YASAL UYARI; İNTERNETTE VEYA ÇEVRENİZDE KİM OLDUĞU NE OLDUĞU BELLİ OLMAYAN DANIŞMANLIK FİRMASI OLMAYAN KİŞİ VE KİŞİLERDEN UZAK DURUNUZ.
   SİZE ÇOK CÜZZİ ÜCRETLER İLE KOSGEB PROJE İŞ PLANI YAZMAYI VAADEDEBİLİRLER ANCAK BUNLAR DOLANDIRICIDIRLAR ,MALİYE VE POLİS TARAFINDAN İZLENMEKTEDİRLER
   BU KİŞİ VEYA KİŞİLER İNTERNETTE İŞ YERİ ADRESİ ŞUBE VEYA MERKEZİ OLMAYAN TELEFONU OLMAYAN
   300-350 TLDEN İŞ PLANI YAZARIM DİYEN İSMİ-CİSMİ -FİRMASI OLMAYAN DOLANDIRICILARDIR BU ŞARLATANLARA İNANMAYIN

 139. berna diyor ki:

  merhaba. ben çocuklar için bir oyun ve hobi evi açmak istiyorum kabul görür mü?

  • admin diyor ki:

   BERNA HANIM; KOSGEB OYUN İÇİN OYUN EVİ İÇİN EĞLENCE SEKTÖRÜ İÇİN DESTEK VERMEZ.

   YASAL UYARI; İNTERNETTE VEYA ÇEVRENİZDE KİM OLDUĞU NE OLDUĞU BELLİ OLMAYAN DANIŞMANLIK FİRMASI OLMAYAN KİŞİ VE KİŞİLERDEN UZAK DURUNUZ.
   SİZE ÇOK CÜZZİ ÜCRETLER İLE PROJE İŞ PLANI YAZMAYI VAADEDEBİLİRLER ANCAK BUNLAR DONADIRICIDIRLAR ,MALİYE VE POLİS TARAFINDAN İZLENMEKTEDİRLER
   300-350 TLDEN İŞ PLANI YAZARIM DİYEN İSMİ-CİSMİ -FİRMASI OLMAYAN DOLANDIRICILARA İNANMAYIN

 140. mikail aksoy diyor ki:

  pekı neden bu kosgep neden yas şınırlaması 19 29 diye koymus

  • admin diyor ki:

   MİKAİL BEY; KOSGEB GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ İÇİN YAŞ SINIRLAMASI KOYMAZ. İŞKUR DESTEKLİ BİR GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ İSE BU YAŞ ŞARTINI İŞKUR KOYAR.

   YASAL UYARI; İNTERNETTE VEYA ÇEVRENİZDE KİM OLDUĞU NE OLDUĞU BELLİ OLMAYAN DANIŞMANLIK FİRMASI OLMAYAN KİŞİ VE KİŞİLERDEN UZAK DURUNUZ.
   SİZE ÇOK CÜZZİ ÜCRETLER İLE KOSGEB PROJE İŞ PLANI YAZMAYI VAADEDEBİLİRLER ANCAK BUNLAR DOLANDIRICIDIRLAR ,MALİYE VE POLİS TARAFINDAN İZLENMEKTEDİRLER
   BU KİŞİ VEYA KİŞİLER İNTERNETTE İŞ YERİ ADRESİ ŞUBE VEYA MERKEZİ OLMAYAN TELEFONU OLMAYAN
   300-350 TLDEN İŞ PLANI YAZARIM DİYEN İSMİ-CİSMİ -FİRMASI OLMAYAN DOLANDIRICILARDIR BU ŞARLATANLARA İNANMAYIN

 141. Emre diyor ki:

  Merhaba ben biri kendim diğer 3ünüde söför çalıştırarak servis taşımacılığı yapıyorum. Verdiğiniz hizmetlerin ve desteklerin işletmemi büyüteceğini düşündüm. kendime bir yazıhane açmayı ve işimi büyütüp ve çeşitli taşımacılık ihalelerine girip işletmemi markalaştırmak istiyorum. Birde hibe olarak yaklaşık nekadar yapılabilir?

 142. karakaya diyor ki:

  ben yurdisinda kaliyorum ve kesin donus yapmak istiyorum memleketim olan sivasa dugun salonu yapmak istiyorum en az 10 kisinin istihdam yapilacagi ne gibi destek alabilirm.. tesekkurler

 143. Fatma diyor ki:

  Mrb ben topraksız TARIM yapmak istiyorum yada seracılık kosgeb desteklerimi onu öğrenmek istiyorum.

 144. sevilay diyor ki:

  mrb daha önce kurulmuş şirket için destek alınabilirmi yada yeniden şirket kurmakmı gerekiyor şimdiden teşekkürler

 145. kadir diyor ki:

  ben elektrık-elektronık ve hırdavat malzemelerının bır arada satısı yapabılecegım bır ısletme acmak ıstıyorum , bu projemı kosgeb yardımcı olabılırmı?

  sımdıden yardımlarınız ıcın tesekkurler.

 146. nagehan diyor ki:

  merhabalar ben cafe açmayı düşünüyorum.patso hamburger tost …vs yiyecekler menümde bulunacak fakat sadece insanların gelip oturacağı yer değil istediklerinde okey tavla bilardo manopoly tabu…vs oyunlarıda oynayabilecekleri yer olsun istiyorum KOSGEB sertifikam var fakat destek alabilirmiyim bilmiyorum bu konuda bilgi verebilirseniz memnun olurum
  İyi Çalışmalr…

 147. serkan akın diyor ki:

  ben ticari araç alarak servisçilik yapmak istiyorum acaba bu girişime destek verirmi kosgeb

 148. kerem diyor ki:

  70 bin tl krediyi nakit olarak alabilirmiyiz

 149. mustafa koç diyor ki:

  merhaba ben öğretmenim. ülkenin eğitim sisteminden kaynaklanan sorunlar olduğunu düşünerek, öğrencilerin yeteneklerini keşfedebilecek ve o yönde daha sıkı bir eğitim alabilecekleri okul açmak istiyorum. bu yönde girişimci desteği alabilir miyim.
  teşekkür ederim

 150. Selami SEVİNÇ diyor ki:

  Merhaba,

  Ben ÖTL Geri Dönüsüm üzerine bir proje uygulaması yapmak istiyorum, fakat finansman sıkıntım oldugu icin surekli erteleme zorunlulugum oluyor.

  boyle bir projeye destek orani ve miktarini ogrenmek istiyorum.

  tesekkur ederim

 151. BÜLENT ÖZKAN diyor ki:

  ben sizden oksijen ve azot gazı pazarlamak için ne yapmam gerektiği konusunda bilgi almak istiyorum. sadece pazarlama konusunda nasıl bir şirket kurmam gerektiğini ve hangi konularda yeterliliklerim olması gerektiği konularında yorum almak istiyorum. iyi günler

  • editor diyor ki:

   BÜLENT BEY MERHABA; SEKTÖRÜNÜZ DESTEK KAPSAMINDADIR.KOSGEB GİRİŞİMCİLİK İŞ PLANINI EKSİKSİZ VE PROFESYONELCE HAZIRLNIRSA DESTEK ALIRISNIZ.

   UYARI; İNTERNETTE VEYA ÇEVRENİZDE KİM OLDUĞU NE OLDUĞU BELLİ OLMAYAN DANIŞMANLIK FİRMASI OLMAYAN KİŞİ VE KİŞİLERDEN UZAK DURUNUZ.
   SİZE ÇOK CÜZZİ ÜCRETLER İLE KOSGEB PROJE İŞ PLANI YAZMAYI VAADEDEBİLİRLER ANCAK BUNLAR DOLANDIRICIDIRLAR ,MALİYE VE POLİS TARAFINDAN İZLENMEKTEDİRLER
   BU KİŞİ VEYA KİŞİLER İNTERNETTE İŞ YERİ ADRESİ ŞUBE VEYA MERKEZİ OLMAYAN TELEFONU OLMAYAN
   300-350 TLDEN İŞ PLANI YAZARIM DİYEN İSMİ-CİSMİ -FİRMASI OLMAYAN DOLANDIRICILARDIR BU ŞARLATANLARA İNANMAYIN

 152. BÜLENT ÖZKAN diyor ki:

  bu iş kolu için kosgeb den kredi alabilirmiyim

 153. kardelen diyor ki:

  Merhaba,
  Ben hem düğün salonu hem de kahvaltı ve yemek salonu tarzı bir yer açmak istiyorum girişimcilik desteği alabilir miyim?

  • editor diyor ki:

   KARDELEN HANIM MERHABA; SEKTÖRÜNÜZ DESTEK KAPSAMINDADIR.(ANCAK DÜĞÜN SALONU ADI ALTINDA BUNLARI YAPMAYIN AKSİ HALDE DESTEK ALAMAZSINIZ )KOSGEB GİRİŞİMCİLİK İŞ PLANINI EKSİKSİZ VE PROFESYONELCE HAZIRLNIRSA DESTEK ALIRISNIZ.

   UYARI; İNTERNETTE VEYA ÇEVRENİZDE KİM OLDUĞU NE OLDUĞU BELLİ OLMAYAN DANIŞMANLIK FİRMASI OLMAYAN KİŞİ VE KİŞİLERDEN UZAK DURUNUZ.
   SİZE ÇOK CÜZZİ ÜCRETLER İLE KOSGEB PROJE İŞ PLANI YAZMAYI VAADEDEBİLİRLER ANCAK BUNLAR DOLANDIRICIDIRLAR ,MALİYE VE POLİS TARAFINDAN İZLENMEKTEDİRLER
   BU KİŞİ VEYA KİŞİLER İNTERNETTE İŞ YERİ ADRESİ ŞUBE VEYA MERKEZİ OLMAYAN TELEFONU OLMAYAN
   300-350 TLDEN İŞ PLANI YAZARIM DİYEN İSMİ-CİSMİ -FİRMASI OLMAYAN DOLANDIRICILARDIR BU ŞARLATANLARA İNANMAYIN

 154. uğur diyor ki:

  merhaba ben cep telefonu aksesuarları satan gerekirse fatura ödemesi alan bir dükkan açmak istiyorum ankarada ikamet etmekteyim kosgeb in bu konuda desteği varmıdır

  • editor diyor ki:

   UĞUR BEY MERHABA; SEKTÖRÜNÜZ DESTEK KAPSAMINDADIR.KOSGEB GİRİŞİMCİLİK İŞ PLANINI EKSİKSİZ VE PROFESYONELCE HAZIRLNIRSA DESTEK ALIRISNIZ.

   UYARI; İNTERNETTE VEYA ÇEVRENİZDE KİM OLDUĞU NE OLDUĞU BELLİ OLMAYAN DANIŞMANLIK FİRMASI OLMAYAN KİŞİ VE KİŞİLERDEN UZAK DURUNUZ.
   SİZE ÇOK CÜZZİ ÜCRETLER İLE KOSGEB PROJE İŞ PLANI YAZMAYI VAADEDEBİLİRLER ANCAK BUNLAR DOLANDIRICIDIRLAR ,MALİYE VE POLİS TARAFINDAN İZLENMEKTEDİRLER
   BU KİŞİ VEYA KİŞİLER İNTERNETTE İŞ YERİ ADRESİ ŞUBE VEYA MERKEZİ OLMAYAN TELEFONU OLMAYAN
   300-350 TLDEN İŞ PLANI YAZARIM DİYEN İSMİ-CİSMİ -FİRMASI OLMAYAN DOLANDIRICILARDIR BU ŞARLATANLARA İNANMAYIN

 155. can acaroğlu diyor ki:

  merhaba ben emlak ve emlak yönetimi mevzunuyum emlak ofisi ve rentcar işi için kredi çekmeyi düşünüorum KOSGEB destek verir mi?

 156. nurcan diyor ki:

  is planımı hazırlamam icin kimde basvurabılırım nasıl unsurlar olmalı genel olarak fıkrım var ve cok tutulacak bır fıkır olacagını dusunuyorum fakat bu fıkrımı bır is planına cevırmem icin yardıma ihtiyacım var ,fakat kosgebin bir sorumlusu olsun istiyorum planımı paylasabilmem icin
  birde egitim bir tek il merkezlerindemi olur inegölde ikamet ediyorum en yakın subemı dıyelim neresi olur benım egitim alabilmem icin.

 157. ersin diyor ki:

  smmm sınavını yeni kazandım. büro açmak istiyorum. Kosgebden destek alabilirmiyim ?

 158. Kıvanç Kaymak diyor ki:

  KOSGEB ”Playstation oyun salonu” gibi bir iş fikrine destek verir mi ?

 159. lokman kayıs diyor ki:

  merhabalar ben halı saha ısletmesı acmak ıstıyorum veya halı sahayı kendı ımkanlarımla yanına da cafe tarzı bır ısletme acmak ıstıyorum kosgep den destek alabılırmıyım

 160. resul diyor ki:

  Öncelikle Selam olsun…
  Yüzme Havuzu işletmeciliği (işletme tesisinde fast-food tarzı kafeterya olacak)
  destek veririlermi

 161. erhan kızılyar diyor ki:

  Bir yerel gazete kuracağım kosgeb ten destek alabilirmiyim?

  • editor diyor ki:

   ERHAN BEY MERHABA; SEKTÖRÜNÜZ DESTEK KAPSAMINDADIR.KOSGEB GİRİŞİMCİLİK İŞ PLANINI EKSİKSİZ VE PROFESYONELCE HAZIRLNIRSA DESTEK ALIRISNIZ.

   UYARI; İNTERNETTE VEYA ÇEVRENİZDE KİM OLDUĞU NE OLDUĞU BELLİ OLMAYAN DANIŞMANLIK FİRMASI OLMAYAN KİŞİ VE KİŞİLERDEN UZAK DURUNUZ.
   SİZE ÇOK CÜZZİ ÜCRETLER İLE KOSGEB PROJE İŞ PLANI YAZMAYI VAADEDEBİLİRLER ANCAK BUNLAR DOLANDIRICIDIRLAR ,MALİYE VE POLİS TARAFINDAN İZLENMEKTEDİRLER
   BU KİŞİ VEYA KİŞİLER İNTERNETTE İŞ YERİ ADRESİ ŞUBE VEYA MERKEZİ OLMAYAN TELEFONU OLMAYAN
   300-350 TLDEN İŞ PLANI YAZARIM DİYEN İSMİ-CİSMİ -FİRMASI OLMAYAN DOLANDIRICILARDIR BU ŞARLATANLARA İNANMAYIN

 162. cenk türe diyor ki:

  merhaba iyi günler.bergamada yol üzerinde 5000 m2 arazimiz var elektirik ve su alındı.ben buraya kır düğün salonu ve kafeterya açmak istiyorum acaba KOSGEB ten destek alabilirmiyim…..iyi günler…

  • editor diyor ki:

   CENK BEY; KOSGEB DÜĞÜN SALONUNU DESTEKLEMEZ. CAFE VEYA LOKANTA DESTEK KAPSAMINDA. ANCAK TKDK KIRSAL TURİZİM DESTEĞİ ALMANIZ MÜMKÜN HEM FİZİKİ YAPI HEMDE DEMİRBAŞ ALABİLİRİSNİZ 400.000 EURO YA KADAR DESTEK SÖZ KONUSU

 163. enes diyor ki:

  merhaba iyi günler etlik piliç yetiştiriciligi için kosgebten hibe-destek alabilirmiyim acaba bunun için ne yapmam gerekiyor ?

  • editor diyor ki:

   SAYIN ENES BEY; SEKTÖRÜRÜNÜZ DESDEK KAPSAMINDA DEĞİL KOSGEB KANATLI YETİŞTİRİCİLİĞİNE DESTEK VERMEZ .

   UYARI; İNTERNETTE VEYA ÇEVRENİZDE KİM OLDUĞU NE OLDUĞU BELLİ OLMAYAN DANIŞMANLIK FİRMASI OLMAYAN KİŞİ VE KİŞİLERDEN UZAK DURUNUZ.
   SİZE ÇOK CÜZZİ ÜCRETLER İLE KOSGEB PROJE İŞ PLANI YAZMAYI VAADEDEBİLİRLER ANCAK BUNLAR DOLANDIRICIDIRLAR ,MALİYE VE POLİS TARAFINDAN İZLENMEKTEDİRLER
   BU KİŞİ VEYA KİŞİLER İNTERNETTE İŞ YERİ ADRESİ ŞUBE VEYA MERKEZİ OLMAYAN TELEFONU OLMAYAN
   300-350 TLDEN İŞ PLANI YAZARIM DİYEN İSMİ-CİSMİ -FİRMASI OLMAYAN DOLANDIRICILARDIR BU ŞARLATANLARA İNANMAYIN

 164. merth diyor ki:

  Merhaba,

  Tekne bakım, yenileme ve teknik danışmanlık üzerine bir yer açmak istiyorum. Kosgeb ten bunun için destek alabilir miyim ?

  Teşekkür ederim.

 165. mert ali ersoy diyor ki:

  merhabalar. ben videoda kurgu, photoshop, klip çekimi vb. işlerin yapılacağı bir yer açmak istiyorum radyo tv programcılıgından yeni mezun oldum.21 yasındayım acaba başvurum kabul ulur mu?

 166. Haayri diyor ki:

  Hayvancilikla ilgili tessviklet nedir ne yapilmali

 167. Sercan BOZKURT diyor ki:

  Merhaba İyi Çalışmalar. Ben Tekstil Üzerine İplik Temizleme Ütü Paket Atölyesi Açmayı Düşünüyorum. Fason İş Verecek Firmalarda Ayarladım. Şuan Tek Eksigim Dükkan Ve Bir Kaç Malzeme.. Bu Şekilde KOSGEP’ten Destek Alabilirmiyim ?

 168. mert tunçay diyor ki:

  merhaba ben mantar üreticiliği yapmayı düşünüyorum bunun için destek veriliyormu ne yapmak gerekiyor ..

 169. zafer diyor ki:

  merhaba, 1000kw gücünde güneş tarlası kurarak elettirik üretip devlete satmayı düşünüyorum, destek şartları nelerdir?

 170. serkan diyor ki:

  Merhaba, ben makine mühendisiyim ve bir makine parçası imalat atölyesi açmak istiyorum destek alabilir miyim ve eğer destek alabiliyorsam bunun üst sınırı ve koşulları nelerdir? İyi çalışmalar dilerim…

 171. senay diyor ki:

  Merhaba kosgeb kursuna katildim komur alimi ve satimi demir alim satimi isini yapabilirmiyim acil cevap verirseniz sevinirim

 172. Hülya Tefçi diyor ki:

  Merhaba annem emekli bayan kuaförü.1 sene önce kapattık kuaförü yalnız tekrar açmak istiyoruz kosgeb ten yararlanabiliyor muyuz acaba ?
  Teşekkür ederim.

 173. kahraman diyor ki:

  uzun bir süredir ulusal bir firmada rut oluşturma ve satış destek olarak çalıştım. yerel firmalara bu konuda destek için bir firma kurmak istiyorum. KOSGEB bu projeye destek veriyor mu?

 174. Gaye Çağman diyor ki:

  Merhaba, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine katılmak istiyorum. Eğitimlerin nerede verildiği ve de en yakın eğitim programının ne zaman başlayacağı konusunda bilgi vermenizi rica ediyorum. Teşekkürler,

  • admin diyor ki:

   GAYE HANIM; KOSGEB DESTEĞİ ALMAK İÇİN ÖNCELİKLE GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİNE KATILMANIZ GEREKMEKTE EĞİTİM NERDE NE ZAMAN VAR BİLGİSİ İÇİN BRÜKSEL UZMANLARI DANIŞMANLIĞI ARAYINIZ

 175. ayla diyor ki:

  Yeni emekli oldum. Antalya Döşemealtı Yeniköy civarında oturuyorum. Yeniköy de ütü evi açmayı düşünüyorum.KOSGEB bu projeye destek veriyor mu?

 176. volkan diyor ki:

  eczacıyım.eczane açmak istiyorum açtıktan sonra kosgeb destek verir mi acaba.?sonuçta temel eczacılık ürünü olan majistiral ilaç üretebileceğim sizden cevap bekliyorum.

 177. fatma diyor ki:

  merhaba benim bir kac sorum olacak cevaplarsaniz sevinirim
  ben tekstil sektorunde makinaciyim surekli mesai yuzunden cocuklarimla yeterince ilgilenemedigim icin
  kucuk bir atolyem olsun istiyorum ancak ise nerden baslayayim bilmiyorum

  taki tasarimi ve kasnakta tutkal isi harika ceyizlikler yapiyorum ancak evde satisi zor
  tuhafiye acmak istesem ceyiz corap camasir taki vb urunlerin satisi icin ne yapmam gerekiyor bi yol gosteein lutfen

  tesekkurler

  • admin diyor ki:

   FATMA HANIM;KOSGEB BAHSİ GEÇEN SÖKRÖRE DESTEK SAĞLAR.

   • fatma diyor ki:

    sayin admin tesekkur ederim yanitiniz icin
    bir sorum daha var
    girisimcilik kurslarina mi katilmaliyiz bu destegi alabilmek icin

 178. tufan diyor ki:

  merhaba ben playstation kafe açmak istiyorum.KOSKEB bu işe destek verirmi

 179. fulya diyor ki:

  merhabalar ben fulya guzellik uzmaniyim yeni is yeri actim guzellik salonu ama cok fazla borclara girdim kosgep bana destek verirmi ve sertikayi almam icin nereye basvurmam gerekir simdiden tesekkur ederim .

  • admin diyor ki:

   FULYA HANIM; GİRİŞİMCİLİK SERTİFİKASI ALMADAN İŞ YERİ AÇMIŞ İSENİZ KOSGEB SİZE DESTEK VERMEZ.ÖNCE GİRİŞİMCİLİK SERTİFİKASI ALMANIZ GEREKİRDİ.

 180. İhsan Demir diyor ki:

  Merhaba, arkadaşımın bayilik verdiği bir şirketi var. Normalde verdiğinden yarı fiyatına bayilik vermeyi kabul etti fakat sermayem yok. Herşey hazır sadece franchise şartlarını yerine getirmemiz gerekiyor. Bu sermaye için kosgeb ya da herhangi bir kuruluş destek sağlıyor mu?

 181. hasan diyor ki:

  kendi imarlı arsam var bunun üzerine 5-10 katlı daireler yapmak istiyorum.kosgeb bana destek verirmi.

 182. Kemal diyor ki:

  Ben il merkezde özel istihdam bürosu açmak istiyorum. Üstelik bu büroyu açacağım yerde başka özel istihdam bürosu yok. Kosgep ten destek alabilirmiyim.

 183. RANA KAYA diyor ki:

  MRB-AILEM TEKSTİLLE UGRASIYOR-BEN DE KENDIME AIT BIR YER ACMAYI DUSUNUYORUM-BIZIM ISIMIZ BAYAN GIYIM İMALATI(ANCAK ATOLYE BIZE AIT DEGIL) VE TOPTAN SATIŞI-KOSGEBDEN YARDIM ALABILIRMIYIM-AYRICA BANKADANDA KREDI KARTINDAN SIKINTI YASADIM-BU SORUN OLUR MU?COK TESEKUR EDERIM..

  • admin diyor ki:

   RANA HANIM;KOSGEB YAPACAĞINIZ İŞ İÇİN DESTEK SAĞLAR. BANKA SIKINTINIZ HİBE İÇİN SORUN TEŞKİL ETMEZ.

 184. FATMA diyor ki:

  MRB. ESIM PAZAR TEZGAHINDA TAKI TOKA YAZMA TURU SEYLER SATIYOR. AMA OYLE BUYUK OLCEKLI DEGIL. ARABASI FILAN YOK. BENDE BU IS UZERINE YANI BUJITERI UZERINE BIR YER ACMAK ISTIYORUM. ACABA KOSGEBDEN YARDIM ALABILIRMIYIM.

 185. ömer kaya diyor ki:

  mrh.Kosgeb’in turizimi geliştirme projelerine bakış acısı nasıl acaba ör;tur şirketi kurmak istesek araç ve büro almak için gerekli maddiyatı sağlarmı.. verecek oldunuz bilğiler için şimdiden teşekürederim..mail atma imkanız varsa konuylan ilğili memnun olurum..

 186. sevda diyor ki:

  Merhaba ben ev hanimiyim çeyiz evi ve züccaciye üzerine isyeri acmak
  Istiyorum.girisimcilik kursundan sertifika
  Aldiktan sonra önce isyerimi bulup ve
  Danismanlik yardimiyla projemi hazirladiktan sonrami
  Kosgepten hibe alabilecem. Birde kurs kayitlari nezaman baslar
  Tesekkurler

 187. Yusuf diyor ki:

  Merhaba,
  İki ortak e-ticaret sirketi kurmak istiyoruz. Ben SSK li oldugum ve çalıştığım icin KOSGEB egitimini alamayacağım fakat ortağım alabilir. Destekten yararlanabilir miyiz?

  • admin diyor ki:

   YUSUF BEY; E TİCARETSEKTÖRÜNE DESTEKMALIRIZ. % 100 DESTEK ALMA GARANTİLİ İŞ PLANI HAZIRLARIZ.

 188. yeliz şen diyor ki:

  eşimle birlikte inşaat ve mimari proje firması kurmak istiyoruz…kosgebten destek alabilir miyiz?

  • admin diyor ki:

   YELİZ HANIM; KOSGEB TEN İNŞAAT VE MİMARİ PROJE FİRMASI İÇİN %100 DESTEKALMA GARANTİŞİ İŞ PLANI HAZIRLARIZ.

 189. fuat diyor ki:

  merhaba benim g sınıfı iş makinesi ehliyetim var.iş makinası için kosgeb destek veriyormu.

 190. Ali diyor ki:

  merhaba ben temizlik şirketi( ev ofis villa ) kurmak istiyorum kendimde insan kaynakları bölümü okuyorum personel yönetimi acısından KOSGEB in testegini alırım diye düşünüyorum sizin bilginizi alabilirmiyim

  • admin diyor ki:

   ALİ BEY ; TEMİZLİK FİRMASINA DESTEK ALIRIZ % 100 DESTEK ALMA GARANTİLİ İŞ PLANINIZ HAZIRLANIR.

 191. Erman diyor ki:

  Merhabalar.. MEDYA sektörü için Görsel efekt ve Tasarım Üzerine Şirket Açmak istiyorum (Sinema,TV,Yarışma programları Ve benzeri alanlar için).. Acaba Destek alabilir miyim ?

  Eğer Verilmiyor ise Yüz yüze konuşup bana şahsen yol gösterecek Kişi yada Kişiler var ise Memnun olurum Bunun ile birlikte ;

  Destek şartlarını kısaca anlatır iseniz minnettar Olurum

  Saygılar ve iyi Çalışmalar.

 192. Onur diyor ki:

  Bilgisayar sarf malzemeleri satışı ve toner dolum işi yapmak istiyorum. sıfırdan yeni bir iş kuracağım. bunun için hibe alabilir miyim? bunun için ne yapmam gerekiyor?

  • admin diyor ki:

   ONUR BEY; BİLGİSAYAR KARTUŞ VE TONER DOLUMU İÇİN %100 DESTEK ALMA GARANTİLİ İŞ PLANI HAZIRLANIR.

 193. haluk diyor ki:

  Merhaba
  Yaş meyve soguk hava deposu kurmak istiyorum bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz

 194. emre diyor ki:

  Merhaba ben playstion salonu acmak istiyorum ama lise mezunu degilim
  Kredi alabilirmiyim

 195. AYNUR OTAY diyor ki:

  Merhaba,

  İşletmemde Hali hazırda (mart 2012 itibariyle) temizlik malzemeleri (ev tipi nedüstriyel) toptan ve perakende işi yapıyorum.Sermaye gücüm olmadığımdan küçük alımlar ve satımlar yapabilmekteyim.KOSGEB girişimci desteğine başvuru yapmamın geri dönüşümü olbilir mi?
  Bilgilerinize teşekkür ederim.

 196. zeynep diyor ki:

  Merhaba,
  Ben bayan kuaforu salonu devralmak istiyorum fakat güzel lik
  uzmanlığı ve kuaforlük bilgim ve eğitimim yok mevcut
  Personeliyle birlikte bu işe girişmek istiyorum kosgeb
  Destek kredisinden faydalanabilirmiyim
  İyi günler diliyorum…

 197. batuhan diyor ki:

  bulundugum belediye ilçe oldu ve yeni kurulan fabrıkalar Hidro elektrik santrali liman sayesinde çok göç almaya başladı nufus bi anda 3 katına çıktı bnde kendime spot eşya dükkanı açmak istiyorum beyaz eşya üzerine ama sermayem yok kosgebten destek alabilirmiyim bunun için nasıl bir yol izlemeliyim

 198. yasin diyor ki:

  merhabalar ; ben forklift kiralama firması kurmak istiyorum buna örnek teşvik hibe gibi programlar var mı?Ne gibi teşvik kredilerinden vb gibi faydalanabilirim.Yardımcı olursanız sevinirim.

 199. umut diyor ki:

  selamlar, şahsıma ait 4000 metrekare alana spor kompleksi kurmak istiyorum, kosgeb hibe,teşvik ya da kredi yardımında bulunur mu? başka detek programalrı varmıdır????? teşekkürler

 200. ismail kotanak diyor ki:

  ben antalyada zeytin yagı fabrikası kurmak istiyorum yaklaşık 700000 tlcivarında devlet nekadar destek veriyor şimdiden teşekkürler

 201. Tunca diyor ki:

  Merhaba,

  Kreş anaoklu açma düşüncemiz var bunun için destek alabilirmiyiz, alma için yapmamız gereken adımlar nelerdir?

 202. Ozlem Herdem diyor ki:

  Merhaba, ben fotograf sutudyosu acip fotografcilik yapmayi dusunuyorum. Sizce kosgeb destegi alabilirmiyim?

 203. Alkan kılıç diyor ki:

  İyi günler ben

 204. Alkan kılıç diyor ki:

  İyi günler ben uygulamalı girişimcilik kurs sürecini bitirmiş bulunmaktayım süper market açacağım ancak danışmalık hizmeti almak istiyorum bana yardımcı olursanız sevinirim ben telefon numaramı web site yerine yazdım bana acil ulaşırsanız sevınirim

 205. hakan diyor ki:

  ıyı gunler ıkı ortak sınavlara hazırlık kitapları satan bir kitabevi acmayı dusunuyoruz egıtım sektorune gırdıgı ıcın endıseediyoruz kosgeb e gırer mı sımdıden tesekkurler

 206. Reşat diyor ki:

  Merhaba ben tatlıses çiğköfte için Çoruma bayilik almayı düşünüyorum. Bu tip bir bayilik için kosgebten destek alma ihtimalimiz var mıdır?

  • Reşat diyor ki:

   Bi arkadaşım franchise ya da tanınmış markalar için destek alamayacağımı söylemişti ama ne derece doğrudur. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

 207. hatice kösterelioğlu diyor ki:

  girişicilik kursuna gittim, belgemi aldım.yumurta üretimi için bir çiftlik kurmak istiyorum.koskepten destek alabilirmiyim.

 208. Hüseyin diyor ki:

  Plastik enjeksiyon imalatı yapıcam, bir işyeri açmayı düşünüyorum. Destek alabilmem için ne yapmalıyım. Ayrıca %100 garanti nasıl verebiliyosunuz.

 209. veysel karakoç diyor ki:

  Merhabalar;
  Emekli devlet memuruyum. Bir kargo firmasının acenteliğini almış bulunmaktayım. Halen (9) çalışanım bulunmaktadır. İşyerimin yeniden dizaynı, araçların yenilenmesi ve çalışanların yaşam alanlarında iyileştirme yapmak, iş ve ticaret hacmini genişleterek istihdam oluşturmak istiyorum. Bu konuda bilgi ve birikim desteğinize ihtiyacım var. Saygılarımla.

 210. fatma diyor ki:

  Merhaba arkadaşımın iç giyim dükkanı var.İşini büyütmek istiyor kosgebden destek alabilir mi?

 211. Özcan diyor ki:

  tasarım ve dekorasyon işi ile uğraşıyorum home ofis kendim yapıyorum tasarım,mimari çizim, inşaat çizimi ,iç mekan dekorasyon bütün programları biliyorum tasarım ve dekorasyon için şirket kurmak istiyorum koskepten destek alabilirmiyim

 212. dilek göbeloğlu diyor ki:

  yürümekte olan kargo şirketini devredecek.kosgep bana destek verir mi

 213. Selahattin akkeçi diyor ki:

  Merhabalar ben iki iş yapmayı düşğmüyorum.1.cep telefon satış dükkanı.2.papağan yumurta kuluçka tesisi.bu işlerden hangisine kosgep hibe verir.saygılar

 214. neşat diyor ki:

  ben tavuk çiftliği açmayı düşünüyorum kosgep destek verirmi verirse nekadar destek verir

 215. abdullah diyor ki:

  ben toptan gıda temizlik ürünleri spot satışını yapmak istiyorum destek alabilirmiyim

 216. Hilal diyor ki:

  Merhaba ben kırtasiye açmak istiyorum. 2 katlı dükkanım var ne kadar destek verir?

 217. Fatih ATEŞLİ diyor ki:

  öncelikle kolay gelsin. Ben kosgeb’ten girişimcilik kursu ve sertifikamı aldım. Yalnız öğrendiğim, duyduğum kadarıyla kosgeb açacağımız işletmenin sadece demirbaşına kredi sağlıyormuş ticaretini yapacağımız ürünlere destek sağlamıryormu. cevaplarsanız sevinirim. Teşekkürler….

 218. ülkü düşünceli diyor ki:

  Merhabalar,
  Ben hayvancılık işi kurmak istiyorum kosgeb bana destek verir mi?Bu konuda tecrübeliyim ama maddi yardıma ihtiyacım var.Yardımcı olabilirseniz sevinirim.İyi çalımalar.

 219. Derya diyor ki:

  Merhaba

  Ben optik magazasi acmak istiyorum. Kosgebin destekledigi projeler arasinda göremedim.Anladigim kadariyla desteklenmeyen sektörlerde var.optik sektöru Kosgebin hibe ve Kredi desteginden yararlanabilir mi?

 220. özcan diyor ki:

  ben inşaat kalıp işi yapmaktayım kendiişimi kurmak istiyorum acabaa destek alabilirmiyim

 221. kafkas diyor ki:

  Merhaba ben arac takip cihazlari ile ilgili ve ya arac aksesuar elektronik isi yapmak istiyorum destek alabilirmiyim

 222. abdullah diyor ki:

  Iyi gunler iyi calismalar benim oto lastik tamir ve satis iis yerim bulunmaktadir isyerim 1 yildir faal olup makinalarim don sistem dir,fakat bayii statusune cevirebilmem icin tamami geri odemeli krediler mevcutmudur ilginize tesekkurler

 223. ercan diyor ki:

  İyi günler ben ercan. Bowling salonu açmak istiyorum. Bu konuda desteyiniz var mı?

 224. bahar diyor ki:

  merhabalar, çocuklara yönelik bir oyun evi & cafe açmayı düşünüyorum. KOSGEB ten destek alabilir miyim?

 225. metin diyor ki:

  şarküteri dükkanı açmak istiyorum kosgebden destek alabilirmiyim

  • admin diyor ki:

   METİN BEY ŞARKTERİ İÇİN % 100 KESİNDE DESTEK ALMA GARANTİLİ KOSGEB GİRİŞİMCİ İŞ PLANI ÖRNEĞİ HAZIRLADIK VE KOSGEB TEN DESTEK ALDIK.EVET SEKTÖR DESTEK KAPSAMINDA

 226. MUHAMMET MUTLU diyor ki:

  merhabalar danışmanlık ücretiniz ne kadar öğrebilirmiyim teşekkürler. email ile dönebilirseninz çok sevinirim.

  • admin diyor ki:

   kosgeb girişimci oto aksesuar kosgeb iş planı örneği

   kosgeb girişimci iş planı örnekleri oto yedek parça kosgeb iş planı örneği

   kosgeb girişimci iş planı örnekleri oto bakım kosgeb iş planı örneği

   kosgeb girişimci iş planı örnekleri oto motor bakım kosgeb iş planı örneği

   kosgeb girişimci iş planı örnekleri oto özel servis kosgeb iş planı örneği

   kosgeb girişimci iş planı örnekleri oto alım satım kosgeb iş planı örneği

   kosgeb girişimci iş planı örnekleri ikinci el oto alım satımı kosgeb iş planı örneği

   kosgeb girişimci iş planı örnekleri oto kiralama kosgeb iş planı örneği

   kosgeb girişimci iş planı örnekleri oto boyama kosgeb iş planı örneği

   kosgeb girişimci iş planı örnekleri oto kaporta kosgeb iş planı örneği

   kosgeb girişimci iş planı örnekleri oto yıkama kosgeb iş planı örneği

   kosgeb girişimci iş planı örnekleri oto kuaför kosgeb iş planı örneği

   kosgeb girişimci iş planı örnekleri oto güzellik hizmeti kosgeb iş planı örneği

   kosgeb girişimci iş planı örnekleri toplu yemek hizmetleri kosgeb iş planı örneği

   kosgeb girişimci iş planı örnekleri yemek hizmetleri kosgeb iş planı örneği

   kosgeb girişimci iş planı örnekleri ev yemekleri kosgeb iş planı örneği

   kosgeb girişimci iş planı örnekleri hazır yemek kosgeb iş planı örneği

   kosgeb girişimci iş planı örnekleri fast food kosgeb iş planı örneği

   kosgeb girişimci iş planı örnekleri döner kosgeb iş planı örneği

   kosgeb girişimci iş planı örnekleri çiğ köfte kosgeb iş planı örneği

   kosgeb girişimci iş planı örnekleri mantı evi kosgeb iş planı örneği

   kosgeb girişimci iş planı örnekleri tablot yemek kosgeb iş planı örneği

   kosgeb girişimci iş planı örnekleri yemek fabrikası kosgeb iş planı örneği
   kosgeb girişimci
   iş planı örnekleri catering kosgeb iş planı örneği

   kosgeb girişimci iş planı örnekleri bilişim kosgeb iş planı örneği

   kosgeb girişimci iş planı örnekleri web tasarım kosgeb iş planı örneği

   kosgeb girişimci iş planı örnekleri toplu sms ve bilişim kosgeb iş planı örneği

   kosgeb girişimci iş planı örnekleri reklam ve tanıtım kosgeb iş planı örneği

   kosgeb girişimci iş planı örnekleri reklam ajansı kosgeb iş planı örneği

   kosgeb girişimci iş planı örnekleri organizasyon kosgeb iş planı örneği

   kosgeb girişimci iş planı örnekleri medikal firması kosgeb iş planı örneği
   kosgeb girişimci
   iş planı örnekleri tıbbi cihaz satışı kosgeb iş planı örneği

   iş planı örnekleri eczane kosgeb iş planı örneği

   iş planı örnekleri gözlükçü kosgeb iş planı örneği

   kosgeb girişimci iş planı örnekleri optik kosgeb iş planı örneği

   kosgeb girişimci iş planı örnekleri nakliye kosgeb iş planı örneği

   kosgeb girişimci iş planı örnekleri lojistik kosgeb iş planı örneği

   kosgeb girişimci iş planı örnekleri ferforce kosgeb iş planı örneği

   kosgeb girişimci iş planı örnekleri demir doğrama kosgeb iş planı örneği
   kosgeb girişimci
   kosgeb girişimci iş planı örnekleri aliminyum doğrama kosgeb iş planı örneği

   kosgeb girişimci iş planı örnekleri cam balkon kosgeb iş planı örneği

   kosgeb girişimci iş planı örnekleri cafe kosgeb iş planı örneği

   kosgeb girişimci iş planı örnekleri kahve dünyası kosgeb iş planı örneği

   kosgeb girişimci iş planı örnekleri cafeterya kosgeb iş planı örneği

   kosgeb girişimci iş planı örnekleri av malzemeleri satışı kosgeb iş planı örneği

   kosgeb girişimci iş planı örnekleri doğa malzemleri satışı kosgeb iş planı örneği

   kosgeb girişimci iş planı örnekleri spor malzemeleri satışı kosgeb iş planı örneği

   kosgeb girişimci iş planı örnekleri bayan giyim kosgeb iş planı örneği

   kosgeb girişimci iş planı örnekleri bay giyim kosgeb iş planı örneği

   kosgeb girişimci iş planı örnekleri bayan iç giyim kosgeb iş planı örneği

   kosgeb girişimci iş planı örnekleri çocuk giyim kosgeb iş planı örneği

   kosgeb girişimci iş planı örnekleri hediyelik eşya kosgeb iş planı örneği

   kosgeb girişimci iş planı örnekleri ped shop kosgeb iş planı örneği

   kosgeb girişimci iş planı örnekleri market kosgeb iş planı örneği

   kosgeb girişimci iş planı örnekleri kasap kosgeb iş planı örneği

   kosgeb girişimci iş planı örnekleri züccaciye kosgeb iş planı örneği

   kosgeb girişimci iş planı örnekleri şarküteri kosgeb iş planı örneği

   kosgeb girişimci iş planı örnekleri baharatçı kosgeb iş planı örneği

   kosgeb girişimci iş planı örnekleri kuru yemişci kosgeb iş planı örneği

   kosgeb girişimci iş planı örnekleri fotoğrafçı kosgeb iş planı örneği

   kosgeb girişimci iş planı örnekleri camcı kosgeb iş planı örneği

   kosgeb girişimci iş planı örnekleri büfe kosgeb iş planı örneği

   kosgeb girişimci iş planı örnekleri ayakkabı satışı kosgeb iş planı örneği

   kosgeb girişimci iş planı örnekleri terlik ve bot satışı kosgeb iş planı örneği

   kosgeb girişimci iş planı örnekleri ayakkabı imalatı kosgeb iş planı örneği

   iş planı örnekleri et lokantası kosgeb iş planı örneği
   kosgeb girişimci
   kosgeb girişimci iş planı örnekleri lahmacun salonu kosgeb iş planı örneği

   kosgeb girişimci iş planı örnekleri pide salonu kosgeb iş planı örneği

   iş planı örnekleri vejeteryan lokantası kosgeb iş planı örneği
   kosgeb girişimci
   kosgeb girişimci iş planı örnekleri et lokantası kosgeb iş planı örneği

   kosgeb girişimci inşaat malzemeleri satışı kosgeb iş planı örneği

   hırdavatcı kosgeb iş planı örneği

   kosgeb girişimci iş planı örnekleri çamaşır yıkama merkezi kosgeb iş planı örneği

   kosgeb girişimci iş planı örnekleri tekstil yıkama kosgeb iş planı örneği

   kosgeb girişimci iş planı örnekleri ütüleme kosgeb iş planı örneği

   kosgeb girişimci iş planı örnekleri kuru temizleme kosgeb iş planı örneği

   iş planı örnekleri halı yıkama kosgeb iş planı örneği

   kosgeb girişimci iş planı örnekleri kilim yıkama kosgeb iş planı örneği

   kosgeb girişimci iş planı örnekleri perde yıkama kosgeb iş planı örneği

   iş planı örnekleri mobilaya imalatı kosgeb iş planı örneği

   girişimcilik desteği için iş planı örnekleri ev mobilyası imalatı kosgeb iş planı örneği

   iş planı örnekleri koltuk ve kanape imalatı kosgeb iş planı örneği

   girişimcilik desteği içiniş planı örnekleri baza imalatı kosgeb iş planı örneği

   girişimcilik desteği içiniş planı örnekleri versiyer imalatı kosgeb iş planı örneği

   girişimcilik desteği içiniş planı örnekleri yatak odası takımı imalatı kosgeb iş planı örneği

   girişimcilik desteği içiniş planı örnekleri çocuk odası takımı imalatı kosgeb iş planı örneği
   girişimcilik desteği için
   iş planı örnekleri misafir oturma grubu imalatı kosgeb iş planı örneği

   girişimcilik desteği içiniş planı örnekleri erkek berberi kosgeb iş planı örneği

   girişimcilik desteği içiniş planı örnekleri erkek güzellik salonu kosgeb iş planı örneği

   iş planı örnekleri erkek kuaförü kosgeb iş planı örneği

   girişimcilik desteği içiniş planı örnekleri bayan kuaförü kosgeb iş planı örneği

   girişimcilik desteği içiniş planı örnekleri bayan güzellik salonu kosgeb iş planı örneği

   bayan epilasyon kosgeb iş planı örneği

   iş planı örnekleri lazer epilasyon kosgeb iş planı örneği

   girişimcilik desteği içiniş planı örnekleri saç bakım kosgeb iş planı örneği

   girişimcilik desteği içiniş planı örnekleri manikür kosgeb iş planı örneği

   girişimcilik desteği içiniş planı örnekleri pedikür kosgeb iş planı örneği

   girişimcilik desteği içiniş planı örnekleri lazer epilasyon merkezi kosgeb iş planı örneği

   girişimcilik desteği içiniş planı örnekleri briket imalatı kosgeb iş planı örneği

   girişimcilik desteği içiniş planı örnekleri parfüm imalatı kosgeb iş planı örneği

   girişimcilik desteği içiniş planı örnekleri parfüm satışı kosgeb iş planı örneği

   girişimcilik desteği içiniş planı örnekleri tuğla imalatı kosgeb iş planı örneği

   iş planı örnekleri blok bims imalatı kosgeb iş planı örneği

   girişimcilik desteği içiniş planı örnekleri elektirik malzemesi satışı kosgeb iş planı örneği

   girişimcilik desteği içiniş planı örnekleri sıhhı tesisat kosgeb iş planı örneği

   iş planı örnekleri iç dekorasyon kosgeb iş planı örneği

   iş planı örnekleri dış dekorasyon kosgeb iş planı örneği

   iç dış dekorasyon kosgeb iş planı örneği

   iş planı örnekleri laminat parke satışı kosgeb iş planı örneği

   girişimcilik desteği içiniş planı örnekleri parke taşı imalatı kosgeb iş planı örneği

   iş planı örnekleri duvar örme kosgeb iş planı örneği

   iş planı örnekleri alçı kaplama kosgeb iş planı örneği

   iş planı örnekleri ev tekstili imalatı kosgeb iş planı örneği

   iş planı örnekleri perde dikimi kosgeb iş planı örneği

   iş planı örnekleri nevresimkosgeb iş planı örneği

   girişimcilik desteği içiniş planı örnekleri deri montkosgeb iş planı örneği

   girişimcilik desteği içiniş planı örnekleri takım elbisekosgeb iş planı örneği

   iş planı örnekleri abiye dikimikosgeb iş planı örneği

   iş planı örnekleri gelinlik dikimikosgeb iş planı örneği

   girişimcilik desteği içiniş planı örnekleri nişan kıyafetikosgeb iş planı örneği

   iş planı örnekleri yöresel kıyafet dikimikosgeb iş planı örneği

   iş planı örnekleri terzi baykosgeb iş planı örneği

   girişimcilik desteği içiniş planı örnekleri tersi bayankosgeb iş planı örneği

   iş planı örnekleri büyük beden elbise dikimikosgeb iş planı örneği

   girişimcilik desteği içinçay bahçesikosgeb iş planı örneği

   girişimcilik desteği içiniş planı örnekleri mani faturakosgeb iş planı örneği

   iş planı örnekleri e ticaret kosgeb iş planı örneği

   girişimcilik desteği içiniş planı örnekleri asansör bakım onarımı kosgeb iş planı örneği

   girişimcilik desteği içiniş planı örnekleri dişçi kosgeb iş planı örneği

   iş planı örnekleri temizlik hizmetleri kosgeb iş planı örneği

   girişimcilik desteği içiniş planı örnekleri ev ofis villa temizliği kosgeb iş planı örneği

   iş planı örnekleri organizasyon kosgeb iş planı örneği

   iş planı örnekleri fuar kosgeb iş planı örneği

   girişimcilik desteği içiniş planı örnekleri çorbacı kosgeb iş planı örneği

   iş planı örnekleri börekçi kosgeb iş planı örneği

   iş planı örnekleri waffle kosgeb iş planı örneği

   girişimcilik desteği içiniş planı örnekleri tatlı kosgeb iş planı örneği

   iş planı örnekleri çiğ köfte kosgeb iş planı örneği

   iş planı örnekleri balıkçı kosgeb iş planı örneği

   girişimcilik desteği içiniş planı örnekleri kadayıf kosgeb iş planı örneği

   iş planı örnekleri künefe kosgeb iş planı örneği

   iş planı örnekleri baklava kosgeb iş planı örneği

   girişimcilik desteği içiniş planı örnekleri şekerleme kosgeb iş planı örneği

   iş planı örnekleri sabun imalatı kosgeb iş planı örneği

   iş planı örnekleri ıslak medil imaları kosgeb iş planı örneği

   girişimcilik desteği içiniş planı örnekleri kâğıt mendil imalatı kosgeb iş planı örneği

   iş planı örnekleri tuvalet kağıdı imalatı kosgeb iş planı örneği

   iş planı örnekleri kâğıt havlu imalatı kosgeb iş planı örneği

   girişimcilik desteği için iş planı örnekleri oto rot balans kosgeb iş planı örneği

   iş planı örnekleri mimar bürosu kosgeb iş planı örneği

   iş planı örnekleri mühendis bürosu kosgeb iş planı örneği

   iş planı örnekleri zemin ve kaya mekenği labratuvarı kosgeb iş planı örneği

   iş planı örnekleri zemin etüt kosgeb iş planı örneği

   iş planı örnekleri sondaj kosgeb iş planı örneği

   girişimcilik desteği içiniş planı örnekleri beton labratuvarı kosgeb iş planı örneği

   iş planı örnekleri toprak analiz kosgeb iş planı örneği

   iş planı örnekleri matbaa kosgeb iş planı örneği

   girişimcilik desteği içiniş planı örnekleri ofset baskı kosgeb iş planı örneği

   iş planı örnekleri pizza kosgeb iş planı örneği

   iş planı örnekleri tantunu kosgeb iş planı örneği

   girişimcilik desteği içiniş planı örnekleri kantinkosgeb iş planı örneği

   iş planı örnekleri yufka kosgeb iş planı örneği

   iş planı örnekleri cep telefonu satışı

   girişimcilik desteği içiniş planı örnekleri cep telefonu tamirikosgeb iş planı örneği

   iş planı örnekleri çanta yapımıkosgeb iş planı örneği

   iş planı örnekleri kemer imalatıkosgeb iş planı örneği

   girişimcilik desteği içiniş planı örnekleri gümüş takıkosgeb iş planı örneği

   iş planı örnekleri takım elbisekosgeb iş planı örneği

   iş planı örnekleri lavaş ekmek fırını kosgeb iş planı örneği

   girişimcilik desteği içiniş planı örnekleri fırınkosgeb iş planı örneği

   iş planı örnekleri ekmek fırını kosgeb iş planı örneği

   iş planı örnekleri somun ekmekkosgeb iş planı örneği

   girişimcilik desteği içiniş planı örnekleri meybuz kosgeb iş planı örneği

   iş planı örnekleri mermer kosgeb iş planı örneği

   iş planı örnekleri mermerit kosgeb iş planı örneği

   iş planı örnekleri bazalt kosgeb iş planı örneği

   iş planı örnekleri granit kosgeb iş planı örneği

   iş planı örnekleri lokum imaltı kosgeb iş planı örneği

   girişimcilik desteği içiniş planı örnekleri şekerleme imalatı iş planı örneği

   iş planı örnekleri küp şeker imalatı iş planı örneği

   girişimcilik desteği içiniş planı örnekleri akide şekeri imalatı iş planıörneği

   girişimcilik desteği içiniş planı örnekleri bastık yapımı iş planı örneği

   iş planı örnekleri salça imalatı kosgeb iş planı örneği

   iş planı örnekleri pekmez kosgeb iş planı örneği,

   iş planı örnekleri reçel kosgeb iş planı örneği,

   iş planı örnekleri ilik düğme çıt çıt kosgeb iş planı örneği,

   iş planı örnekleri bal satışı kosgeb iş planı örneği,

   iş planı örnekleri elektirikli ev aletleri satışı kosgeb iş planı örneği,iş planı örnekleri elektirikli ev aletleri bakım ve onarımı iş planı örneği,

   iş planı örnekleri beyaz eşya satışı iş planı örneği,

   iş planı örnekleri ofis elektronik malzemeleri satışı mağazası kosgeb iş planı örneği,

   iş planı örnekleri ofis mobilyasi imalatı kosgeb iş planı örneği,iş planı örnekleri ofis mobilyasi satışı iş planı örneği,

   iş planı örnekleri ev tekstili imalatı kosgeb iş planı örneği,

   iş planı örnekleri dondurma kosgeb iş planı örneği,

   iş planı örnekleri yazılım kosgeb iş planı örneği,

   iş planı örnekleri zeytinyağı kosgeb iş planı örneği,

   iş planı örnekleri bidon imalatı kosgeb iş planı örneği,

   iş planı örnekleri reklam filmi kosgeb iş planı örneği,

   tekne bakımı kosgeb iş planı örneği,

   iş planı örnekleri tekne onarımı kosgeb iş planı örneği,

   iş planı örnekleri tekne tamiri kosgeb iş planı örneği,

   iş planı örnekleri tekne imaltı kosgeb iş planı örneği,

   iş planı örnekleri zeytinyağı imalatı kosgeb iş planı örneği,

   iş planı örnekleri zeytin satışı kosgeb iş planı örneği,

   iş planı örnekleri yaş meyve ve sabze satışı kosgeb iş planı örneği,

   iş planı örnekleri radyo işletmeciliği iş planı örneği kosgeb iş planı örneği,

   iş planı örnekleri dondurma imaltı kosgeb iş planı örneği,

   iş planı örnekleri dondurma küllahı kosgeb iş planı örneği,

   iş planı örnekleri konfeti imalatı kosgeb iş planı örneği,

   iş planı örnekleri bardak imalatı kosgeb iş planı örneği,

   iş planı örnekleri havai fişek imalatı kosgeb iş planı örneği,

 227. ayse diyor ki:

  Merhaba ben hatay dortyolda istiridye mantari uretmek istiyorum kosgep iş planı örnekleri konusunda hibe veriyor mu acaba.??

 228. Erkut diyor ki:

  İyi Günler Hayvan Barınağı ve Eğitim merkezi tez ödevim iş planı örneği konusunda yardımcı olabilrmisiniz..

 229. fadime diyor ki:

  Merhaba! Ben tesettur kiyafet satabilecegim bir magaza acmak istiyorum. Bu alanda destek verebiliyor musunuz?

  • admin diyor ki:

   Fadime hanım;kosgeb girişimci iş planı örnekleri bayan tesedüür giyim için kosgeb iş planı örneği hazırlamaktayız

 230. elif diyor ki:

  merhaba oto döşeme sektörüm var kosgebden destek alabılırmıyım nasıl alırım hangi destegi alırım ?

 231. mustafa diyor ki:

  merhaba yenilenebilir elektrik projesi ile lisansız elektrik üretip devlete satmayı planlıyorum kosgeb destek verir mi verirse yapmayı plandığım yer 2..bölge ne kadar verir

 232. gülseren diyor ki:

  iyi günler ben 10 ay öncesinde kuaför dükkanı açtım kosgeb den haberdar değildim şuan bende faydalanabilirmiyim ?

 233. nur diyor ki:

  Ben kosgeb kursuna yedeklerden kabul edildim, bu aşamadan sonra sertifika tüm kursiyerlere veriliyor mu ve sertifika aldıktan sonraki aşamalar neler? Bilgilendirirseniz gerçekten çok memnun olurum

 234. mükremin diyor ki:

  kimya iş yeri açma belgem var kimya üzerine iş düşünüyorum desdek alabilirmiyim?

 235. ibrahim diyor ki:

  Merhaba ben cagri merkezi kurmak istiyorum kosgeb den destek alabilirmiyim.

 236. yasin diyor ki:

  lisans mezunuyum,üniversitede girişimciliik dersi aldık.işimle alakalı iş yeri açmak istiyorum girişimcilik eğitimi almadan kosgeb desteği alabilir miyim ?

 237. mesken diyor ki:

  çiçek seracılığına destekte bulunuyormu

 238. elif diyor ki:

  merhabalar ,
  Kendi iş yerimi açmak istiyorum , projem ise büyük küçük her yaşa hitap edecek bir cafe , küçük çapta organizasyonlar gerçekleştirilebilecek daha çok günlük ve aparetif yiyeceklerin günlük çıktığı güzel bir mekandır.
  ilk etapta çalışan sayım 4-5 kişi olacaktır.
  fakat bu projeyi faaliyete geçirmek için elimde sermayem bulunmamaktadır , 50-60bin ‘e kadar bir sermayeye ihtiyacım var eksiksiz olarak herşeyi tamamlayabilmem için.
  kosgebden bu şekilde yardım alabilme durumum varmı , varsa neler yapmam gereklidir ?

 239. ORHAN diyor ki:

  ben kosgebden kredi çekerek interney cafe açmak istiyorum bu nasıl olur kredi verirlermi????

  • admin diyor ki:

   Orhan bey; KOSGEB cafe iş planı örneğinizde tavla kağıt oyunları ve okey oynatmamanız şartı ile sektörünüz ile ilgili girişimci iş planı örneklerini destekler.

 240. selvet diyor ki:

  admin diyor ki: 20 Nisan 2014, 16:26′ daki örnekleri indirebiliyor muyuz hocam
  iyi çalışmalar

  • admin diyor ki:

   Selvet bey; Bu web sitede yer alan iş planı örneği, iş planı örnekleri,kosgeb iş planları ve kosgeb girişimci iş planı örnekleri müşterilerimiz için hazırlamış olduğumuz iş planı kosgeb girişimci iş planı örnekleridir müşterilerimiz ile yapılan danışmanlık hizmet garanti sözleşmesi gereği iş planı örneklerinin örnek kısımları yer almaktadır.

 241. ismailsönmez diyor ki:

  SLM İYİ GÜNLER.Grafik tasarım ve reklamcılık işleri üzerinde bir iş yeri düşünüyorum yalnız makinalar çok pahalı bunları aldıktan sonra veya bu iş sektörü onaylandıktan sonrası nasıl olur?yardımcı olursanız sevinirim.

  • admin diyor ki:

   İsmail bey; reklam ajansı faaliyetleri için hazırlanan iş planı örnekleri destek kapsamındadır.

 242. isa diyor ki:

  Merhaba. ben havalandırma sistemleri üzerine iş kurmak istiyorum.
  bu konuda KOSGEB den destek alabilir miyim?
  Teşekkürler.

  • admin diyor ki:

   İsa bey; bahsi geçen sektör kosgeb tarafından destek almamızın mümkün olduğu iş planı örnekleri sektörleridir.

 243. tansu diyor ki:

  merhaba..2 dönümlük bir arazide düğün sünnet toplantı ve organizasyonlar için kır bahçesi yapmayı düşünüyorum.ayrıca düğün sünnet gibi organizasyonlara ekipman kiralama.yemekli organizasyon ve toplantılar.gün içind eyeşil alanın cafe olarak kullanılması v.s bunun için kosgebten destek alma şansım varmıdır..teşekkürler

  • admin diyor ki:

   TANSU hanım; KOSGEB düğün iş planı örneği ve eğlence sektörü kapsamındaki iş planı örneklerini destekmez.Bunun dışında organizasyon iş planı örnekleri destek kapsamındadır.

 244. EBRU diyor ki:

  Merhaba,
  Bowling salonu için destek veriliyor mu acaba?

  • admin diyor ki:

   EBRU hanım; kosgeb eğlence sektörü için destek vermez. Bu konu ile ilgili hazırlayacağımız iş planı örnekleri destek almaz efendim.

 245. ASLI diyor ki:

  Güzellik salonu konusunda desteği var mı acaba? Teşekkürler..

  • admin diyor ki:

   ASLI hanım; merhaba
   KOSGEB kuaför salonu iş planı örnekleri için destek sunmaktadır. %100 destek alma garantili kosgeb girişimci iş planı örneği danışmanlık hizmetimiz kapsamındasınız.

 246. orhan diyor ki:

  Servis minibusu satin alarak is hayatina giris yapmak istiyorum bu konuda kosgeb den yardim alabilirmiyim destekleriniz konusunda bilgi alabilirmiyim mail adresime donusunuzu rica ediyorum. Saygilar

  • admin diyor ki:

   Orhan bey; KOSGEB nakliye iş planı örneği için destek almamız mümkün fakat, kosgeb araç alımı için hibe ve kredi kullandırtmaz( girişimcilik desteği için)

 247. belkısbarut diyor ki:

  Merhaba,
  İç Giyim üzerine mağaza açmak istiyorum.
  KOSGEB’den hem hibe hem de destek kredisini aynı anda alabiliyor muyuz?
  Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

  • admin diyor ki:

   BELKIS hanım, merhaba kosgeb girişici iş planı örneği tuafiye vb diğer giyim ürünlerinin toptan veya perakende satış mağazalarına destek sunar.İşletmeniz için %100 kesin destek alma garantili iş planı hazılarız.

 248. cansu diyor ki:

  Merhaba.
  Ben çalışan bir bayanım ve kendi iş yerimi acmak istiyorum. Şuan elimde hiç nakit yok ve bana en az 50.000 kadar bir kredi gerekiyor. Acacağım yer mevki bir yer çalışacağınıa eminim. Sizden öğrenmek istediğim Kosgeb onaylaması için önce iş yerini açmak mı gerekiyor eğer açmadan onay verirse hibe ve krediyi ne kadar zaman içerisinde veriyor. Şimdiden teşekkür ederim.

 249. FATMA diyor ki:

  MERHABA ÜNİVERSİTE ÖGRENCİLERİ İÇİN ÖZEL YURT AÇMAK İSTİYORUM KOSGEB DESTEKLİYOR MU EN FAZLA NE KADAR KREDİ ALABİLİRİM

 250. müjdat KURT diyor ki:

  Merhabalar,Faalıyette olan bır perde magazasını devralmak ıstıyorum,KOSGEB’den yardım alabılırmıyız ?yardımcı olurmusunuz ?

 251. denef diyor ki:

  Ev yemekleriyle beraber At ciftligini destekliyor mu , kreşi ve rehabilitasyon merkezini destekliyor mu ….

  • admin diyor ki:

   defne hanım; ev yemekleri kosgeb iş planı örneği destek kapsamında fakat diğer sektöri iş planı örnekleri desteklemez.

 252. serkan diyor ki:

  Merhaba.Ev,ofis,bina merdiven temizliği içeren bir temizlik şirketi kurmak istiyorum acaba destek alabilirmiyim…

  • admin diyor ki:

   SERKAN BEY; bahsi geçen söktör içi %100 destek alma garantili kosgeb girişimci iş planı hazırlamaktayız. Temizlik hizmetleri kosgeb girişimci iş planı örnekleri

 253. Cafer diyor ki:

  Hocam saygılar, Tekirdağ bölgesinde aluminyum eloksallı üretim fabrikası için kosgebden teşvik alabilirmiyiz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>